Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (51)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmelly spune:

Nico la mine a tinut 8 saptamani.
Sarcini usoare gravidutelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

NICO, felicitari pentru grasunei! Sa fie sanatosi si papaciosi! Offff, si eu am "lacramat" amintindu-mi de vremurile alea!

Sangerarea poate dura intre 6-8 saptamani, e normal.

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

nico, felicitari pt puiuti!!!! Eu am sangerat 8 sapt.
luminita, chiar vreau sa vad saniutele.

de gemenute Laura Ioana si Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

moni, uite aici cateva poze cu saniutele.
iti trimit parola pe PM.

Ceata lui pitigoi: Luminita, Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G.Nico.S spune:

Ok,multumesc,m-am linistit.Am inceput sa ma simt mai bine se vede ca m-am odihnit asta era cheia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Lumi, buna treaba cu saniutele. Eu ma gandeam la o sanie dubla cu doua spatare, doar ca atunci fetitele nu vor putea sa-si intinda picioarele. Cred ca varianta ta e mai buna. Mersi

de gemenute Laura Ioana si Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui G.Nico.S

Multumesc.Operatia a fost programata pentru ca membranele urmau sa se rupa din cauza greutatii,insa cu o zi inainte in spital m-au apucat contractiile,cumplit,si operatia a fost facuta cu o zi mai repede.Intrebare ..cat a-ti sangerat dupa operatie?eu am 2 saptamani si inca mai sangerez,o fi normal?

G.Nico.S mamica fericita a lui Robert si Raul


eu am avut primele 3 zile sangerari mai puternice, a 4 a zi purtam un absorbant normal dupa o saptamana am trecut la absorbante zilnice si-am tinuto asa 8 saptamani cate o picatura doua pe zi.

http://community.webshots.com/user/Dragaica

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreiutasg

Salut fetelor,

Azi am fost la echo si avem asa: nr.1 - 2155g si nr.2 - 2000g
Dr spera sa ma opereze dupa 01.12, asta in cazul in care nu imi v-a fi ff rau. Este un chin pt. mine noaptea...nu pot dormi ...adorm de abia spre dimineata, ma tot sucesc pe dr/sg.
Ieri le-am "acrit" cu zeama de varza, apoi le-am indulcit cu niste pepsi si la sf le-am "limpezit" cu apa. Papilele mele gustative au diverse pofte
Pentru arsurile gastrice dr mi-a prescris doar rennie, sper sa ma mai calmeze, oricum ultimele 2 zile au fost mai linistite.
+34

MOTTO: Nu pot schimba directia vantului dar pot schimba pozitia velelor astfel incat sa ajung intotdeauna la destinatie[/i]




Eu am avut arsuri doar in saptamana 38 si le calmam cu lapte rece de la frigider . Fii barbata mai e un pic

http://community.webshots.com/user/Dragaica

Mamica fericita de leuti minunati Tudor Sébastian si Félix Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutza_02 spune:

Fetelor intru rapid sa va pupam si sa uram nastere usoara viitoarelor mamici, felicitari proaspetelor mamici!!!

Despre noi suntem cu muci ca nah a fost tati racit si sansele erau foarte mici sa nu ia si ele, sper sa se rezume doar la atat...

O alta veste si e una foarte buna este ca am castigat procesul cu Guvernul Romaniei referitor la indemnizatie...Asa ca am reusit, nu au fost bani si timp irositi degeaba .
Lumi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturas2010 spune:

scuze..dupa 2 ani ai castigat procesul?

fluturas 26 EMANUEL MIHAI+ MARIA CLARA

Mergi la inceput