Ariana-albinuta mea

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui grati.ela

mi-a placut povestea minunii tale si mi-a placut ultimul rand "Imi doresc din tot sufletul sa fiu o mama echilibrata si sa o ajut pe fetita mea sa devina o femeie asa cum ea va considera"

"Invatatura din constrangere nu este facuta sa ramana, dar cea care patrunde in suflet prin dragoste si bunavointa, aceea ramane acolo pentru totdeauna" Sfantul Ioan Gura de Aur
Multumesc frumos,acum este usor sa spun,eu sper ca atunci cand va fi mare si nu imi va placea anumite lucruri pe care ea le va alege sa stiu sa ii explic punctul meu de vedere,fara a-l impune(pe principiul ca ceea ce mie nu imi place altuia sa nu ii fac),sper sa o pot calauzi in viata sa devina o fata independenta care sa stie sa faca alegeri si sa stie sa suporte consecintele deciziilor luate.

Imi place citatul pus de tine,si ceea ce se invata prin dragoste se vede si in comportament.


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Fericirea nu este determinata de nivelul de prosperitate, ci de caldura relatiei dintre inimi si de modul in care percepem lumea. Ambele atitudini sunt in puterea noastra … Fiecare din noi este fericit atunci cand decide sa fie fericit si nimeni nu ne poate impiedica."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem

O poveste foarte frumoasa...mult suflet in putine cuvinte!
Sa va dea Dumnezeu implinire, dragoste si bucurii o viata intreaga!



Ayanna si voua va doresc numai bine


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Fericirea nu este determinata de nivelul de prosperitate, ci de caldura relatiei dintre inimi si de modul in care percepem lumea. Ambele atitudini sunt in puterea noastra … Fiecare din noi este fericit atunci cand decide sa fie fericit si nimeni nu ne poate impiedica."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui micki_mica

Cat de frumos! Ce nume frumos! Si cata iubire!

printesa frumoasa foc!



Mihaela, mami de Florin Cristian (sagetator din 2009) (povestea nasterii)


... cea mai fericita mamica si sotie ...
fericita mamica si sotie


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Fericirea nu este determinata de nivelul de prosperitate, ci de caldura relatiei dintre inimi si de modul in care percepem lumea. Ambele atitudini sunt in puterea noastra … Fiecare din noi este fericit atunci cand decide sa fie fericit si nimeni nu ne poate impiedica."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Sa va traiasca si sa fiti bucurosi si fericiti toata viata asa cum ati fost cand s-a nascut. Si sa vina si fratiorul/surioara cat mai repede dupa cum vreti voi.
Sa aiba parte numai de lucuri frumoase asa ca ea!

Normal ca n-a vrut sa vina pe 12, caci trebuia sa se nasca pe 26. Doar este surioara de cruce a lui Tudor

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

O poveste tare frumoasa.

Sa va traiasca albinuta si sa vine repede si un fratior sau o surioara.

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:


love, love, love...
succes cu bebe 2; care bb nu ar vrea sa vina intr-o familie asa frumoasa, unita si echilibrata?!


www.arboreleanului.ro/voteaza.php" target="_blank">VOTATI TEIUL LUI EMINESCU (a doua poza din concurs)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

ma bucur ca te-ai hotarat sa impartasesti cu noi povestea voastra...va doresc sa fiti mereu inconjurati de iubire,sanatate,noroc si de copilasii pe care ii doriti si iubiti atat de mult ; cu siguranta frumoasa mea nora va avea un fratior sau o surioara la fel de dragalas/a cat de curand

mami de Radu si Alex



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Ai avut mare noroc ca si-a facut efectul pastiluta aia sau cine stie ... poate n-a fost de la ea .

Daca ma gandesc bine si eu am nascut-o pe A la 26 ani, nu mi s-a parut ca am facut-o prea devreme. A venit exact atunci cand am fost pregatiti, asa ca si voi .

Iti doresc din suflet sa fiti sanatosi cu totii si Ariana sa va aduca numai bucurii !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia1980 spune:

Emotionanta poveste....sa fiti fericiti si sa va iubiti....in 4...ca sigur albinutei Ariana i-ar trebui un fratior bondaras sa aiba cu cine sa zboare in viata

mami fericita dintr-o poveste de Dragobete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

La multi anisori iminimioara mea

Mami si tati te iubesc infinit de mult si iti doresc sa ai parte de tot ce e mai bun in viata




Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Cu cat judeci mai mult, cu atat iubesti mai putin. ."

Mergi la inceput