Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (125)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Buna dimineata!
Carmenutza, , sanatate, impliniri si bebe sanatos!
Am fost la film, dar numai film de gravidute n-a fost. Multa adrenalina, dom'le.
Vad ca vorbiti de soti petrecareti, il bag si pe-al meu in lista, nu refuza nimic si nu pierde nicio ocazie in care se anunta party/deplasari etc. Hm, cuvinte de lauda nu am pentru asa atitudine din partea lui, iar pentru voi, toata stima ca puteti sa acceptati.
Dana, eu nu stiu nimic de halate... Ce halate? Am trecut eu peste postarea ta cu halate?
Miruna, miercuri plec la Tg Jiu...
Geniusa, sa te bucuri de caldura din calorifere!
Sugubina, 10 grade?? Brrrrr!
Crisis, multumim pentru noul capitol! Chiar asa, sa fie plin cu vesti bune!
Amelia, Vasari,!
Victoria, de ce tot speri doar 36? De ce nu 38?

Ana
36+, viitoare mami de, David Ciprian
AMR cateva saptamani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Am reusit in final sa fac dush si cu spalat pe cap. Era un abur in baie de zici ca eram la sauna.

Joann ce mai faci cum te simti? Azi nu intrasi de loc vad..

Adipapazi si Yarina ce nume dati la perechea de gemenasi?

Of fetele ma gandesc cat timp a trecut, si de exemplu prin ce vara oribil de calda am trecut impreuna..Cum stateam eu in sort si maieu cu burta pafara, cum puteam sa ma rostogol ca nu dormeam cu cearceaf invelita. SI CE FRIIIG E ACUMA! yak!

Simt ca ma doare putin gatu in stanga. Sper sa nu racinizez ca mooor!! Am bagat ceaiuri cu lamaie si miere. Alte variante ce mai ziceati ca ati luat voi?

Dragele mosului ma ia cu patuncinizarea..nu mai sunt ce am fost e clar. Desi am dormit la pranz acu is rupta.

Va pupacinizez de nuapte buna, ne rescriem maine.

sugubina 31+ cu Puficele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_vio87 spune:

eu am apucat sa termin de citit cand v'ati "patucizat" toate. sper sa nu devina obicei
Olgutzika mersi de rapunsl pentru oja pe unghii. chiar nu stiam si are logica explicatia ta
Vasariam citit ca tu ai saltea de cocos. vroiam sa te intreb daca ai avut probleme cu facut de "cocoloase", asa am citit pe undeva, sau si astea de cocos sunt de mai multe tipuri?
anya2010 wooowww... 3085gr ce puiut mare ai
MSymo cred ca vorbeai de eco la dna dr steriu? la medlife? eu la ea am facut morfo la 22 sapt si cand am fost la ea a fost ok
Aneud recunosc ca sunt o "mama" rea de catei deoarece acum le'am facut tarc si domiciliu incalzit si zuravit afara, ca nu mai aveam cum sa locuim cu 2 vitei naravasi in casa. O sa fac pozite cu ei zilele astea cand rasuflu si o sa pun pe picasa. Uite un www.youtube.com/watch?v=M0yJqm_ePL8" target="_blank">film mic cu fetita cand era mica, cred ca e facut prin martie. Si FELICITARI si CASA DE PIATRA
crisis81 eu nu ma speriasem de colacel si nici de instincul de a inota, stiu ca frica bebeilor de apica apare dupa varsta de 6 luni, doar ca la noi in familie nepotul e clasa I si tot cu colacul in balta sta. si eu vrea ca printesa mea sa fie un delfinas mic ca mami toata ziua in balta
crisuletzul intrebai de www.kiabi.ro/" target="_blank">magazine KIABI
gabriella1 nici nu vreau sa ma gandesc ce mamica sexy estila 70 kg... eu cred ca nu aveam atat nici inainte de sarcina... nu mai zic ca acum astept suta
eu raportez 2 zile pline si maine inca una in care am rezolvat cam tot ce avea de rezolvat. maine sper sa termin tooot ce am de facut si sa ma pot documenta linistita de bagaj si restul(saltele, patut, necesar bagaj).
m'ati cam pus pe ganduri cu ruptul apei. ma si vad prin masina sau prin pat, mai ales la cat de rece au anuntat astia. mi'e asa frica de prognoza asta de iarna "in adevaratul sens al cuv"... adica e foarte frumoasa daca nu stai sa nasti in mijlocul viscolului
si mi'am adus aminte ca vorbeati de lactatie. eu "alaptez", asa imi place sa'i spun, de pe la 20s, cand pe dr cand pe stg. asa ca eu sunt mai panicata decat voi ca mi'e ca la momentul care o sa'mi trebuiasca sa dau la o sa sece sursa.

pupici pe burtici :*:*:* 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Buna dimineata burtici ! Azi e weekend! Adica maine dorm .

Carm3nutza, LA MULTI ANI! Sa vina bebe cand trebuie si sa fie sanatos, voios, voinic!

Ana, asa deci, o dai pe adrenalina ...

Sugubina, sa nu racesti! Eu am luat miere cu lamaie + homeopate. Poate nu ai nevoie totusi de ele.

