Iepurasi de Martie-Aprilie 2010 (64)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ami_84 spune:

Am intrat si eu un pic pe contul comun sa vad pozici:

- Eliza de Corimami, cum isi studiaza papuceii cei frumusei,
- Tanya de Bluekidoo, care seamana cu mami, doua frumoase,
- Codrin de Anca, care incepe sa o ia de-a busilea, si Lucas care e un adevarat cavaler,
- Maria de Oana, care papa pamantul de la flori,
- Diana de Irene, se studiaza in oglinda, l-am vazut si pe tati la conferinta,
- Daria de Marsy, care se uita la desene,
- Mara de Rebiana, supraetajati,
- Alexia de Yaia, la cumparaturi cu mami,
- Iustina de Alina, care papa,
- Eric de Oana, care se uita si el la desene,
- Albert de Child, pregatit de sumo.

Toti iepurasii sunt frumosi si au activitati diverse! Multa sanatate le doresc tuturor.



Irina (8 martie 2010)


"Toate erau laolalta; dupa aceea a venit mintea si le-a pus in ordine" (Anaxagoras)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

'Neata, fete!

De dimineata, de cand am dus fata si pana acum am rasfoit ce-ati scris ca sa pot sa fiu in pas cu voi. N-am mai intrat pentru ca timpul unei zile a devenit extraordinar de scurt pentru mine de cand cu gradinita fetei. Iar daca mai am si drumuri sunt ca si moarta.
Nici seara n-am mai intrat sa vad ce scrieti, desi gandul imi zbura la voi pentru ca, in scurtul timp ce-mi ramanea pana ma culcam, imi udam ferma.
In plus, acuma citind din urma, mai bine ca n-am intrat, ca sigur incepeam sa vorbesc mai mult decat trebuia despre subiectul barbati si femei lauze sau sugari...
Sunt bune sfaturile luate la modul general, dar fiecare om si situatie este cu amprenta foarte personala si nu intotdeauna de pot proba.

Ok, a revenit beleaua!
Imi mai torn o cafea si stau la sueta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_84 spune:

Alina - foarte frumoase ghetutele. Mie mi-au placut o pereche maro..

Irina (8 martie 2010)


"Toate erau laolalta; dupa aceea a venit mintea si le-a pus in ordine" (Anaxagoras)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Gecuta nu o m are.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_84 spune:

Miria - bine ai revenit. Am observat absenta ta ieri de la subiectul dezbatut... sunt sigura ca aveai ceva intersant de spus.
Cum ii merge Damianei la gradinita?


Irina (8 martie 2010)


"Toate erau laolalta; dupa aceea a venit mintea si le-a pus in ordine" (Anaxagoras)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

AMI -

Referitor la Dami, nu pot zice decat ca este in limita normala a varstei ei, desi azi am aflat ca mai capaceste pe unii baieti. Daca o auzi, zici ca-i victima perfecta si cand colo atzatza spiritele mai slabe. In acelasi timp, ca o contradictie, are grija de copiii mai mici si mai stangaci.


Sa vezi, cand va creste, cum o aud spunand ca mai toate "doamnele": "Cand eram mica preferam sa ma joc mai mult cu baietii decat cu fetele...."



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Al meu baiet nu a vrut fructele ca ii era somn, asa ca l-am culcat. Le-o manca el azi toata ziua.

Roxi mersi, tare faine sunt. Dar m-am linistit ca am saculetul de la carut.Uite www.chicco.ro/produse/sugar-3/plimbare-21/promotie-carucior-sport-lite-way-fuego-1123.html" target="_blank"> asa e/ Dar pe albastru.

Carmen(bluekidoo) bine ai revenit printre noi. Diversificarea nu e usoara, dar cu pasi mici o sa reusiti. Se zice pe aici ca nu ramane copil nediversificat. Sa intri mai des, ca unele fete punem si meiurile din fiecare zi si poate te mai inspiri. Cu scaunul de masa, eu am ales unul care sa isi lase spatarul, pentru ca dupa masa puiul meu isi bea sticluta de ceai in scaunel.

Erina multumim de sfaturi.

Ami bun si punctul tau de vedere. Si cum presimt ca la iarna iesirile mai dese vor fi in magazine, e ok ce i-am luat.

Stanucel de ce zici ca nu sta in saculet? Eu cand Eric facea figuri, il puneam in saculet dupa ce adormea. A avut si el o perioada cand nu vroia, dar acum s-a obisnuit. Oricum dimineata cand se trezeste si deschid fermoarul abia asteapta sa se elibereze.

Alina si eu am luat tot de pe net, de aici de la bazar cele mai multe hainute. Sunt foarte multumita si nu mai zic de preturi. Nici nu se compara cu ce e in magazine. Asa ca idee am luat 14 produse la 95 de lei, toate de firma, am luat 2 geci groase la 45 de lei, plus inca ceva maruntisuri, nu mai stiu acum.

P.S. Acum am vazut ca nu mai are gecuta. Eu urmaresc anunturile care se deruleaza cu poze pe pagina de DC si cand vad ceva ce imi place intru pe anunt. De cele mai multe ori au link la mai multe lucrusoare.

Miria bine ai revenit.





Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)


Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!



Cand cineva acolo SUS te iubeste...

Un vot va rog:http://alimentara.libertatea.ro/OanaI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Acum ca ma uitam pe site la Kiabi, tre sa ii iau si eu niste malete sa nu fie cu gatul gol.



Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)


Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!



Cand cineva acolo SUS te iubeste...

Un vot va rog:http://alimentara.libertatea.ro/OanaI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Dupa ce ca scriu un mesaj in 3 ore,il mai trimit si dupa user ul comun

Am vazut Petala frumoasa si roz, Tanya care s-a facut cu o frumoasa ca si mami,Marade Rebiana bonzolica ai eleganta ca-n totdeauna, Codrin bebe mare si vesel, Alexia cu perisorul superb, are un aer wild asa si seamana un pic intr-o poza cu Briana a lui Ramy. Am vazut-o si pe Daria cu ochisorii albastrii, superbi!
Mariuca , ajutor de nadejde
Si pe Mara de Ileana am vazut-o mai demult, o frumusete cu ochisorii sexy.
Cam atat cred...

Despre hainute nu stiu ce sa zic, si noi trebuie sa luam cat ceva, adica pantaloni mai grosi. Nu mi se pare de cosmonaut inca, ala e pt zapada.
Ghetute iar ne trebuie, etc.

Denisa, de bebe roz Maya Rebecca (06.04.2010)
Doamne ajuta sa fim sanatoase !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

am vazut poze cu petala cea frumoasa! ce tare e body cu mesaj

bluekido tania a crescut mult, nici nu zici ce micuta era cand ai nascut.o! si e frumoasa, seamana cu mama!
voi ati vazut cat e de frumoasa bluekido?

miria cam pe acelasi calapod e si ivan, cum descrii tu pe dami

erina ai dreptate cu cresterea, cand am fost la spital pt proba aia, citeam niste studii facute care aratau ca 180 de gene sunt responsabile de crestere! si intr.adevar daria e foarte inalta
oricum fetele cresc mai repede la un moment dat, pe urma baietii isi iau revansa:)

oana e frumos sacul, le stiu, si practic, eu nu stiu ce sa fac, gecuta am, dar cred ca voi lua si cosmonaut

ioanact foarte frumoase lucrusoarele


roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput