Prietene la bine si la greu - 62

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Citat:
citat din mesajul lui broscuta_80

Citat:
citat din mesajul lui monis5

buna seara

pana sa zic una-alta (desi nu stiu daca apuc ca m-a luat o mare migrena ), am gasit un comentariu postat de Broscutza la un filmul cu Alex by Lylyana, care zice asa:
prea tare faza cu ligheanu'!!!!!!!!! sunt fan declarat!!!!!
broscuta
traducerea lui google de dedesubt este mortala: too much phase with ligheanu'!!!!!!!!! are said fan frog !!!!!



FanFrog te pup mai

Sarbatoritelor zilei




Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)


Oac Oac back to you ( da' oare de ce nu au tradus si cuvantul ligheanu' ? )

Mami de Iulia Emanuela 26.11.2009[/i]


google translate zice asa
lighean=basin
ligheanul=laver
ligheanu=ligheanu . Pot sa jur ca google cred ca ligheanu e un nume, asa ca florin salamu




Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)




Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Salutare!
Noi suntem bine adik sanatoase ca in ultima vreme ne merg toate prost. Ori fac eu cate o trasnaie ori sotul iar mai nou se strica lucrurile sigure. Azi mi-a cedat laptopul(mai exact ecranul) in timp ce m
scriam un mesaj.... de nervi am uitat ce aveam sa va zic. Sper sa se poata repara laptopul meu si sa nu se mai intample nimik naspa.


Mami fericita de strumfita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

www.stiridebine.ro/castigatorul-celor-5-sedinte-de-babygym-la-kinetobebe" target="_blank">Am castigat sedintele de kineto!


Multumim frumos tuturor celor care ne-au votat, celor care au incercat sa ne voteze, celor care au vrut sa ne voteze si celor care ne-au tinut pumnii.

Dana, mama lu' Pinky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Hello girls
Ne-am bucurat si noi azi de razele soarelui ,am ignorat vantul si ne-am distrat in parc.
Ieri am fost la un loc de joaca dar nu am facut poze .S-a jucat surprinzator de mult Iustinutul .

RamoXXX mie nu-mi place artista Cesaria Evora si chiar daca mi-ar placea ,nu am cu cine lasa copiii. Nu ma vad in viitorul apropiat facand ceva de una singura .
Sper sa mergi totusi daca iti palce asa tare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

HELP!!! I-am dat lui Timi Analgin (Hexalgin)- 9 picaturi inainte de a-l culca (21.20) pt ca avea temperatura mare, 39.3. A vomitat instant ceva mancare de la masa precedenta. Am considerat ca a vomitat si doza de Analgin, asa ca i-am dat din nou, dar a scuipat totul afara si din nou isi facea greata, insa fara sa vomite. Ma gandeam ca a inghitit totusi ceva, cat de putin. Insa vad ca arde in continuare, nu scade deloc febra. Ce sa fac? Sa-i dau Nurofen acum, sau e prea repede? Sa mai astept? Dar daca nu a inghitit nimic din Analgin? Un sfat, va rooog!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Smara - habar nu am ce sa zic, ai incercat impachetari, otet chestii, tine-l mai dezbracat, Doamne ajuta sa scada febra

Shtephy - pupam copii frumosi si leganaciosi si pe mamica lor

Lyly - m-am distrat si eu la culme la filmuletul cu ligheanu'

noapte buna si somn neintrerupt

by Raluca, full time mother for Remus Andrei(8 nov '09)

hai cu bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumi_calin spune:

raluci , miha- cu siguranta va votez.Cand incepe votarea????

Shtepfy chiar ca a fost o zi faina la voi. de copii nici nu mai zic frumosi ca intotdeauna.
Strumfy- imi pare rau ca ati avut o perioada mai rea. sa treaca supararea

Smaranditza cum e Timi ce a zis dr????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

salutare,
shtephy si merci de raspuns. O sa ajung eu odata si odata, doar ca nici anul asta nu e sa fie, nici eu nu am cu cine sa il las pe Dominic. Am vazut pozele cu zambaretii tai, din ce in ce mai activ e si Iustin, se catara dupa stefitza .

Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:

DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumi_calin spune:

Citat:
citat din mesajul lui smaranditza

HELP!!! I-am dat lui Timi Analgin (Hexalgin)- 9 picaturi inainte de a-l culca (21.20) pt ca avea temperatura mare, 39.3. A vomitat instant ceva mancare de la masa precedenta. Am considerat ca a vomitat si doza de Analgin, asa ca i-am dat din nou, dar a scuipat totul afara si din nou isi facea greata, insa fara sa vomite. Ma gandeam ca a inghitit totusi ceva, cat de putin. Insa vad ca arde in continuare, nu scade deloc febra. Ce sa fac? Sa-i dau Nurofen acum, sau e prea repede? Sa mai astept? Dar daca nu a inghitit nimic din Analgin? Un sfat, va rooog!!!


of eu nu stiu ce e ananginul asta, nu am auzit de el. Incearca cu supozitor mai bine daca nu accepta pe gura. si incearca cu impachetari cu apa calie, nu rece. Impachetarile le faci cu cearsaful pus de sub brate (bratele sa ramana afara), reprize de 10 minute, dupa care uzi cearsaful din nou, dar nu mai mult de 3 reprize. Asta stiu de la spital... poate intra Diana si iti zice ceva mai concret . Curaj ca va fi bine si incearca sa suni dr...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza

www.stiridebine.ro/castigatorul-celor-5-sedinte-de-babygym-la-kinetobebe" target="_blank">Am castigat sedintele de kineto!


Multumim frumos tuturor celor care ne-au votat, celor care au incercat sa ne voteze, celor care au vrut sa ne voteze si celor care ne-au tinut pumnii.

Dana, mama lu' Pinky


FELICITARI!!!! ma bucur mult pt voi



Anca, mamica fericita de Sabina Ioana (03 nov 2009)

Mergi la inceput