Pufusori din Ianuarie si Februarie 2010 (cap 147)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui gratiana77

Fetelor help!!!! Am grave probleme cu memoria. Nu mai stiu parola de la mailul comun.

de buburuza Amaris-Stefania (26.01.2010)


ti-am trimis PM


mami de Radu si Alex



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Noi venim de la spital. Viroza piticului a revenit in forta cu febra si haraiala in piept, asa ca suntem pe antibiotice. Eu sunt impotriva antibioticelor de obicei dar dupa o luna de tratament simptomatic, secretiile sunt bine merci in exact acelasi loc si in aceeasi cantitate impresionanta (bine ca nu au coborat la plamani), asa ca ii voi da antibioti macar 5 zile. Saracutul e molesit, ca o carpita, si cu febra, muci, tuse, fara pofta de mancare, mi-se rupe sufletul de mila lui.

multa sanatate puiului

mami de Radu si Alex



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

miremia,ti-am ramas datoare cu un raspuns:nu am dat tel,ci am mers personal acolo sa ma interesez chiar inainte sa venim aici;d-na de acolo(a doua cu care am vb ,ca prima a fost derutata si m-a dus in alt birou)mi-a spus ca dureaza mult ca se trimit actele intre primarii;totala a fost concluzia ei:d-voastra ati gresit,doamna!io,repede,de ce? ea: ca ati facut cerere in rom! trebuia sa faceti direct in germ! eu: nu am voie,trebuie sa locuiesc acolo cand fac cerere; ea: oricum,ati gresit!...am incercat sa-i spun ca ma mut in germ si vreau sa renunt la (ipoteza ca voi primi candva) aloc din rom,dar mi-a zis ca acum e tarziu,vor fi anuntati de colegii lor din germ...
trecand peste discutiile a la caragiale,nu mi-a ramas decat sa astept,constiincioasa,sa se termine formalitatile,ca nici d-l de la biroul de aici din germ nu stia sa spuna de cand vom primi banii,sau incepand cu ce data,ca el doar inlocuia colega ce era in concediu...is convinsa ca mare lucru nu ai inteles,dar,crede-ma,nici eu
anyway,cand se va sfarsi story of kindergeld,va voi anunta

mami de Radu si Alex



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

miremia,ti-am ramas datoare cu un raspuns:nu am dat tel,ci am mers personal acolo sa ma interesez chiar inainte sa venim aici;d-na de acolo(a doua cu care am vb ,ca prima a fost derutata si m-a dus in alt birou)mi-a spus ca dureaza mult ca se trimit actele intre primarii;totala a fost concluzia ei:d-voastra ati gresit,doamna!io,repede,de ce? ea: ca ati facut cerere in rom! trebuia sa faceti direct in germ! eu: nu am voie,trebuie sa locuiesc acolo cand fac cerere; ea: oricum,ati gresit!...am incercat sa-i spun ca ma mut in germ si vreau sa renunt la (ipoteza ca voi primi candva) aloc din rom,dar mi-a zis ca acum e tarziu,vor fi anuntati de colegii lor din germ...
trecand peste discutiile a la caragiale,nu mi-a ramas decat sa astept,constiincioasa,sa se termine formalitatile,ca nici d-l de la biroul de aici din germ nu stia sa spuna de cand vom primi banii,sau incepand cu ce data,ca el doar inlocuia colega ce era in concediu...is convinsa ca mare lucru nu ai inteles,dar,crede-ma,nici eu
anyway,cand se va sfarsi story of kindergeld,va voi anunta

mami de Radu si Alex



asa creste Alex
Eu nici macar nu am facut cerere pt alocatie si mi-au dat,acum tre sa umblu sa o returnez


Mami de Ariana
Motto-ul de azi:
"Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi, dar trebuie traita privind inainte."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Lillo multa sanatate puiutului
MP-Simplicity nu e de ras situatia voastra dar pt modul in care ati povestit,ma gandeam ca in afara sunt mai responsabili si stiu sa dea un raspuns dar vad ca...

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

miremia,ti-am ramas datoare cu un raspuns:nu am dat tel,ci am mers personal acolo sa ma interesez chiar inainte sa venim aici;d-na de acolo(a doua cu care am vb ,ca prima a fost derutata si m-a dus in alt birou)mi-a spus ca dureaza mult ca se trimit actele intre primarii;totala a fost concluzia ei:d-voastra ati gresit,doamna!io,repede,de ce? ea: ca ati facut cerere in rom! trebuia sa faceti direct in germ! eu: nu am voie,trebuie sa locuiesc acolo cand fac cerere; ea: oricum,ati gresit!...am incercat sa-i spun ca ma mut in germ si vreau sa renunt la (ipoteza ca voi primi candva) aloc din rom,dar mi-a zis ca acum e tarziu,vor fi anuntati de colegii lor din germ...
trecand peste discutiile a la caragiale,nu mi-a ramas decat sa astept,constiincioasa,sa se termine formalitatile,ca nici d-l de la biroul de aici din germ nu stia sa spuna de cand vom primi banii,sau incepand cu ce data,ca el doar inlocuia colega ce era in concediu...is convinsa ca mare lucru nu ai inteles,dar,crede-ma,nici eu
anyway,cand se va sfarsi story of kindergeld,va voi anunta

mami de Radu si Alex



asa creste Alex


Da, da...sa ne anunti. O sa beau si eu cu tine! Doamne cata birocratie!

Simply


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 5 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

Citat:
citat din mesajul lui gratiana77

Fetelor help!!!! Am grave probleme cu memoria. Nu mai stiu parola de la mailul comun.



ti-am trimis PM


mami de Radu si Alex



asa creste Alex

Multumesc mult! Ati schimbat parola, nu-i asa? Din cate imi amintesc eu era alta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Uitati-va pe mailul comun pls.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 5 kg



eu zic ca da

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana_fota

Lillo multa sanatate puiutului
MP-Simplicity nu e de ras situatia voastra dar pt modul in care ati povestit,ma gandeam ca in afara sunt mai responsabili si stiu sa dea un raspuns dar vad ca...

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine






La mine in Romania s-a intamplat,pt ca eu vroiam sa primesc de aici si nu am depus cerere in tara,dar domnii din Ro mi-au bagat alocatia si retro.In UK au fost rapizi.


Mami de Ariana
Motto-ul de azi:
"Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi, dar trebuie traita privind inainte."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui gratiana77

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

Citat:
citat din mesajul lui gratiana77

Fetelor help!!!! Am grave probleme cu memoria. Nu mai stiu parola de la mailul comun.

de buburuza Amaris-Stefania (26.01.2010)


ti-am trimis PM


mami de Radu si Alex



asa creste Alex

Multumesc mult! Ati schimbat parola, nu-i asa? Din cate imi amintesc eu era alta.

de buburuza Amaris-Stefania (26.01.2010)



Da, de mai multe ori.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 5 kg

Mergi la inceput