FIV cu ovocite donate (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns naida87 spune:

mami, sa stii ca sunt alaturi de tine. te inteleg perfect si stiu ce simti.

Dar daca totusi mona are dreptate? La tine ar fi Z11 dupa ET.La mine e Z7....Poate asta-i cauza.In pus, eu tind sa cred ca astea de la laborator au facut analiza la misto. Se certau cand mi-a recoltat, iar cand am sunat dupa rezultat, m-au intrebat daca-s din Piatra Neamt. Stiu eu ce-au facut?!Ma mint, poate...dar cine stie?!Vineri am sa mai fac un test de urina, si cred ca luni abia repet beta.

Toate simptomele le am in continuare. Trebuie sa existe o explicatie...sper doar ca sa nu fie ceva grav.

Oricum, macar acum nu mai plang. Cred ca mi s-au terminat lacrimile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

naida nu mai plange , capul sus ca este prea devreme am mai vb cu fete si este una singura la care a iesit beta in ziua 8..in rest la toate celelalte a iesit in 9, 10 asa ca eu zic ca e prea repede..si mia mi-a zis dr ca testul de urina iasa in ziua 14 asa ca nu ma mai grabesc sa il fac ca il fac degeaba..nu mai fi trista ca eu zic ca e prea devreme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

am uitat sa iti spun ca cea care a facut beta in ziua 8 si i-a iesit pozitiv e insarcinata cu gemeni..asa ca....mai ai putintica rabdare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naida87 spune:

Mona iti multumesc pentru incurajare.Sper si eu sa fie bine. as face testul luni, ar fi Z12 dupa ET.Cred ca e cel mai relevant.Desi, sincera sa fiu, cu tot optimismul meu.....nu prea mai cred ca sunt sanse.Doar sa imi fi gresit alea analiza...ca la noi se mai intampla.La un alt lab din oras acum ceva timp i-au spus unui baiat(coleg de serviciu) ca e gravid....asa ca nu ma mai mira nimic.SI mamei mele i-au spus ca are celule canceroase pe col.....si nu era asa. AVea ceva..dar nu de riscul asta.

Asa ca incerc sa ma imbarbatez si sa nu mai plang, dar ma apuca din orice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

offff naida! iti urez multa putere sa treci pe asta! stiu ca iti este greu, esti la primul fiv si durerea e de nedescris, stiu...
eu una am trecut peste, m-am impacat cu ideea! medicul meu a zis ca rezultatul este relevant si ca nu are sens sa repet testul... eu l-am facut in ziua 10 de la ET cu embrionasi de 3 zile si am avut 3,7...
deci eu merg mai departe, am oprit tratamentul si astept cm... nu vreau sa ma imbat cu apa rece, nu are sens...

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexis81 spune:

Buna dimineata fetelor!
Imi cer scuze dar vreau sa-i zic Nadei ca este prea devreme prt. test.
Naida sa stii ca si eu am facut primul fiv in septembrie am facut beta marti si testul a esit pozitiv. Ziua a 7 este prea devreme ,eu am crezut ca am pierdut tot in ziua a 8 cand am inceput sa am scurgeri care au durat 2-3 zile am crezut ca este ciclu dar doftorasul meu a zis ca a fost nidarea. Asa ca ai rabdare si fa beta luni nu se stie niciodata, se poate intampla mai tarziu minunea!

Va pup pe toate si aveti incredere in DD el stie ce este mai bine ptr. noi.

Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Mami, im pare tare rau!Totusi, faptul ca beta a fost 3.7 arata ca embrionasii au incercat sa se prinda,nu a mai fost 0 ca la celalalt FIV. Eu zic ca ai evoluat muuult mai bine la FIVul acesta asa ca sunt sperante mari la FIV urmator! Putere si curaj!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Naida, eu cred ca ai facut prea devreme beta! Mai incearca un beta luni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Mona, hai cu beta maare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Alexis, felicitari pt beta! Sarcina usoara si la termen!

Gabi

Mergi la inceput