Ma apuc de treburi, poate reusesc sa va mai citesc azi pana la ora de culcare, ca de obicei in ultimele zile.

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letzy81 spune:

Neata burtici!
Ce bine e sa te trezesti fara nici o grija,fara program de servici!
Azi imi bag la masina lucrurile pt bagajul de spital,era si cazul ca deh! duminica facem 36 de sapt si dupa cum au mers lucrurile sapt asa pe la echo+hematolog chiar nu cred ca mai apucam 38 de sapt in formula asta.
Olgutzika vad ca pe tine te-a trecut direct pe 0.6.Daca e sa ne luam numai dupa kg atunci cred ca imi trebuia de mult si mie 0,6.Eu sunt aproape de 80de kg.Adevarul este ca pana pe la 32 de sapt inclusiv,toate monitoarizarile au iesit bine,fara nici un motiv de ingrijorare.Voi face si eu 0.6 numai lunea si joia.Cred ca acum pe ultima suta de metrii nu vrea sa ma treaca pe 0,6.Si nu-i voi spune ginecoloagei ca ar fii in stare sa ma abandoneze acum la final.
Tu ce doza vei face dupa nastere?Eu n-am intrebat nimic despre asta.
Am scapat de plecat la tara,plecam la munte.Probabil ca va fii ultimul weekend linistit pe anul acesta.Asa imi mai zboara si mie gandul de la echografii+monitorizari.


FVL heterozigot+MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot; 2 sarcini oprite din ev la 8/9 sap

35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

neata burtici!!!

Se pare ca in dimineata aceasta nu am somn..asa ca am intrat sa va citesc.

Ieri am fost la eco....bebe este bine, are 2034g, colul are 3.2cm si este inchis, IR-urile 0.43,placenta gr2, lichid normal..l-a masurat pe bb din cap pana in picioare si a spus ca totul este ok... L-am intrebat pe dr care mi-a facut ecografia ce ma sfaatuieste sa fac legat de nastere si mi-a spus acelasi lucrul ca si al meu...cezariana este cea mai sigura....asa ca, daca pana acum aveam indoieli, acestea au disparut.
Mie mi se pare mica bubulina mea....am vazut ca voi la aceleasi nr de sapt aveti pe bb mai grasuni....

miruna am fost si kiabi..am luat saculet de dormit, aparatori dp patut, am gasit cateva paturele tare dragute, cateva salopetele, bluzite, un pluoveras,prosopele pt baie si i-am luat dresuri din acelea de bumbac. Poate am sa le fac poze azi, ca sa le pun pe picasa.

aaaaa nu v-am spus....m-am cantarit, 14 kg plus...am zis ca dau in depresie..m-am facut cat balena,elefantul si ce mai vreti voi...

ana ma bucur sa aud ca pleci spre Tg Jiu....

Feteleor voi ce mai gatiti? ca sunt in pana...

va pupic pe toate

33+ cu
si ingeras in ceruri


AMR 4 SAPT(pana la desfacerea firului=nastere)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturasha23 spune:

Neata va invit la o cu mult lapte. Am pus si eu poze in album cu cateva lucruri facute de mine.



Mami fericita si implinita de Iulia si 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letzy81 spune:

Ratusca felicitari pt vestile aduse!
Mie nu mi se pare mica fetita,e in grafic.Si a mea la 32 de sapt avea2020g.Te invidiez pt IRuri .
Cat despre kg,este normal sa iei mai mult atata timp cat nu pre poti sa faci miscare dar lasa ca le dam noi jos.Eu am luat 17 pana acum dar la cate vitamine am pompat in mine nu ar trebui sa ma mire.
Azi vreau sa fac salata orientala.Mai aveam pofta de snitele cu susan si de musaca de cartofi,la desert placinta de mere.Dar pe astea le fac luni.


FVL heterozigot+MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot; 2 sarcini oprite din ev la 8/9 sap

35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Ratusca bebelina ta e chiar grasunica, bebele meu tot la 33 sapt avea 1,870 kg. Si tot asa IR-urile bune, 0.3 pe fiecare parte, placenta buna.....pfff nu o fi al meu cam slabut....?

Fluturasha super dulci lucrusoarele pe care le-ai facut.Cum ai invatat sa crosetezi?Si multumim de cafeluta cu lapte chiar o savurez acum, caci inca mai doarme Lorena.

Ana_o la ce film ai fost. Am si eu chef de filme si nu stiu pe care sa le vad.

Si inca o intrebare, v-ati gandit unde le veti face baita la bebei? Noi lu Lorena ii faceam in dormitor, insa acum ca o avem si pe Lorena mi-e teama sa nu verse cadita cu apa, sau sa nu faca alte prostii. Si totusi in baie ma gandesc ca va fi destul de frig...Ce parere aveti?

Fericita mamica de Lorena Elena 07.11.2008 si 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Diana, da din pctul asta de vedere sa stai linistita si mie asistentele mi-au dat nr lor de tel, in caz de ceva, dadeam bip

Deci el nu e de acord cu centura...vezi, exact cum au zis la curs, depinde de doctor si de cat de dificila vede el operatia.

34+
35 ecografic

Mergi la inceput