Pufi draguti de ian-feb 2010 (146)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

LML

arthur
cristinica
mara
darius

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_g

am intrat sa va spun...noapte buna!
stef e in continuare racit, fara febra, ca oricum ii dau nurofen 2.5 ml la 8 ore, dupa sfatul medicului. e infundat si asta e cel mai enervant/deranjant. respira pe gurita, nu a vrut sa bea deloc ceai, bine ca suge tziztzi! maine ma duc TOTUSI cu el la doctor, sa-l vada live, sa se uite in gat, ca asa, prin telefon.....mi-a fost teama sa nu fi slabit zilele astea de suferinta, desi el si-a pastrat verva obisnuita, dar cantarul m-a linistit cu pasi mici dar siguri de apropiem si noi de 8 kile

ok...am zburat!



mama unui pui...Stefan



refacere rapida!



Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Gata!



Astazi a reusit sa schiteze un inceput de pasi! Era incantat tot, ii radea toata fata. Si tot incearca sa se ridice in 4 labe de pe burta, inca nu reuseste in totalitate, parca executa flotari.
Si, dupa cum spuneam, are o viteza la rostogolit de ma omoara!


Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)




HAi andrei!





www.arboreleanului.ro/voteaza.php" target="_blank">VOTATI TEIUL LUI EMINESCU (a doua poza din concurs)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

LML arthur
LMLcristinica
LMLmara
LMLdarius

mami de Radu si Alex



asa creste Alex


Subscriu

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Neata la fete. Mi-am luat azi cafea fara cofeina, cu lapte si ciocolata elvetiana si scortisoara, mochacino parca ii zice....o bunatate.
Lucia - ref la decalotat, am auzit ce a zis dna doc, eu ma gandeam la faptul ca unii doctori nu recomanda decalotatul, ci sa lasi neatins. La asta m-am referit, doar ca am fost mai succinta in exprimare. Noi l-am decalotat pe Dani de la 2 saptamani, cate 1mm la baie. Si acum sunt happy ca am optat sa facem asta, ca am ascultat de doctorita pediatra.

Eu nu i-am dat inca ficat lui Dani pe motiv ca nu am de tara, iar din comert ....nu prea imi convine, mi se pare ca este organul cel mai infestat, el prelucreaza toate chimicalele din organismul gainii....nu stiu ce sa zic. I-as da, dar mi-e cam teama.
Meniul de azi e spanac cu galbenus de ou. Si ce i-o mai pune mama acolo. Pt ca da, a plecat soacra si a venit mama. Sper sa nu plece pana de Craciun. Apoi o sa imi iau eu concediu....mai vedem.

tomaca ai mentionat la un moment dat ca bona ta a plecat. Ai gasit alta? Cum e? Tot de la tara?

Ma apuc de munca. O zi usoara va doresc.


de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita


Nu, n-a plecat. Adica n-a plecat de tot. Pleaca peste weekend doar.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex



Neatza!

Bei fetelor, am uitat sa va povestesc aseara doua chestii faine:

1. ma faceam ca dorm si tati a venit cu bobitza, a pus-o pe pat si a zis hai sa-i dai un pun lui mamai. Si ea a venit in 4 labe pana la mine si m-a pupat pe obraz!

Nu stiu daca a inteles sau a fost coincidenta ca nu a mai raspuns apoi la alte cereri de acest fel, o singura data a mai facut asta cand i-am spus sa-i dea un pup unei fetite si am apropiat-o eu de obrazul fetitzei si ea a pus buzele.

2. m-am uitat la un documentar nou BBC, "LIFE" se cheama, e un fel de continuare a documentarului "Planet Earth" daca ati auzit de el.E superb!!! Va spun, niste imagini si niste filmari facute in ani de zile, de iti taie repiratia!
Eu am vazut toata seria in full HD, iar acum am inceput sa ma uit la LIFE. Vreau sa spun ca e prima data cand ma mustra constiinta ca ma uit la filme piratate, dar n-am de unde s ale cumpar si cand o sa para ttrate in lb romana, chiar daca le-am vazut, le voi cumpara din respect pt munca titanica a producatorilor.
Asa, sa revin la ce vroiam sa spun.
In primul episod "Challenges of Life" a aratat cazul unei caracatite uriase, de vreo 4 m, cea mai devotata mama, isi depune ouale, vre-o suta si ceva..si sta langa ele sa le faca vant pt aer si nutrienti fara sa plece nici macar o secunda de lg ele. Si in final moare de foame, cu ultima suflare sufla inspre ele ca sa le trimita oxigen...

Apoi cazul unei broscute cat o unghie de mica care bate sute de km ca sa-si duca puii intr-un loc umed si apoi ca sa le duca oua nefertilizate cu care sa se hraneasca mormolocii.
Impresionant!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

www.arboreleanului.ro/voteaza.php" target="_blank">VOTATI TEIUL LUI EMINESCU (a doua poza din concurs)


vai ce Bobitza mamoasa!

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Buna dimineata,

BF m-ai terminat cu cafeaua ta fara cofeina. Pai cum pai pot eu acum sa beau nesul decoffe de la tonomatul de pe hol?

Lorex - impresionante mamicile acelea, dar si trist nu? Pai dupa aceea cu cine raman copilasii? Sa nu-i vezi niciodata?

Fac si eu cinste cu mamicilor fumatoare (eu nu sunt, dar asa pentru alinare virtuala)!

Poate se mai indrepata vremea puntin. Of

O zi buna tuturor!

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Am recuperat ultimele pagini din cap trecut.

Ana_g: sanatate lui Stefanel. Si noi tot la capitolul break dance suntem.

Cris.m: sanatate

M-am uitat si eu la filmuletzul de pe email. N-am putut sa ma uit pana la sfarsit. Dar in schimb am dat ffw sa vad daca bietul copil a supravietuit. raspunsul este da (surprinzator era chiar vesel), dar din pacate a supravietuit si tatal.

Citat:
Miremia Am vazut poze de Tudor ce baiat mare ai tomaca! El doarme in patul cel mic sau ala e pt insotitor?
In patul cel mic. Cel de insotitor l-am lasat vacant.


varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcineea_cj

Eu ii dau itotdeauna papica proaspata Am eu pitici pe creier(cam multi)Dar nu cred ca are ceva,totusi Cand i-am dat prima data ficatel i-am dat putin Acum am ajuns la jumatate de ficat Oricum nu-l papa decat cand are chef La fel si oul,deageaba am ajuns la jumatate de galbenus ca el nu papa De fapt il papa In spanac
M-am lungit aiurea

Bucura-te de anii copilariei copilului tau - pentru ca trec asa de repede !

mami de 2 ochi albastri



si eu de obicei ii gatesc pt o zi, dar acum era prea mult ficatelul ca sa i-l dau tot intr-o zi si nici nu vroiam sa-l pierd ca e pretios. E de la curte si nu prea mai sunt pui de taiat la timpul asta!
Cand papa mai putin ii gateam pe doua zile, acum ca papa dublu ii fac doar pt o zi.
Abia astept steamerul de la Avent sa-i gatesc la abur!


www.arboreleanului.ro/voteaza.php" target="_blank">VOTATI TEIUL LUI EMINESCU (a doua poza din concurs)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

A, da! Am vazut si eu poze faine cu Buturel care nu incapea pe olitza .Papaciosu' lu' mama!
Si alexandra ce ochioasa!
Frumosi pufuletii astia de-ti vine sa-i mananci!


Fierb puiutul de curca...oare pot sa-i pun piept fiert la congelator daca in prealabil mama l-a inghetat in congelator o zi inainte sa mi-l trimita?


www.arboreleanului.ro/voteaza.php" target="_blank">VOTATI TEIUL LUI EMINESCU (a doua poza din concurs)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

La multe lunite Cristinuta
La multe lunite Arthur
La multe lunite Mara Andreea
La multe lunite Darius


Mergi la inceput