Aspirante optimiste !Felicitari Lia,Luiza!!!(588)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Angie844 spune:

Bella daca ciclurile tale sunt regulate ar tb sa calculezi in felul urmator (retrospectiv). Prima zi in care ai avut menstruatia minus 12- 16 zile. Menstra apare la 12 -16 zile dupe ce ovulul a fost eliberat. Poate asa iti faci o idee generala.
Iar cu temp bazala...nu stiu, eu nu prea am incredere. Temp poate varia din diverse motive. Testele de ovulatie sunt mai sigure pt ca determina mom in care creste LH. Anyway, prestand la 2 zile nu aveti cum sa dati gres.
Eu mai am 6 zile pana la testul de sarcina dar nu imi fac sperante. Luna viitoare o sa ne punem serios pe treaba, sper sa am si eu un program mai lejer ca pleaca seful in Asia vreo 2 sapt. si sunt de capul meu.

Sper sa mai intru azi mai tarziu ca maine plecam in mini-vacanta in Vermont, sa duc Bubulina putin la munte acum pana nu vine iarna...brrr...

Mamica de Sarah-Aimée

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Angie inseamna ca ne testam amandoua odata, nici eu nu-mi fac sperante prea mari luna asta, poate luna viitoare.
fetele si un week-end placut. fetele si o veste buna, la sc. s-a dat deja drumul la caldura si vad ca si prin Rahova incep asa timid sa dea. Iupi, deja nu mai rezistam.

http://lt2m.lilypie.com/rhiBp3.png
" este darul lui Dumnezeu, rodul iubirii si viitorul umanitatii"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabita_84 spune:

am umblat prin tot forumul sa scriu 10 mesaje ..am scapat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Gabita inarmeaza-te cu rabdare, poate esti una dintre fericitele care raman imediat sau poate, desi ma rog sa nu fie cazul tau, va dura mai mult timp pana vei avea un . Eu am 1 an jum de cand tot incerc fara reusita pana acum. Tin pumnii la tine sa vina repede

http://lt2m.lilypie.com/rhiBp3.png
" este darul lui Dumnezeu, rodul iubirii si viitorul umanitatii"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Cred ca ai scapat deja. Ce vroiai sa ne intrebi? Daca stim iti raspundem.


http://lt2m.lilypie.com/rhiBp3.png
" este darul lui Dumnezeu, rodul iubirii si viitorul umanitatii"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Gabita, ai deja 12 mesaje ar trebui sa fie ok...
si apoi 2 luni nu e mult, plus ca depinde de metoda de contraceptie folosita inainte...care era metoda?
si care e dilema ta?



www.fertilityfriend.com/home/30fde4" target="_blank">TTC
Will you love me in the December as you do in May, Will you love me in the good old fashioned way? When my hair has turned all gray, Will you kiss me then and say, That you love me in December as you do in May?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Si la mine al doilea nume este Gabriela, deci suntem tize

http://lt2m.lilypie.com/rhiBp3.png
" este darul lui Dumnezeu, rodul iubirii si viitorul umanitatii"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

haha, dar cate Gabriele pe forum
Katy draga

www.fertilityfriend.com/home/30fde4" target="_blank">TTC
Will you love me in the December as you do in May, Will you love me in the good old fashioned way? When my hair has turned all gray, Will you kiss me then and say, That you love me in December as you do in May?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Eu zic sa ne unim puterile si sa fugim toate la odisee

http://lt2m.lilypie.com/rhiBp3.png
" este darul lui Dumnezeu, rodul iubirii si viitorul umanitatii"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Buna seara!!!!

Vin si eu cu vesti de la medic...Analize sunt ok doar ca raportul LH/FSH nu e bun,foliculi sunt insa dominanti nu am nici unul, deci al treilea medic care imi confirma PCOS Deocamdata merg cu tratamentul actual si mai fac progesteronul in z21,cu toate ca mai mult ca sigur nu o sa ovulez.Dupa ciclu asta o sa vedem ce tratament incepem,stimularea cu Closty la mine nu a dat roade deci probabil o sa-mi dea ceva injectabil Acum cum o vrea D-zeu....
Paula am trecut prin Carei azi si chiar m-am gandit la tine.Cu medicul banuiesc ca poti sa nasti cu el in Ungaria pt ca astepta o pacienta care urma sa nasca sa mearga cu ea.Eu bleaga am uitat sa-l intreb
Cami condoleante,Dumnezeu sa-l odihneasca in pace
Bella eu cred ca inca nu ai ovulat,TB-ul dupa ovulatie ar trebui sa se mentina crescut.
Bafta fetelor cu testarea!!!
Gabitza bine ai venit

Pupici multi tuturor fara exceptii!!!!


Cosmi,aspiranta optimista viitoare
www.fertilityfriend.com/home/2f8009" target="_blank"> Grafic TB

Doamne,pustii sunt casele fara copii si triste sunt inimile sotilor care n-au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta nemasurata, nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-I crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui tau.Amin

Mergi la inceput