**Buburuze de 2009 in actiune (30)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Salutare

Nu am citit nimic din urma dar tin sa multumesc celei care a deschis un nou capitol..

No ne-am petrecut ziua prin parc, ca a fost foarte cald afara si apoi cand a venit tati am plecat pana la magazine..am mers uc intentia sa-i cumpar cizmulite fetei, dar nu a vrut sa probeze nici o pereche..si vroia doar adidasi ei si atat..s-a lasat cu tipete, urlete, tavaleli pe jos prin magazin de a zis tati ca azi nu-i mai ia nimic..venim in alta zi ..era obosita fata si nu avea chef de probat incaltaminte

Revin


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 15+
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Stefaniei
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Anna eu ii fac sirop de ceapa nu ceai...si cum ati petrecut azi? ati fost in parc? ce cadou ai primit?
Elena off mititelul vrea afara..groaznic cu vremea aceasta. La voi mai vin copii cu colinda? ce frumos..eu ma gandeam ca au cam inceptu sa dispara din traditiile acestea...ce am mai vazut in ardeal copii merg cu colinda la ou rosu..e asa comic si fain cum zic ardeleni
Getik ma bucur ca v-ati relaxat aseara plimbandu-va amandoua
Cris multam de vizionat pozici..si multam de complimente.eu euna zic ca stefi seamana cu tati..da' pana la urma cu ea seamana ca o sa aiba personalitatea ei In pozicile in care apar si eu era buritca mai mica cu una luna, acum se vede dar din pacate nu am poze facute..am tot zis sa-mi fac sngurica ca tati nu are timp..sa vedem poate zilele acestea ...cum sa ma simt..am avut zile cand a fost mai bine si de ieri au inceput din nou durerea..ma doare toata burta de sus pana jos, dreapta stanga si persista..uneori se accentueaza durerea de imi taie respiratia alteori e suportabila. Azi in loc sa stau linistita mi-a facut de lucru singura..si maine merg si la ziua unui baietel dar nu voi sta mult ca nu prea ma chef ..
Lavi multumesc de vizionat pozici. cosuletul e remorcuta de la blocurile de lego, dem ulte ori isi pune bebei si ii plimba si de multe ori se pune ea si incearca sa se traga. Off ce it e si cu problemele acestea de sanatate..iti faci ceaiuri ptr fiara?
Simina vad ca dati vina pe mine cu capitolul..da' nu's eu responsabila ..hai sa o luam pe ghicite sa vedem cine ne premiaza distractie placuta
Lavi felicitari finutei tale, sarcina usoara in continuare si un bebe sanatos
Ema inca nu m-am apucat de branzoaice..da te anunt cand o sa le fac acum faci jungla?!
Getik ai bucatarit azi nu gluma..ca sa te odihnesti in weekend, nu?


Gata cred ca am recuperat in mare ..

Faza tare in magazin azi, a descoperit Stefi niste jucarioare pe acolo si le-a pus in cos, o masinuta cu forme, ustensile de facut curatenie in casa(matura, faras, smotru), papitoi.ok, pe langa asta i-am luat si vreo 2 puzzel-uri ..iar pe cand ne uitam la niste haine Stefi a noastra a descoperit o cutie in care erau fel si fel de brizbrizuri de facut stelute, margelute cu lipici, foarfeca, dar ptr fetite mari. Asa ca a pus mana pe o cutie albastra si s-a indreptat catre cosul nostru....si a inceput sa scoata celalte jucarioare si sa le puna la loc, apoi si-a pus cutia cu prostioare in cos..ea asta vroia si era hotarata sa i-o cumparam..numai ca tati a "prostit-o" si a pus-o repede la loc fara ca Stefi sa vada.... asa ca a ajuns acasa doar cu puzzel-urile


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 15+
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Stefaniei
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Inca o faza azi cu Stefi..

Dupa ce am venit din parc Stefi s-a dus tinta la Picky care ramasese acasa, sa-i dea sa pape..s-a chinuit ea cu punga de mancare a lui pana i-a turnat boabele in castron si pe langa(bine ca nu mai erau multe in punga) ..ok, eu i-am zis bravo dar ea nu era multumita de boabele de pe jos..eu o intreb "ce vrei sa faci" ea raspunde "papa pepi (picky)" si a inceput sa culeaga bob cu bob de pe jos si sa le puna in castron..nu s-a lasat pana nu le-a adunat pe toate spre disperarea mea..cum sa-si lase partenerul de joaca flamand..sau de chinuiala..ca mai nou il fugareste prin toata casa...si cand prinde portita deschisa fuge jos iar ea incepe sa planga si sa-l strige.."pepi, pepi, pepi" asa ca trebuie sa-l chem inapoi sus.

Va urez noapte buna ca ma pun la vizionat un film.


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 15+
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Stefaniei
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

fetele mele cine ne-a facut capitol nou???? si chiar e rost de premii ceva??
piky a fost tare stefi cu piky,asa face ary sta in premergator la usa din camera si paty catelusa noastra sta si sare pe geam si ary este ff fericita incearca sa o prinda
ema doctora lu ary a zis ca pana la un an fara branzica facuta cu cheag iar branza pe aici se face cu cheag asa ca nu stiu ce sa mai zic incerc sa o hranesc pe pice cum trebuie si parca nu imi iese, aceeasi mancarica mai mereu

dar cu eumada ceo fi de nu a mai intrat??

