Comori de nov-dec 2004 (206)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roserb spune:

Felis,draga mea, sanatate multa lui Mihaita, sa fie fericit, cu ocazii din astea realizam cu ce viteza trece timpul!

Daniela , ce copii frumosi:)

Cu restanta maxima, sa va traiasca bebelacii Vio si Eveline, numai bine va doresc.

Noi suntem ok, doar ca , timp zero.


Roxana&Co

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirandolina spune:

Salutare!

Noi la gradi, parintii la munca in ritm alert, stam foarte mult in santier si am un sentiment de vinovatie enorm fata de copii (vineri seara am ajuns acasa la 11 noaptea, sambata tot la munca) si cu greva asta parca au inebunit toti nu mai zic ca grevistii se poarta urat cu noi, neparticipantii, ne vorbesc urat, se aseaza in asa fel incat sa trecem printre ei si ne fac albie de porci...numa intelegi gresit, insa nici nu se compara cu adevaratii angajati ai Romaniei cu salarii mici!!! Eu asta nu inteleg! Vor marire de salariu cand majoritatea munctitorilor au sal mediu de 20 mil, in mana la lichidare iau adesea 25-27 mil + 7-8 mil la avans = cat frate vor mai mult? ca sistemul medical e pe chituci, invatamantul e sub limita existentei...iar ei?


Copiii sunt bine, studiaza sapt asta Corpul Uman. Am studiat cu interes http://www.visiblebody.com care este halucinant de interesant, baietiil-au savurat cu 1000 de intrebari anexate


Fug la nani, ca e tarziu si azi e randul meu sa citesc povestea
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

si noi ok, cu timpul stam mai rau dar... trece:))
mai asteptam geamurile... si terminam si camera ( pe scurt ne-am mutat la socrii si neam mai ridicat (singuri) inca o camera la mansarda in care stam care inainte fusese pod)geamurile trebuiau sa vina ... dar na lucram cu firma mare sa nu fie porcarii si mai bine le luam un no name si le aveam de mult decat aplast si stau cu scanduri intre camere ca la semnare au zis montajul maxim 10 zile desi in contract scrie clar 9 zile plus 5 zile lucratoare , dar stai linistiti vin in maxim 10 zile
ee trecura 10 zile.. si? pai nuu 10 lucratoare bun trec 10 lucratoare pai nuu ca sunt 9 calendaristice + 5 lucratoare si ce daca ....acu astept sa treaca 9 lucratoare plus inca 5 lucratoare...... martea trecuta au zis ca nu se fac montaje joi ca e sarbatoare dar sigur miercuri sau joi ne suna pt montaj,.... da da au gasit alta... nu mai erau manere pe stoc , leam zis dale incolo dale fara si le aduci la anu da da geamul... tare curioasa sunt daca in 14 lucratoare vin.... cica daca nu le pot lua penalitati conform contractului:)) pai ce sa fac cu ele tin de cald?
na ca imi varsai nervii
copii sunt bine in noua gradi maine silviu merge la circ... delia nu ca grupele mici nu merg si nu pot sa o rog pe doamna lui sa o ia si pe ea, pentru ca colegii lui sunt rautaciosi iar grupa lui e foarte organizata la modul masa o aseaza singuri patul il fac si il strang singurii ia invatat foarte independenti sa mearga singuri sa se descurce singuri conditii in care eu nu ii pot lasa femei pe cap un copil de 3,5 ani care necesita mai multa atentie asa ca asteptam circul viitor



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Daniela ce adiere de vara din pozele tale. Zau ca mi-a prins bine pe frigul de la noi. De copii n-am cuvinte, si eu sunt uimita de asemanare, ei intre ei, ei cu tine dar parca si cu tati seamana.

Pe mine ma apuca rasul cand citesc la voi de cat e de important somnul de dupa-amiaza. Am ajuns sa dorm eu la pranz si Ana nu vrea, ma tot rog de ea degeaba. Si zau ca tare mi-ar conveni sa se bage in pat. Pentru ca vine acasa la ora 14 cel mai tarziu, le pun masa si merg cu Elisa la nani si Iulia la supt. Asa ca ar fi ideal sa pot adormi si eu cu piticele fara grija ca ce face Ana in living.
Cred ca seamana cu maicamea ca ea sta in pat dupa-amiaza dar niciodata nu doarme.
Eu cum simt caldura cum parchez. De fapt ma chinui sa nu adorm inaintea fetelor.

