Sezatoarea canadiana (194)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

Da, nelia, vreau custodia copiilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

casandra tzin pumni

nu stiu cum e aici, dureaza mult...sper sa se termine cu bine si fara prea mari dureri de cap



eu mi-am petrecut frumoasa dupa amiaza de azi la clinica, ca Yann s-a umplut de bube, am crezut ca-i alergie initial, dar dupa evaluare..rosacea ...asta explica si febra ultra din wk....am stat 3 ore+ deja capiasem acolo, colegu era la ore asa ca am fost cu amandoi.....


maine ma duc sa-mi scot o alunita....sper sa nu doara prea tare

pup toata gasca...as ce-as veni si eu vineri

Dana felicitari lui Sorin...eu as fii amutit in masina personala, nici sa ies n-as fii avut curaj

Corina , Stephanie si Yann Edward + Totoku

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Multumesc mult de tot pentru sustinere si ganduri bune! Cu asa suport este imposibil sa nu luam interviul cu brio!

Simonna, felicitari pentru liniute! Sa fie intr-un ceas bun si sa ai o sarcina usoara si bebic sanatos!

Casandra, iti tin pumnii sa treci cat se poate de bine peste acest hop. Nu stiu care este situatia la tine, dar sper din suflet sa fie cineva care sa te sustina in perioada care va urma. Si pe cat posibil incearca sa ajungi la o comunicare cat mai pasnica (,) cu viitorul ex. Este extrem de important pentru copii, dar si pentru voi. Pana la urma sunteti doi oameni care odata s-au iubit. Incearca sa-i amintesti si lui asta si sa ajungeti macar la un armistitiu pe perioada divortului. Doamne ajuta!

Dana, felicitari sotului si tot respectul pentru curaj si stapanire de sine! Lumea asta ar fi mult mai buna daca am fi toti asa!

Mephala, pentru orice intrebare sau daca vrei sa vorbim pur si simplu, imi poti scrie pe pm sau la lucalina78@yahoo.com
Noi am trimis primul dosar pe 1 iunie. S-au miscat foarte repede cei de la Viena.
Mult succes!

Mimitete, noi trebuie sa ne pregatim in primul rand la franceza. Nu am studiat nici unul dintre noi franceza si practic am luat-o de la 0. Pe langa asta trebuie sa ne punem la punct dpdv al informatiilor ref Quebec, Montreal, locuri de munca, scoli, gradinite, chirii, etc.

Va pup si va doresc o zi frumoasa!


Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Siluan, randunel de pe DC, are nevoie de ajutorul nostru pentru a trai! Nu-l refuzati!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Dana bravo sotului tau! Spune-i ca si noi ne mindrim cu el!

Iselin am vazut pozele si mi-au placut mult1 Peisajele, voi toti, cred c-a fost o excursie tare frumoasa. Dar cam frigut, nu-i asa? Cu caciulite in august...Brrr...


Pitilache pai intr-o zi cind treci sa-l iei pe baiat de la scoala intra si pe la mine (miercurea sint acasa, in general)

Casandra iti tinem pumnii sa fie bine! Adica sa treaca usor, ca bine...n-are cum sa fie

Dar ange de ce scrie pe facebook ca vrea sa vina la intilnire si aici nu scrie? Intreb si eu asa, nu dati cu rosii... Noi care nu intram pe facebook cum facem s-avem vesti de la ange?...Banuiesc ca citeste forumul din moment ce stie de intilnire. Atunci? Scuze, sint rea de dimineata.

Simo fac tot ce pot s-ajung vineri, dar e cam fifty-fifty din pacate.

Hai va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris1511 spune:

Imi cer scuze ca mesajul s-a postat de mai multe ori. Nu stiu ce s-a intamplat ca imi datea o eroare si eu nu am stiut ca s-a postat si tot trimiteam raspunsul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

'neata,

Cris1511, ieri asa a fost dadea eroare de fiecare data cand postam mesajul :)

Dana, felictari sotului ptr sangele rece.
Sunteti o familie pe cinste.

Simonna, merci frumos de informatiile ptr examene. Ne sunt de ajutor.

Simi, eu acum am realizat ca Alice da examen la Beaubois ptr a 5-a.
Lui Victor i s-a parut mai greu la matematica, dar a reusit f. bine.

Casandra, tinem pumnii sa se termine repede matchurile astea cu divortul.

Pucku, sanatate lui Yann.

