Rugaciune colectiva pt. a dobandi prunci buni (64)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sandaa spune:

Lili multumesc ca m-ai intrebat de sora mea. Si-a facut analizele in Italia i s-a confirmat diagnosticul din Romania dar i-a schimbat tratamentul. Acum speram sa fie mai bine. Va multumesc tuturor pentru rugaciuni si pt gandurile bune. Cu ajutorul lui Dumnezeu sparam sa fie mai bine desi tratamentul trebuie sa-l ia toata viata.
Sarcina usoara draga mea mai ai putin si iti tii bebelu in brate. Te pup

Livsy foarte frumoasa intentia ta de a te intalni cu fetele. As vrea sa fiu si eu mai aproape sa ma intalnesc cu voi dar asta e. Da intr-adevar suntem de 3 ani aici nici nu mi-am dat seama ca a trecut asa de mult. Si eu am invatat multe si sper sa mai invat si mai ales sa am mai multa dragoste ca asta conteaza cel mai mult.

Va pup pe toate si va urez noapte buna ca e tarziu
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florelacri spune:

buna fetelor...nu am mai scris pe forum de mult timp
vreau sa va zic ca pe data de 14 oct voi incepe procedurile pentru FIV, am mari emotii...
am primit Acatistul Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si ma ajuta mult, imi da o liniste sufleteasca....
vroiam doar sa va urez tuturor gravidutzelor sarcina usoara si pentru noi aspirantele, sa nu ne pierdem speranta....
Doamne ajuta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Doamne Ajuta!

florelacri sa fie o reusita FIV-ul din 14 Oct. , chiar de Cuvioasa Parascheva.
Apropo si noi mergem la Iasi, la Cuvioasa Parascheva..vom sta la Oanka (sper sa nu deranjam prea tare).
A fost si Ioana racita ( a luat de la gradinita) si-a fost darnica si i-a dat si Justinei.
Le trecuse, dar dupa cateva zile a inceput sa tuseasca..acum tuseste m putin Ioana, insa Justina are un harait si a inceput sa tuseasca si ea.
Sper sa se faca bine pana plecam.
cami_antonia sanatate multa Antoniei si sarcina usoara in continuare. Poate ne vedem la Iasi.
Lili_g ce putin m ai! Sarcina usoara in continuare (cat a m ramas) si o nastere si m usoara cu un bebe sanatos.

Am plecat sa ma culc ca e tarziu, si tb sa ma trezesc maine dimineata, s-o duc pe Ioana la gradinita.
Noapte buna!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florelacri spune:

ioanact sa te auda cineva de sus...Doamne ajuta
insanatosire grabnica fetitelor tale...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraAnisia spune:

Buna dimineata,dragi prietene,

Ioanact, multumim de noul capitol si sanatate printeselor tale!

Sandaa, te imbratisez cu drag
Lili, f frumoasa postarea ta cu viziunea parintelui Papacioc despre femeie.. felicitari pentru vestile bune de la medic, ce bucurie. mama ta ce mai face, ce mai zice despre nepotelul care este pe drum?

Livsy, eu as vrea sa ne intalnim. astept propuneri de ora si locatie.

Verygu,felicitari pt bebe, Doamne ajuta.

Florelacri, sa-ti ajute Bunul Dumnezeu si Maica Domnului sa fie reusit acest FIV.

Mirela, ce mai faci?

Ainigriv, ce faci? cum te simti?

Referitor la citirea psalmilor, chiar serile trecute am citit in cartea Parintelui Papacioc ca e bine sa citim 1 psalm la 24 ore. recunosc ca nu am apucat sa-mi intreb duhovnicul despre asta si ca nu am inceput sa citesc inca desi as dori sa o fac

Noi mergem la gradinita de marti,5 octombrie, si suntem f incantati si fericiti.Irinucai ii place tare mult.

Va pup,


Mara, mami de fluturas Irina

Cu Dumnezeu in gand

"Unde este Dumnezeu, acolo este tot binele. Unde nu este Dumnezeu, acolo toate sunt rele."
Sfantul Dimitrie al Rostovului



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Doamne Ajuta!

www.noutati-ortodoxe.ro/calendar-ortodox/sinaxar.php?date=1286424000" target="_blank"> SINAXARUL DE AZI!!

florela multumim!
Am vazut albumele si mai ales ce de la nunta.
Ai fost o mireasa superba, amandoi sunteti frumosi.
Si pozele, se vad ca sunt facute de un profesionist.
Luna asta, impliniti 2 ani..multi ani fericiti inainte!
MaraAnisia mersi mult!
Sper sa le treaca tusea (Justina nu m tuseste, doar are un harait, iar Ioana m tuseste, dar m rar) pana saptamana viitoare cand plecam.



ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_g spune:

Multumesc la fete pt gandurile bune...Mie acum mi se pare cel mai greu...dimineata sunt mai binisor, dar seara sunt sfarsita, neputincioasa, ncic sa ma misc nu mai pot...Numar zilele ...Eu sunt o fire activa, nu stau deloc...si acu...

Alina, asta e cu gradinita...ii spusesem lui Cami, eu dau la fete ulei de catina, este foarte bun pentru intarirea sistemului iminitar...trece mai usor peste raceli...Nu cred ca e bun si pt Iustina. Drum bun si linistit la Iasi.

Mara, mama e bine, nu spune mare lucru de bebe, nici eu nu sunt buna deloc, daca a intrebat ceva nu i-am mai dat multe detalii si ea nu m-a mai intrebat. pana sa aflam ca e baiat nici nu a pomenit ceva, cand a aflat ca e baiat a inceput cu multe intrebari si eu am fost rea ca am spus "daca era fata nu intrebai nimic?"
Nici pe sot nu-l las sa faca mare tam-tam ca e baiat...Pai daca era fata nu o iubeam la fel...Plus ca nu mi se pare frumos fata de fete sa ne purtam diferit...Oricum, a trecut de faza aia rautacioasa...

Florela
sa-ti ajute Dumnezeu si Maicuta DOmnului!

Pup fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_g spune:

Si eu stiu la fel, ca psalmi trebuie cititi cu binecuvantare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_g spune:

Mara, felicitari Irinei pentru inceputul gradinitei...ce fata mare aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florelacri spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanact

Doamne Ajuta!

www.noutati-ortodoxe.ro/calendar-ortodox/sinaxar.php?date=1286424000" target="_blank"> SINAXARUL DE AZI!!

florela multumim!
Am vazut albumele si mai ales ce de la nunta.
Ai fost o mireasa superba, amandoi sunteti frumosi.
Si pozele, se vad ca sunt facute de un profesionist.
Luna asta, impliniti 2 ani..multi ani fericiti inainte!
MaraAnisia mersi mult!

Sper sa le treaca tusea (Justina nu m tuseste, doar are un harait, iar Ioana m tuseste, dar m rar) pana saptamana viitoare cand plecam.



ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!


multumesc mult alina, e adevarat ca luna aceasta avem 2 ani de la nunta pe data de 18 octombrie, as fi vrut sa ii fac cel mai frumos cadou de aniversare sotului meu...un copil...dar asta e...
daca ma ajuta Bunul Dumnezeu poate am sa ii fac acest cadou de Craciun...

Mergi la inceput