Alexa sa va fie de bine mutarea. Cam pe unde v-ati mutat?
Ioana din pacate asta-i cam inceput de sfarsit, cam asa se hotarasc mamele sa intarce. Asa am patit si la Ana si la Elisa nu mai spun ce nasol a fost ca mai mergeam si la servici. Pana am zis stop ca o iau razna. Plus ca nu era deloc bine pentru ca ea astepta pe Milka acasa si nu manca si uite asa a scazut in greutate.
Pe Iulia am convins-o sa ia suzeta. Am si fost chitita de la inceput. Si am si eu in sfarsit copil care suzeteste pana adoarme singur in patut

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

LA MULTI ANI, ALEXA!!!!!!!!!!!

Sa ne traiesti nasica scumpa, sa fii sanatoasa, numai bucurii in viata alaturi de cei dragi!!!!!!!!!!!













N-am internet explorer sa colorez frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Alexa, sa ti se indeplineasca dorintele, multa sanatate si noroc!
Si desigur petrecere frumoasa asa cum stiti voi sa faceti !


Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirandolina spune:

Alexaaaa, noroc ca am gasit aniversarea ta pe reclama mascata ca sa afluc a e ziua ta La multi ani si sa ne traiesti ani multi si fericiti, la noua voastra casuta! lasa ca vni si vremurile bune si o sa ne zambesti din balconul de la etaj


Va pup ca sunt in graba, ma duc la dus si nani, ca ma asteapta matei langa el...b.t.w. are niste muci razleti . Adam e bine. Amandoi la gradi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

Multumesc tuturor de urari, tot binele din lume si voua


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Multumesc tuturor de urari si multumesc VIO pentru ca ai anuntat fetele!

Darian a fost cadoul de ziua mea de anul asta . Suntem bine, are program ca orice bebe (papa, nani, colici), noaptea-i zi si invers...dar le-om trece pe toate. Se pare ca m-am pricopsit cu o candidoza (conform informatiilor de la capitolul Alaptare), asa ca sunt cu tate mov (de la violet de gentiana)...se vede deja o ameliorare, sper sa scapam cat de repede...
Nu stiu daca a pus ceva grame pe el asta micu, sunt atat de curioasa...n-am niciun cantar si sa ma plimb cu el pe la dispensar doar sa-l cantareasca nu-mi prea convine. Sunt muuuult mai relaxata decat la Bianca, ceea ce e normal, insa am impresia ca nu-i pot acorda ei atata timp cat as vrea... ma straduiesc. Seara isi ia o carte de povesti si o pun sa stea langa mine, sa o citeasca cu voce tare, eventual sa o mai pot corecta, si asa mai petrecem ceva timp...eu cu sanu-n gura la Darian si ea citindu-ne povesti. Cand plange asta micu o singura melodie il consoleaza...una cantata de Bia, ceva cu Buna dimineata draga gradinita... si uite asa am invatat si eu cantecelul si sa ma vedeti ce-l mai cand cand nu e ea acasa ca sa calmez pe asta mic.

Cu timpul stau mai prost, sper sa ma reglez in curand si sa intru mai des.



mamica de Andreea Bianca si Victor Darian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirandolina spune:

eveline se simte relaxarea ta si din cursivitatea randurilor si tare mult imi place tabloul bine totusi ca m-a slabit Matei cu surioara lui, ca n-as mai lua-o de la capat...


am facut un lighean de gogosi si dupa ce i-am saturat, baietii s-au asezat la Amintiri din copilarie. Tocmai ce spunea Nica "mamuca, bate-ma, omoara-ma, da' da-mi sheva de mancari" si el era gol pusca de la scaldat


Aseara le-am citit La cirese si a fost distractie mare, camami are grija sa asorteze povestea cu dulcele grai moldovenesc, de mi-e si mie drag cum suna in urechi


La gradi saptamana viitoare avem Orasul meu, asa ca vorbim despre orasul de la malul marii.


Voi? ati dat bir cu fugitii?

Mergi la inceput