Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (126)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

Astazi mi-am aranjat si eu o parte din bagajul pt spital, nu l-am pus in geanta de voiaj ca nu as vrea sa stea prea mult asa inchise acolo, le-am pus in dulapul cel nou, intr-o parte separate ca atunci cand vine momentul decat sa le pun in geanta de voiaj.
Am trimis lista cu necesarul pt spital la printat si maine mai fac o verificare sa vad daca am totul pregatit ....

36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

vad ca sunt singura pe aici .... si acasa si pe aici ....

36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

am vazut pozele de pe picasa, superbe burtici si superbe amenajarile lui Danaint

36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Alexxia, eu cd alaptam am mancat muraturi, ceapa, usturoi. In schimb, cd am mancat sarmale, Arianna a urlat de mama-mama, deci am dedus ca o fi avut colici. Si fasole am incercat, dar dc ma balonam, si Arianna avea gaze si o durea burtica. Daca man cam doar putina d epofta si nu ma balonam, nu avea nimic. Deci trebuie vazut cum reactioneaza bebe.

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria si 35+

POZE CU PRINTESA
BEBE2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MSymo spune:

Buna seara!
Astazi am avut ULTIMA ecografie: Diana era tare bosumflata, ne arata limbutza, are 3120gr si e mai mare cu 4 zile. Mai avem vizita la anestezist si gata...pe 20 oct ne vedem. Pana joi trebuie sa stau cuminte, dl dr merge la un congres.

Am fost la Choicebrand si am luat calorifer cu ulei f dragut si mic, special pt camera copilului, DeLonghi Bambino - 190 lei. Multumim Sugubina!

Ma bag in pat, astazi am cam umblat...de la 13.30 pana la ora 18.30.
Va

Symo 37+ Diana Nicole
AMR 11 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Ana merci de gandurile bune.. Si eu am dat-n somn , muama ce bine a fost. Am dormit de la 17 pana fix acu.

adipapazi asa e deci - mie mi-a dat sa iau 4 nospa de 40/zi, deci doza maxima.

sunset_zuzi si eu sunt fan muraturi-mai ales ca Pufi a pus gogosari si veti in otet..ai iest super super buni! Probabil ca voi face lucrurile treptat, adica mai intai sa respect ce e interzis si apui voi introduce usor si chestii deastea..si vedem cum reactioneaza.

Io te intrebam dc stati cu bb in sufragerie..Deci si voi tot acolo. Iti ziceam eu o data ca vreau sa refacem dormitoru dar nu a fost posibil, asa am rearanjat in sufragerie mobila, am cumparat canapea pe relaxa mai mica, nu coltar si asa am loc sa bag Puficele acolo.

sugubina 31+ cu Puficele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Alexia am fost si noi azi sa cumparam genti pt bagaj de spital..Ca nu imi vine sa merg cu troleru (naibii nu merg la hotel) sau cu ruxacel pt ca nu incap. Nu am gasit..Tre mers la un hipermarket cre sa am sa aleg marimi. Tre una pt Pufice una pt mine. In rest raportez ca am tuaate chestiile de bagaj.

Ah tre sa fac si tampoane.

Si ca sa imi laud consortu: a facut SUper Pufi Pufescu o super ciorba de fasooole!! Ca sa am saptamana viitoare ca e plecat luni, marti si miercuri..

sugubina 31+ cu Puficele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

MSymo haidi ca Diana pun pariu ca pe 20 va fi mai mare decat acuma cu siguraanta! Felicitari.

Calorifer am fi vrut si noi sa luam, dar sora lu Pufi ni l-a imprumutat pe al ei;orcum as fi luat ca is preturi bune. Ce ai mai vazut pacolo interesant?

sugubina 31+ cu Puficele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

BraveGirl tot asa sunt si eu de parere, sa incercam produsele "interzise" in timpul alaptarii putin cate putin si vedem cum reactioneaza BB, ca el stie cel mai bine ce ii place si ce nu.
Si la ce nu reactioneaza bine nu mai mancam, asta e, dar macar le testam.

MSymo felicitari pentru grasunica ta! Ce frumos .... stii data in care va veti intalnii ... Iar ma apuca emotiile
Sa dea Domnul sa fie sanatoasa minunea ta si sa te recuperzi repede tu!

sugubina sigur vei gasi genti pe masura, in hipermarket sigur sunt! Eu mi-am facut 22 tampoane, din 2 pungi de vata Sensi Blue atatea mi-au iesit, le am pregatite si pe acestea, sper sa-mi ajunga. Mai am un pachet de vata si fasa daca imi mai trebuie altele.

La noi tot sufrageria este camera noastra, asa este, un avantaj caci este mai mare Eu sper din tot sufletul ca fetita sa fie cat de cat linistita noaptea sa poata dormi si tati cu noi si sa fie si in forma pt servici

36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MSymo spune:

Citat:
citat din mesajul lui sugubina

MSymo haidi ca Diana pun pariu ca pe 20 va fi mai mare decat acuma cu siguraanta! Felicitari.

Calorifer am fi vrut si noi sa luam, dar sora lu Pufi ni l-a imprumutat pe al ei;orcum as fi luat ca is preturi bune. Ce ai mai vazut pacolo interesant?

sugubina 31+ cu Puficele


Multumim.
Am mai vazut un blender de mana, dar si cu vas de la Kenwood...f ok, cu paletele din inox, si f necesar de la 5-6 luni pt preparat fructe si legume, dar am zis ca-l las pt data viitoare. Sper ca atunci sa-i iau si mamei o masina de paine, ca tot i-am promis-o.

Symo 37+ Diana Nicole
AMR 11 ZILE

Mergi la inceput