Alaturi de Siluan! Puiuti de Randunici 2008!!(454)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Felicitari Zozelici!
Sa va traiasca Maria si sa fiti toti patru fericiti, iubiti si sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Mimo tin pumnii maine.
Fa-i praf pe ceo, coo, cfo and the rest of the oos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blankar spune:

Zoze felicitari!
sa va traiasca Maria!

am ajuns si eu acasa
nu mai am colecist
ma doare un pic burta dar trece!

Eric a vrut neaparat sa ma ajute cand m-am ridicat de la masa
mi-a zis:" hai mami da-mi mana sa ajut"
mi-a venit sa il mananc
va pupez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

blankar multa sanatate si recuperare usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

eheeee!!! Bine ai venit Mariuca mica si scumpa! Felicitari Zoze!

Bine ai venit nepotel de Vali!

Sov, eu as merge tot la curtea tantiei cea draguta, chiar daca nu are jucarii de soi. la varsta asta, un copil isi face cele mai minunate jucarii dintr-un bat si un capac, dar mediul calm, afectiv sunt de nepretuit.

ioana, hai mai des pe la noi! mai e putin pana irisuca draga va veni sub brad. superb nume!

blanka, recuperare rapida. cum te simti? cum a fost? ce trebuie sa faci pe viitor? sau sa nu faci? tare mi-e ca ajung si eu la asta, ca ma chinuie zilnic bila aia... mai incerc cu tratament, poate, poate...

" SALVEAZA-L PE SILUAN!!! TU IL POTI AJUTA!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blankar spune:

Mersi Gudinde si Ariel

l-am intrebat pe dr. ce regim trebuie sa tin
la care el :" de slabit"

mi a fost o rusine!
dar are dreptate omul
referitor la mancare a zis sa mananc orice imi cade bine,cu masura la
inceput
asa ca de maiine la slabit cu mine!
macar de mi-ar fi interzis si el cateva mancaruri sa imi fie mai usor
dar el nada!
nu stiu pe unde mi-am pierdut vointa
nu e la careva dintre voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blankar spune:

sa stii Ariel ca ma simt ok
dupa operatie la 2 ore m-am ridicat din pat si m-am dus
la toilet
daca ai piatra musai trebuie scos
eu am avut 20 !
cu alea de la rinichi facem fundatia la casa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Blanka, ma bucur ca esti ok! Daca-ti gasesti vointa, intreab-o daca nu cumva nu a vazut-o si pe a mea...

Mimo, bafta, fa-i sa joace dupa cum le canti tu!

Nici nu stiti voi de unde incerc eu sa-mi scot urechile acum... dar nooo, stau bine prinse in cartea de la cursul de germana! Uf! Batranetea asta...

-------------------------------------
Hai la drum si-om vedea noi ce si cum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Am uitat sa va scriu: azi Matei mi l-a aratat pe un "ein cutu" (ein catel :D) . Pariu ca ma intrece in nici 3 luni??

-------------------------------------
Hai la drum si-om vedea noi ce si cum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

La multi ani Mariuca, bine ai venit pe lume , sa ai mult noroc si sa fii sanatoasa toata viata!
Eu maine in jurul pranzului o sa am drum in zona , vin dinspre Militari spre Arcul de Triumf pe la Podul Grant ...asta numesc eu in zona Sper sa ma lase sa intru nenea ala, ca o sa am la mine bilet de 10 lei
Blanka, recuperare rapida si sa nu-i crezi, te rog! Nu manca de toate si nu tine cura de slabire aiurea...tine regimul pentru protectia ficatului, cauta-l pe net...daca nu vrei sa bagi vreo saorma sa te tavalesti pe jos, cumva Ca ii trebuie un timp organismului sa se obisnuiasca cu noua "organizare" , digestia de face altfel acum...Pot sa-ti spun ce-am mancat eu 3 luni si-am si slabit o gramada:
piept de pui la gratar, rosie si urda ...gris cu lapte degresat...mere...asta a fost baza, fara dulciuri, patiserii, fara paine si niciun produs de paine, fara condimente...mancare de fasole pastai fara rantas, faina...cu putin ulei pus la sfarsit...ciorba de legume, fara prajeala...d-astea! N-am mancat paste ca nu-mi plac...desi teoretic ai voie! Sigur gasesti regimul pe net si impusti doi iepuri dintr-un foc! Ma bucur ca esti bine! Nu manca vinete, castraveti, usturoi, prajeli IN NICIUN CAZ!
In rest , CFO-CEO si altii OO au scapat de prestatie, Doamne ajuta! Adica ieri, cu multa diplomatie, cand am trimis slideurile, am intrebat inca o data daca trebuie sa prezint chiar eu ...ca sa-mi spuna ora, chipurile....si raspunsul a fost" nu, lasa ca le prezint tot eu" YES! Ca pe cuvant daca aveam chef sa fiu scoasa la tabla Desi, costumul de scena era pregatit, furtunul cu spuma, tot Au scapat de data asta
Teo e mai bine, azi s-a dus la scoala. Dar aseara a avut loc un mare show pe aici, ta-su era plin de spume si a intrat in ea bine de tot...nu stiu daca chiar intemeiat, dar asta e o alta discutie Oricum, o sapuneala acolo merita ea ca nu prea "se aduna" de cand a inceput scoala, e cam obraznica cu noi, d-astea!
Si mie tot mi-e sufletul greu asa, ca e un copil asa de bun
Multumesc Raluca pentru raspunsuri, asa stiam si eu despre State, aceeasi poveste a trait-o si baiatul Marianei care dupa primul an s-a intors acasa , nu s-a putut adapta Un bun prieten care locuieste acolo de an buni (plecat la master initial) m-a intrebat daca am castigat la loto cumva ca cica bachelor degreee f scump, un master mai obtii cu bursa...in fine, om vedea! Cred ca inca o discutie ca aseara si nu mai pleaca in SUA ci direct in Australia
Va pup, va las cafea si va doresc o zi minunata!


Simona,mamica de Teo (17 ani) siDuuDuu (DOO ANI )


Acum "doo" ani fericirea a batut a "dooa" oara la usa mea

Mergi la inceput