Simonna, io nu inteleg cum sa nu iti placa la shopping.
Zic sa te tratezi, ca trebuie sa se vindece

O zi buna,

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iselin spune:

Simi, dar ce matinala esti!
Eu de ex am contul pe FB, dar nu scriu des acolo si nu e prima fereastra deschisa dimineata spre deosebire de colegii mei. De fapt am conturi deschise peste tot, in felul acesta am gasit fosti colegi/ prieteni, dar nu sunt f activa.

Simi, cu cat mergi spre nord, cu atat e mai rece, ziua, la pranz era ok, dar seara brrr, brrrr.

Dana, BRAVO eroului tau! Ti-am mai zis: are mult sange rece. E clar nici eu n-as fi trecut fara sa opresc langa un accident, dar sigur ma pierdeam. Sa nu o iei personal sau rau sau suspicios , dar chipul sotului tau imi spune ceva, l-am mai vazut undeva, mai caut...

Casandra, mult curaj. Nu stiu detalii, dar din ce scriu fetele pare a fi o incercare pentru tine.

Fetelor din Ro, intervievatelor, BAFTA la interviu, mancati franceza pe paine. Daca va povestesc de-al nostru , noroc ca i-a cazut madamei cu tronc baiatul meu (sotul adica), eu eram cantitate nesemnificativa, plus ca eram insarcinata in 2 luni si varsam non-stop, ma rugam sa nu murdaresc frumusete de sofa pe care stateam

Nelia, asta e adevarul, efectiv Roxana poate fi certificata drept un bun detectiv

Simona, eu sper sa ajung in faza ta cu magazinatul, caci la mine cand ceva nu e 100% cf asteptarilor, dau o tura la magazinat. Am nevoie de tot, n'importe quoi, pantofi, haine, bijou, lumanari, carti, DVD, etc. E grav mai ales cu pantofii si cartile. Citisem pe undeva ca o buna cura incepe prin a frecventa in momentele de dezlantuire doar magazine gen 1$ - Dollarama, doar ca miroase aiurea in Dollarama si nu raman niciodata mult acolo

Corina, sa ne mai zici ce-ai facut cu alunelul, nu doare cand o scoate, dar conteaza rezultatul ulterior analizei.

Anka, esti in practica zilnic? Abbott? Downson? Cum ti se pare? Esti o harnica, o alergatoare, o deschizatoare de usi, sper sa ai ce-ti doresti si ce meriti!

Nelia, vitrinele acestea miscatoare imi amintesc de Calea Victoriei, ce-mi mai placea, peste drum de Muzica era un magazin asa. Tinereeeete, unde esti?

Ana, nu mai zici nimic?

Maru, ca un mare expert in pescarie ce esti , ai putea sa-mi sugerezi o reteta in care sa folosesc peste fff sarat uscat? Stiam o salata cu cartofi, dar n-a iesit bine ultima data, saratura aia de peste uscat era prea uscat si prea sarat

Vedeti ce mesaj lung am produs? Sper doar sa nu-l pierd

Si in spiritul companiei mele, va urez o cafea de care o fi, simpla sau vanilata, dar fierbinte pentru aceasta dimineata noroasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Casandra mult curaj! Iti dorim sa se termine totul cu bine pentru tine si copii!

Dana bravo pentru sotul tau, ce sange rece trebuie sa ai in momente din astea... nu oricine e capabil de asa ceva.

Pucku multa sanatate lui Yann! (imi place la nebunie numele lui, voiam sa-l fur pentru bebe2... pana la urma insa ne-am hotarat la Kevin, daca ramane tot baiat)

Roxana sunt bine, multumesc de intrebare, mai am contractii din cand in cand, ca si la Patrick, acum am avantajul ca lucrez de-acasa si ma pot odihni mai mult.

Pana la urma pe cand ramane intalnirea?

Mami de pitic Patrick(29.04.2008) si 21+ cu posibil
Victoria, fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimitete spune:

Casandra, mult succes sa obtii ce iti doresti pt tine si copiii tai.

DanaP, felicitari lui S, un adevarat erou dar mie mi se pare ciudat ca politia l-a lasat pe el sa termine operatia in loc sa-l dea la o parte si sa faca ei asta ca doar de aia au venit, nu sa-i dea lui manusile.

Mie nu-mi mai place sa magazinez de 10 ani, tot dupa al doilea copil, poate e hormonal.

pitilache, nu aduci si tu din bijuterii la intilnire ca faci vinzare pe loc, please...ca eu tot nu le-am vazut ca nu mai gasesc linkul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iselin spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina023
...

Simonna, felicitari pentru liniute! Sa fie intr-un ceas bun si sa ai o sarcina usoara si bebic sanatos!

...


Simonna mai astapta un bebe?
Alina,mie mi-a scapat! Eu port d-aia!

Mergi la inceput