anoooooooooooo ce cadou ai primit, hai vino si spunene vrei sa murim de curiozitate
va pup si ma bag la nani

getik mamika de
mika minune ariana-ioana 29.12.2009
ary poze si ary povestea unui aricy

poze nunta
am produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Getik aici pediatri spun ca daca bebe papa laptic/san suficient, lactatele nu-si au rostul pana la 1 anisor. Eu am inceput sa-i dau fetei pe la 11 luni astfel de lactate dar am cautat sa fie fara conservanti si e-uri.. Asa ca parerea mea e sa-i pregatesti mai mult piureuri de legume/fructe, mancarica si lasa lactatele ptr mai tarziu. Exista si o explicatie ..surplusul de proteine ingreuneaza rinichii bebelusului.
Pai sa vezi cand va incepe sa mearga cat o sa se joace cu catelusa


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 15+
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Stefaniei
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

raspund repede...getik lapte de vaca il tii la cald pana se prinde , 1-2 zile cand e prins il pui pe foc la mic, ai sa vezi cum se branzeste il opresti si il pui in tifon la scurs....si e gata. alta metoda...in laptele de vaca, o cana de ex, pui la fiert si pui 1-2 linguri iaurt...ai sa vezi ca se branzeste iar, pui la scurs si gata...da vb lui picky nu te grabi...legume multe, fructe, ea bea laptic deci care-i baiul???? las ca scapi acusi de facut mancaruri speciale si o sa iti fie dor...acu picky cate bordee atatea obicee...mie aici mi-au zis sa ii dau de asta primavara numai ca stii cum e iaurtul si laptele aici...draq ii mai intelege nu cad si ei de acord toti ca sa nu fie 1000 de pareri
va pupppppppppppppp si noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata gagici,

haideti la o calda,perfuzabila cu nes,trabuce si vougue


fetelrooooo,e o vreme ed tot kk,si Bacovia ala e mic copil pe langa ce e afara

ema tu te-ai apucat de pregateli??sau sarbatiriti in 2???
getik e super ok cum ti-au spus fetele,picky si ema,si nici ce spune dr. legat de alimentatie sa nu ieie e buna,ca tu esti ea are sta cu ary 24/24 si stii ce e mai ok pentru eaca sa fi impacata,ia de ici o idee,iei de dincolo alta si uite asa,putin de ici putin de colo si creste arycica cum crede ammai ca-i mai binevorba [emaei 1000 de de bordeie,1000 de babe zapaciteP.S. aseara imi cazuse netul,dar vezi ca ti-am lasat of-line
picky mamiiiii,pai tu acolo ai o micuta shoppingaristamoama ce le stie easi a mea a inceput sa aiba preferinte la jucarii cand ajungem in magazin in sectorul lor,si tocmai de aia,cand suntem cu tati nu ne lasa pe nici una acolosi da la cutu sa papemiruna zilele trecute a luat bucatica de carne care-i ramasese la matza si a papat-o easi cred ca a foat gustoasa ca imi mai cerea..fata,nu seamana cu tati ci cu tineeu cred ca tu vrei bataita vezi ca ma pun bine cu ema[/b] ca e mai aproape de tine si acus te trezesti cu ea la usa,asa ca stai potolita.....;stai asa ca eu am zis de la inceput ca nu tu ai schimbat capitolul,ci altcineva.."undercover"

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Neata

Ne-am trezit foarte devreme, la 6 ca tati a plecat la munca si noi nu am mai avut somn..bine nu eu..fiica mea ..asa ca dupa ce a papat o sticla de laptic, banana are chef de puzzel si se uita la o emisiune pe tvr2 cu copii

Ema ai dreptate, atatea bordeie, atatea obiceie...iaurt bun eu iau de la aldi ptr noi, dar cu 1%grasime si de la turci cu 40%grasime(mai mult are gust de smanatana si e delicoasa..produs kazi se fabrica in germania) iar ptr fata cumpar iaurtel de fructe de la lidl cutiute mici si nu au conservanti si e-uri iar la gust sunt excelente, si branzica tot de acolo o cumpar in cutiute albe gen pettit ca la carrefour dar cu un gust mult mai bun(cel de la carrefour nu-mi place).deci gasesti si aici iaurt mult mai delicios ca in tara ..dar trebuie sa stii de unde si sa cauti

Cris buna carnita de la pisi, nu?! ai deparazitat-o? i-ai facut vaccinul? Ieri Stefi s-a dus cu jucariile la tati nu a venit la mine..deci stie cine e cu plata... hai ma asa urat e afara? groaznic..


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 15+
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Stefaniei
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Picky_toto

Getik aici pediatri spun ca daca bebe papa laptic/san suficient, lactatele nu-si au rostul pana la 1 anisor. Eu am inceput sa-i dau fetei pe la 11 luni astfel de lactate dar am cautat sa fie fara conservanti si e-uri.. Asa ca parerea mea e sa-i pregatesti mai mult piureuri de legume/fructe, mancarica si lasa lactatele ptr mai tarziu. Exista si o explicatie ..surplusul de proteine ingreuneaza rinichii bebelusului.
Pai sa vezi cand va incepe sa mearga cat o sa se joace cu catelusa


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 15+
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Stefaniei
*********************



ary nu bea lapte suficient pt varsta ei bea dimineata 200mlsi seara maxim 150ml in total 350ml pe zi, mie mi se pare ca este putim rauuuuuuu asa ca vreau sa compensez cu ceva

getik mamika de
mika minune ariana-ioana 29.12.2009
ary poze si ary povestea unui aricy

poze nunta
am produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

am venit la fetelor,cris ca de obicei delicioasa .
poop ne auzim mai incolo

getik mamika de
mika minune ariana-ioana 29.12.2009
ary poze si ary povestea unui aricy

poze nunta
am produse la bazar

Mergi la inceput