Pufuleti de ian-feb 2010 (145)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

Citat:
citat din mesajul lui adina_bulina

Salutare! Maammaaaaa ce ma oftic ca nu am intrat cu comentariu la capitolul 144!!!! Oare ati observat ca am facut 144 de capitole?! Adica atatea cate au fost in odisee. Asta merita sampanizat! Felicitari, fetelor!

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)
http://community.webshots.com/user/adina_bulina Poze Maria Dalia




eheeee nu bagasem de seama

e motiv de cinste..ma duc sa imi pun un pahar de must

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

M-ati inebunit cu mustul vostru,mai

Bucura-te de anii copilariei copilului tau - pentru ca trec asa de repede !

mami de 2 ochi albastri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa


aaa..pai e bocet de-ala de bucurie si melancolie

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric


Atunci ma alatur si eu, cu gandul la un pahar de must.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 5 kg


nu am mai ajuns la mustul din frigider..m-am intalnit pe drum cu sticla de cola

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Buna seara!

Si noi pe aici, va vanez din urma, sunt pe la pagina 10 .
Azi era sa cadem din pat. 10 secunde m-am uitat in calculator si nu la el si il tot auzeam cum bombane la o jucarie. si cand ma uit la el, era exact pe marginea patului, la urmatoarea miscare era jos si tocmai se pregatea sa se rostogoleasca dupa jucaria pe care o scapase (pe jos ofc). Am dat un tipat si noroc ca s-a oprit mirat ca "ce se intampla". Am ajuns intr-o secunda la el, personal record. L-am prins la fix. Omu' n-avea nici o treaba, el cu jucaria, mie imi batea inima de sa-mi sara din piept!

Drept urmare l-am pus pe jos pe covorul cu fructe, insa mi-e frica sa il las mult pt ca la noi in casa e frig, pensionarii nu ne dau calduraaaaa!

Mai citesc si revin

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Gata!

Am retinut ca Ema papa la restaurant (deh, e deja domnisoara mare! );
Nikole, nu te necaji cu cioco, iti iei revansa alta data! Excelenta atitudinea Isei ref. la gradinita

M-ati pus pe ganduri cu patutul. Noi avem din acela pliant. oare de aceea nu presteaza juniorul la paralele? .

Astazi a reusit sa schiteze un inceput de pasi! Era incantat tot, ii radea toata fata. Si tot incearca sa se ridice in 4 labe de pe burta, inca nu reuseste in totalitate, parca executa flotari.
Si, dupa cum spuneam, are o viteza la rostogolit de ma omoara!


Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Noi avem caldura la calorifere.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 5 kg


Pai, dar, sigur ca stati in sectorul 3 !

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan



Noi avem doar apa rece in calorifere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Am urmarit si eu emisiunea. E ok Dna Doc. Se decaloteaza baieteii...eu asta am retinut.

Eu plec acasa la bebele meu, ca imi pocnesc sanii. Am baut pana acum vreo 2l de apa si am si mancat la pranz asa ca am de unde .....
o seara frumoasa va doresc.



de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita


Referitor la decalotat eu am inteles de la d-na doctor Culcer ca la fiecare baie se trage in jos atat cat permite.
Fara sa insistam si sa apara fisuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

am intrat sa va spun...noapte buna!
stef e in continuare racit, fara febra, ca oricum ii dau nurofen 2.5 ml la 8 ore, dupa sfatul medicului. e infundat si asta e cel mai enervant/deranjant. respira pe gurita, nu a vrut sa bea deloc ceai, bine ca suge tziztzi! maine ma duc TOTUSI cu el la doctor, sa-l vada live, sa se uite in gat, ca asa, prin telefon.....mi-a fost teama sa nu fi slabit zilele astea de suferinta, desi el si-a pastrat verva obisnuita, dar cantarul m-a linistit cu pasi mici dar siguri de apropiem si noi de 8 kile

ok...am zburat!

mama unui pui...Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_g

am intrat sa va spun...noapte buna!
stef e in continuare racit, fara febra, ca oricum ii dau nurofen 2.5 ml la 8 ore, dupa sfatul medicului. e infundat si asta e cel mai enervant/deranjant. respira pe gurita, nu a vrut sa bea deloc ceai, bine ca suge tziztzi! maine ma duc TOTUSI cu el la doctor, sa-l vada live, sa se uite in gat, ca asa, prin telefon.....mi-a fost teama sa nu fi slabit zilele astea de suferinta, desi el si-a pastrat verva obisnuita, dar cantarul m-a linistit cu pasi mici dar siguri de apropiem si noi de 8 kile

ok...am zburat!

mama unui pui...Stefan

Multa sanatate!

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

La multe lunite Cristinuta
La multe lunite Arthur
La multe lunite Mara Andreea
La multe lunite Darius


Mami de Ariana
Motto-ul de azi:
"Pentru succesul in casatorie nu este de ajuns sa gasesti un partener potrivit,ceea ce mai trebuie este sa fii si tu un partener potrivit."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Seara buna si de la noi.

Revin cu noutati despre piciul de 7 zile, Andrei. De 12 ore este alimentat cu lapte prin seringa. In continuare la terapie intensiva cu 3 antibiotice, dar e un pas inainte: laptic in loc de glucoza!

Am vazut ca se vorbea despre apa plata: eu am folosit diverse tipuri de apa plata. Avand in vedere ca dl Kiti nu pupa pic de sare, nu cred ca ii afecteaza cumva. Apa nu bea si lapte praf f rar. Cereale da, cate max. 200 ml/zi. De gatit gatesc cu apa de la robinet. Mai ales ca e tzatza-dependent (nu adoarme nici la pranz fara tzitzi lui).

Mai nou, il las sa rontaie incatarile lui de casa. E curat pe jos, dar prefer sa se obisnuiasca si cu microbii de pe acolo. Cand o sa ia bomboana de pe jos, de afara, ce o sa ii mai fac?

Am vazut filmuletul de pe mail... m-a luat pe mine greata de la ce ameteala era acolo! Si omul ala se poate numi parinte?!?!?! Pai am turbat instant...

Eu incep sa adun informatii despre nastere la particular, ptr viitoarea sarcina . Tre sa stiu din timp ce si cum si mai ales cat. Voi visati la bb2? Poate inconstienta, dar imi surade ideea.

Of ce scurt am scris...mi-e dor cand aveam timp sa o balauresc pe forum...

Va pe toate!



Mihaela, mami de Florin Cristian (sagetator din 2009) (povestea nasterii)


... cea mai fericita mamica si sotie ...

Mergi la inceput