Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (51)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Lumi, ma intereseaza si pe mine saniutele

Andutza, felicitari!

Dragaica, ma bucur ca puiul tau a trecut cu bine peste operatie, refacere usoara! pup mami curajoasa

Nico, eu am sangerat 6 saptamani.

Andreiuta, si eu am avut arsuri ingrozitoare la finalul sarcinii... luam niste pastile cu d.... permise in sarcina, de 5 minute ma chinui sa-mi aduc aminte cum se numesc si nu reusesc...

Noi ne pregatim de aniversarea unui anisor, le-am comandat cate un tortulet in forma de trenulet, culori diferite si compozitii diferite, unul cu frisca si unul cu ciocolata

ari 1 si ari 2 daca va plac, ne puteti acorda un www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=4" target="_blank">vot
multumim!
***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariadna33

Lumi, ma intereseaza si pe mine saniutele

Andutza, felicitari!

Dragaica, ma bucur ca puiul tau a trecut cu bine peste operatie, refacere usoara! pup mami curajoasa

Nico, eu am sangerat 6 saptamani.

Andreiuta, si eu am avut arsuri ingrozitoare la finalul sarcinii... luam niste pastile cu d.... permise in sarcina, de 5 minute ma chinui sa-mi aduc aminte cum se numesc si nu reusesc...

Noi ne pregatim de aniversarea unui anisor, le-am comandat cate un tortulet in forma de trenulet, culori diferite si compozitii diferite, unul cu frisca si unul cu ciocolata

ari 1 si ari 2 daca va plac, ne puteti acorda un www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=4" target="_blank">vot
multumim!
***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi



Votat

http://community.webshots.com/user/Dragaica

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Fetelor multumim pentru urari, le-am transmis ratoiului

http://community.webshots.com/user/Dragaica

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Mamici de gemenasi...de cate kg ati scapat la nastere?

fericita!! 34+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutza_02 spune:

fluturas2010 cam asa ceva pe fete le-am nascut la sfarsitul anului 2008 si procesul a inceput in 2009 prin primavara dar termenele au fost destul de lungi adica la 1 luna 2 unul fata de celalalt plus ca ei au mers pana in panzele albe adica pana la Inalta Curte de Casatie si Justitie dar au pierdut.In fine a fost un real succes si ma bucur ca s-a facut dreptate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturas2010 spune:

super andutza...

am iesit si eu azi la plimbare dupa o sapt...de cu cerclajul asta tb sa stau mai mult in pat...



fluturas 26 EMANUEL MIHAI+ MARIA CLARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui yarrina

Mamici de gemenasi...de cate kg ati scapat la nastere?

fericita!! 34+ si


Dupa 3 zile in spital m-am cantarit acasa, aveam -16 kg in urmatoarele 4 zile dadeam cate un kg pe zi deci intr-o saptamana am dat jos 20kg.
Apoi dadeam cateva sute de grame pe zi, acum dupa aproape 3 luni am dat jos 26kg mai am 9 ca sa revin la 55 kg.......nu-mi fac iluzii ca am sa arat ca inainte dar macar 5 kg daca as mai da jos ar fi super nu de alta dar nu ma mai incape nimic.....da nimic
sunt tot in rochiile din timpul sarcinii de pantaloni ce sa mai zic si incaltamintea mi-a ramas mica, cred ca mi s-a latit piciorul .

http://community.webshots.com/user/Dragaica

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenacatalin spune:

buna fetele,

sa va povestesc ultimele noutati din viata noastra...miercuri am plecat la spital pt un control de rutina :), ce-i drept cu un picior un pic umflat :(.

medicii un pic panicati, m-au trimis la alt spital sa fac o eco doppler la vasele de sange si sa ma vada un cardiolog, in plus mai facusem si 16 cu 8 tensiune. eram suspecta de preeclampsie si tromboflebita.

cardiologul a spus k toata treaba este din cauza compresiei peste vasele de sange. cu toate astea fac clexane pana nasc :(.

azi inainte sa plec acasa,mi-a facut o eco si mi-a spus ca peste o saptamana sa revin la control, k placentele sunt cam imbatranite si s-ar putea sa nu mai faca fata bebeilor care sunt foarte mancaciosi, ceea ce inseamna ca s-ar putea sa nasc.

dragaica refacere rapida baietelului :)

va pup +33

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

elena si eu sunt pe clexane - am trombofilie. Cre ca nu mai ai mult! tin pumnii sa fie bine

EU sunt internata de joi, m-a oprit ca am iara tensiune-15-16, a iesit proteinuria rau, in curand se afecteaza rinichii..Se pare ca voi naste in curand, imi curge de aznuapte si dopu cel vestit. Sa vedem, poate maine va dau vesti despre cum arata Puficutele.

sugubina 35+ cu Puficele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Dragaica ce organism ascultator ai avut.Parca prind si eu curaj ca nu voi ramane for ever cu kg astea. Acu ma chinui sa aleg un carut...si nu ma pot hotara. Ai tai au stat in carut? Ca daca e unul si face mofturi hai ca-l mai iei in brate dar la 2...vor nu vor tot o sa trebuiasca sa stea in carut...SPER.
Sugubina iti scriu si aici, mult curaj si multa bafta!

fericita!! 35+ si

Mergi la inceput