Copilasi de Iulie - August 2004 * 57

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Mey, Noricela, da chiar ca ai scris mult, sper sa nu dispari iara fro zece capitole (io vorbesc, hihiii !) !!

Alice si Andrei

"Seen it all. Done it all. Can't remember most of it"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

Citat:
citat din mesajul lui alice2004

Mey, Noricela, da chiar ca ai scris mult, sper sa nu dispari iara fro zece capitole (io vorbesc, hihiii !) !!

Alice si Andrei

"Seen it all. Done it all. Can't remember most of it"



Numai 10? Io sper sa nu tac 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Scot o afino-zmeurata la bataie de va dezleaga limbile pentru 10 capitole,10 luni,10 ani
Carmencita zi drept face Ionu gramatica deja?...sau injinerii astia-s asa buni la limba romana?
Vivia da' voi aveti garsoniera calduroasa....la noi este setat termostatul la 22 de grade si merge centrala non-stop ca iarna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

am revenit, nu tin pasul cu cat scrieti dar incerc sa recuperez.
teodora a trecut prin trei viroze in ultima luna, asa ca nu am mai dormit de multa vreme o noapte intreaga si timp de forum nu prea am avut.
am pus doua poze cu piticutele aici:
http://good-times.webshots.com/photo/2925209670034520309PAgjlj

@gabi la MNAR au program pentru familii, luna asta este "urata din padurea adormita". pentru grupa lor de varsta intalnirea e in weekendul urmator. lia a fost la "portrete de copii", s-au plimbat prin muzeu, s-au oprit la tablouri si au pus intrebari, au povestit. apoi s-au dus in atelier si au desenat fiecare cate o poveste. asta a fost partea preferata a liei. o sa mergem din nou in weekend.
am citit despre copilasii laconici. si lia raspundea la fel anul trecut: nu mai stiu. ca sa o stimulez sa isi formeze si sa isi formuleze parerea, am inventat o regula anul trecut. eram la viena si in fiecare zi aveam multe lucruri noi de vazut si de experimentat, asa ca in fiecare seara regula era sa imi spuna ce i-a placut cel mai mult, ce nu i-a placut si ce lucru bun a facut. acum imi spune singura ce si cum dupa fiecare zi de gradi. si asa aflu in fiecare zi cu ce a mai suparat-o colegul cel nou din grupa

o seara frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

La mine in apartament daca nu am ajent termic, e nasol rau, ca sintem la etajul zece pe colt, se face o frigaraie, asa ca ma super bucur ca s-au indurat astia de ne-au dat caldura ... chiar ma batea gindu sa imi pun centrala, dar ma opreste numa sa stau sa curat toata mizeria care se face cu montatul de tevi si alea-alea !!
Oau, Marcela, ce a mai crescut piticuta !! Si seamana cu tati, zici ca e clona lui !! Pupici fetelor si sanatate multa va doresc !
Brei cuscro, asa dap, merge zmeuroafinata aia ca unsa !!

Alice si Andrei

"Seen it all. Done it all. Can't remember most of it"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna seara!
Gabitza, multumesc ca te-ai gandit la mine...
Va citesc dar cam greu cu scrisul, cum v-am spus saptamana trecuta, ne-am mutat sediul la firma cu un etaj mai jos si mi s-a asezat biroul in cea mai urata pozitie, stau cu spatele in usa biroului sefului... Asta e intentionat clar, sa imi vada el monitorul
Si sunt si intr-o perioada in care nu stiu daca am ales calea cea mai buna, trec full time pe HR & training, cu o sefa la Londra care bea benzina, cred, ma termina psihic...

Cu casa e o alta istorie, se tot taraganeaza, am ajuns si eu la o anume limita, chit ca ma dau optimista lumii...
La tata e frig, cu centrala cu tot stam la 19 grade in dormitorul nostru (pe colt, spre Nord), nu am haine groase, sunt in baxuri duse deja la casa, o parte au mucegait cat au stat la soacra mea in alte cutii ...

Peste doua saptamani botezam, insa, ma bucur de asta, pe 29 e petrecerea, vreau sa imi incarc bateriile...
Sper ca la inceputul lui noiembrie sa ne mutam totusi, mi-am luat concediu, oricum e vacanta la gradi si poate impusc doi iepuri.

Matei ne-a scos aseara la pizza, nu a vrut decat la un anumit restaurant, iar cu acest prilej si-a inghitit si un dinte
Cam asta de la noi....
Va pup si revin cand pot!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Robi, !!
O seara faina sa aveti !

Alice si Andrei

"Seen it all. Done it all. Can't remember most of it"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

Alic, Cristal, Daria, intru eu mai pe larg cand o da bruma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

bonsoar:) mey ce de logoree aveti
pe scurt:
Andries - Victor va face tenis la Tenis Club 2000, pe Apusului.

Seara surpriza a fost o lectie de gatit Asa ca am avut de ales intre 5 pretaparet: tocana cu peste pisica, varza a la Cluj, pui tandoori, galuschi somlai si inca un desert. Am ales galustile - un desert foarte bun si interesant care a avut mare succes. Asa ca, dupa o zi de exercitii, o seara de gatit a fost extra

Va urez sanatate multa, refacere rapida, petreceri nemaipomenite!
somn usor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata!
aici ploua cu galeata. grrr ce chef de munca iti da...
Nora, imi pare tare rau de problema cu Andreea. ai reusit sa o dregi cumva? simpatic Rares cu mama lui... si eu am inceput din pacate sa pun problema banilor si saracul Patrick intreaba "asta e prea scump??"
Robi, spor la mutat. si mai ales cu sfea cea noua..esplica-i ca benzina nu face bine la corason.
nu mai stiu ce trebuia sa zic
sa aveti o zi buna!

Mergi la inceput