Gravidute cu tromobofilie - cap 4 -

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns floaredemac spune:

Dangabriela, nu voi putea ajunge fiindca joi am eco si m-am gandit sa vin cu ea la d-na dr si sa fac si triplul test la synevo, scutesc un drum de 200 km dus. O sa ma intepe de 2 ori intr-o zi, dar... nu-i bai!
Si eu ti-as fi recunoscatoare daca ai putea intreba daca este acolo d-na dr vineri, asa cum a zis si Lumimar. Iti multumesc anticipat! Eu am sunat de saptamana trecuta si am intrebat, dar nu strica sa imi confirme inca o persoana.
Ma bucur tare mult ca bebe e bine si creste cum trebuie! Sa iti ajute Dumnezeu pana la capat si tie si celorlalte care avem bebita in burtica sau ne dorim!
M-ar fi placut sa ne cunoastem acum, sincer, dar.... poate alta data, mai avem ceva saptamani pana la nastere si poate reusim sa ne sincronizam o data.
Tamaryllis, mult a fost, putin mai este. Ei, nu chiar putin, dar... oricum... Cred caai o burtica de toata frumusetea!



16+ DPN 15 aprilie 2011
FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural
Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Pai eu sper sa stea bebelina linistita pana la 38 de sapt, cand voi face cezariana. Da, sunt tare mandra de burta mea.
Sa vedeti pana unde merge paranoia mea- nu e suficient ca fac eco la 2 sapt, ci imi mai si masor burta si uneori am senzatia ca parca nu mai creste. Dar dupa aia ajung la eco si vad ca bebelina e in grafic.
Deci tre' sa ma las de masuratorile astea!

30+
incepand cu anul 2010 voi fi fericita de copilas sanatos!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxy80 spune:

Fetelor, eu am o minune de baietel, de 3700g si 52cm , s-a nascut pe 26 oct, desi cezariana era programata pe 27, eu am facut Clexan-ul pe 25 seara si noaptea au inceput contractiile, operatia a fost facuta la 14 ore de la Clexane si nici o picatura de sange in plus!
Si anestezia a fost epidurala(fara cateter, in monodoza). Deci, se poate, nu va fie frica de Clexane
Suntem cei mai fericiti parinti, plutim de fericire

Va pup si va doresc succes la toate!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floaredemac spune:

Felicitari, Oxy! Ma bucur din suflet ca inca un bebe sanatos a venit pe lume! Sa va bucurati in fiecare clipa de el si sa fiti sanatosi cu totii!



16+ DPN 15 aprilie 2011
FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural
Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Ce-mi place cand vad atatia clexanei frumosi si sanatosi! Felicitari Oxy, sanatate maxima si tie si baietelului!

30+
incepand cu anul 2010 voi fi fericita de copilas sanatos!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floaredemac spune:

Dangabriela, ai fost la Fundeni? astept cu nerabdare raspunsul tau, maine mai dau inca un telefon oricum, sa stiu ce fac pe vineri. Of, daca stateam mai aproape... era mult mai simplu!



16+ DPN 15 aprilie 2011
FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural
Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letzy81 spune:

Felicitari Oxi!Ma bucur ca totul a decurs bine!
Vad ca ai un adevarat grasunel,sa va traiasca si sa va bucurati de el.
Este minunat sa fi mamica,stau cu orele si o privesc si nu ma mai satur.
Va doresc tuturor sa traiti asemenea momente magice.
Va multumesc mult de incurajari/sfaturi,m-au ajutat foarte mult sa-mi ating telul,sa ma ridic atunci cand nu credeam ca pot!



FVL heterozigot+MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot; 2 sarcini oprite din ev la 8/9 sap

Mami de SANDRA-GABRIELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dangabriela spune:

Floaredemac si celelalte fete care vor sa ajunga la Fundeni, am intrebat eu ieri si d-na Uscatescu va fi vineri la spital. Sa aveti ceva banuti la voi, ca mai nou unele analize se platesc!!

Felicitari Letzy si Oxy , sa va traiasca minunile, sa cresaca mari si sanatosi!!



FVL heterozigot, 27 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floaredemac spune:

Ce mai fac gravidutele de pe aici, cu ce se mai lauda?



17+ DPN 15 aprilie 2011
FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural
Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Eu ma "laud" cu niste rezultate nu stralucitė la analizele de sange: mi-au iesit colesterolul si trigliceridele mari, cu toate ca la analizele din trim I, erau ok. Bine....nu prea e de mirare tinand cont ca mananc foarte mult unt, kaizer, etc. Mi-am facut de cap in sarcina! Stie cineva ce as putea sa fac in afara de a manca mai putine grasimi?
Azi il sun si pe dr, dar mi-ar folosi sa aud si cate ceva din experienta voastra.


31+
incepand cu anul 2010 voi fi fericita de copilas sanatos!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput