FIV la Sibiu (18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

probabil saptamana viitoare..ca il fac din urina ca beta ma tine prea mult iti dai seama ca treb sa fac 2 ore cu masina sa imi cumpar un amarat de femoston ..ca au zis ca trimit testul beta la bucuresti si vine mai tz asa ca ma las pagubasa...sunt in ziua 8 asa ca poate pe la inceputul saptamanii viitoare imi va arata cele 2 linii..iti tin pumnii maine si tie si missipi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crudiutalida spune:

Misspii,iubita eu la 17:15 am programare la eco.Tu la cat ai?
Mona te pup si te astept cu "doua liniute"Mersi din suflet pt pumnii stransi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misspii spune:

Talida - eu sunt f matinal ,am programare la 8:30,daca era dupa mine mergeam la 5..nu am somn dimineata...
Mona - ,saptamana viitoare asteptam vestea cea mare.
Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

sa stiti ca nici eu nu voi pleca de aici la odisee...

asa cum se scria zilele trecute,pt cineva care a simtit gustul amar al infertilitatii,nu prea ne gasim locul intre celelalte cu care natura a fost mai darnica...

asa ca ,o sa mai trag cu ochiul din cand in cand,sa vedem cine mai trage lozul norocos pe aici!


4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa75 spune:

felicitari proaspetelor gravidute, din pacate eu nici de data aceasta nu am reusit beta<0,1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oria77 spune:

Raisa, nu stiu ce sa zic decat ca m-a busit plansul... Mi se pune un bolovan de ghiata de fiecare data cand citesc ca cineva trece iar prin asta, pentru ca esti dintre noi, din familia asta frumoasa, asa chinuita cum e ea! Te pup, sper ca Bunutul sa aiba multa grija de tine acum...

Bonsai, stiu, ca nici eu nu o spuneam sa fie spus. Am avut un sentiment complet aiurea la Odisee. N-au nicio vina fetele de acolo dar sa ma ierte Dumnezeu, nici eu nu am ca am in spate o asemenea istorie...

HAIDE Mona!!!! Tinem pumnii, hai fetita cu beta mare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naida87 spune:

buna ziua, fetelor!

va urmaresc de ceva vreme si abia acum m-am decis sa va scriu. Am fost si eu pacienta dr Chicea..dar dina pacate nu m-a putut ajuta cu nimic, eu avand nevoie de ovocite donate. Tocmai am facut FIv cu donate in Cehia(am avut Et in aceeasi zi cu Monaramona) si miercuri mi-am facut beta(desi era doar ziua 7 dupa ET) si mi-a iesit <0.1.Eu inca mai sper ca va iesi bine.il voi repeta luni(z12 dupa ET). Daca imi iese tot negativ... as face urmatorul Fiv in tara, desi asta ar presupune sa gasesc o donatoare si sa ma duc cu ea de manuta.

raisa Sa stii ca inteleg ceea ce simti si imi pare nespus de rau.Dar dupa cate zile ai facut testul?Esti sigura de rezultat?

Bonsai Felicitari pentru cele 4+. Sa va dea Domnul numai bine si sper ca in scurt timp sa uiti gustul acest amar al infertilitatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

multumesc inca odata pt urari!

oria77,te-ai hotarat pt semnatura?
in curand voi semna si eu asa,,ca numai la ciolan afumat,fasole boabe si varza calita imi sta gandul!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeva73 spune:

Ziua buna fete dragi,

raisa im pare asa de rau, in aceste momente nu te putem ajuta cu mare lucru. Dar sa sti ca te intelegem fiindca si noi am trecut deceptia unui beta negativ. Sper din suflet sa iti revi cat mai grabnic si daca iti vine sa plangi poti sa o faci pe umarul nostru.

naida is alaturi de tine, pastreaza doza de optimism pentru ca stii tu ... ceea ce pare cu neputinta pentru om este cu putinta lui Dumnezeu.

mona luni astept marea surpriza de la voi... adica de la tine si de la chiriasii din burtica.

oria, bonsai spuneti repede ce simptome aveti.

Am si eu o mica veste, mi-am refacut dozarile hormonale la cererea dr. I. FSH Z2 este 5,7... neasteptat de bine. Se pare ca oua mai am multe, acuma sa vedem daca or fi dealea cu pui in ele. Am niste emotii. Mi-e teama ca nu am sa raspund la stimularea ovariana (avand in vedere varsta matusalemica), eu n-am mai facut niciodata stimulare.

Domnu' Bunu ne intoarce binele cu bine si mare va fi rasplata Lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bonsai

multumesc inca odata pt urari!

oria77,te-ai hotarat pt semnatura?
in curand voi semna si eu asa,,ca numai la ciolan afumat,fasole boabe si varza calita imi sta gandul!!!!


Bonsai, delecteaza-te cu aceste bunatati acum cat poti!
DUpa ce vine bebe (o anummita perioada) nu mai pupi mataluta nici fasolica, nici varzuta!


danaisa20 fericita 37+
cu

Mergi la inceput