Cozonacei iubiti de nov-dec (119) Bun venit, Eric!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

olivia, cat de bine arati gravida. nu te-ai ingrasat deloc. doar burta e de tine! hai ca mai ai putin!
darling, asteptam vesti bune.
victor al meu are 11,5 kg. vorbeste mult. foloseste corect constructiile gen "aseaza-te", da-mi". spune "te rog", "merci" . am vrut sa-l inscriu la primul modul de la fast track kids. am fost la o prezentare de programe la ei si am constatat ca victor e avansat pentru pimul modul. da' ei nu mi-l inscriu la al doilea modul. trebuie sa mai astept. au si ei dreptate. la nive de limbaj, victor e avansat, da' la disciplina, se incadreaza la varsta lui. nu poate sa stea cuminte pe scaun timp de o ora..
o sa-l duc peste vreo 2 luni acolo.
la gradinita ma gandesc sa-l dau la primavara.

cu ce se mai joaca cozonaceii vostri? nu mai stiu ce jucarii creative sa-i iau. are lego. se joaca mult cu el. construieste, darama. si prefera masinile sau gateste. face cafea, merge la piata ( are un cos cu fructe si legume de plastic)(are cu cine sa semene, ca mamica lui s-a inscris la un curs de bucatar!)mai dati-mi si voi idei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki01 spune:


Olivia, wow cat de bine arati, doar burtica este de tine .
Se vede cat te iubesc baietii tai, o sa fii o rasfatata. Si eu in tura 2 parca tot baiat as vrea, parca nu ma vad mamica de fetita dar DD va decide cum e mai bine.

Amalia da, voinicul meu mananca f bine la masa de pranz acasa. Acum cred ca deja s-a obisnuit sa vina acasa la masa si nici macar nu este curios sa incerce acolo. Felicitari si voua, ca tare repede a mers acomodarea la gradi. Sper sa va ajungem din urma cu masa si somnul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Olivia chiar ca nu ai pus nimic in plus, doar burtica. Ce adorabil e David in poza unde iti pupa burtica .
Bertha cred ca maine imi fac timp si pun sinte poze cu nazdravanul. Toata vara a baut laptic Nestele Junior si de vreo 2 saptamani am trecut la lapte : Tnuva, Zuzu...ce bem si noi. A scapat de alergie.
Carmen felicitari lui Victor! Al meu tot cu bucatareala si masinutele.
Miki cred ca este atat de incantat de gradi Andrei incat d-aia nici nu mai are rabdare sa stea linistit la masa sa manance.
Ceva vesti de la Darling?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Fetelor, tocmai am vorbit cu Printesa. M-a rugat sa va transmit multumiri ca v-ati interesat atatea de ea, dar din pacate nu reuseste sa aiba nici timpul si nici dispozitia de a raspunde fiecareia in parte. Momentan este in asteptare, sa ne rugam pentru taticul ei sa fie bine, iar ei sa-i dea Dumnezeu putere multa!



poze august 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Printesa01 spune:

pentru ca am mintea vraiste si am de lucru, am intrat sa va citesc
vin cu vesti maaaaaari
de la DArling

la 8:07, nastere naturala fara epidurala, pt ca nu a mai fost timp.
am nascut in 40 de min dupa ce au inceput contractiile serioase. era sa se intample in lift (aoleuuuuuuu, Doamneeeeeee!-asta-i de la mine)
Suntem amandoi bine, Alex e cuminte. 3.960kg. va pup cu drag pe toate


va pup si eu, si pot sa spun ca aveam nevoie de o veste buna azi, ca de aer.
felicitari, Darling

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Steliana multumim pentru asa veste minunata! Esti o scumpa!

FELICITARI Darling!!
Sa-ti traiasca puiutul si sa te bucuri de el!! Wow, mamico, ce puiut zdravan ai facut!
Refacere ca mai rapida, mult laptic si sanatate! Abia astept pozele cu noua ta minune!


poze august 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:



Felicitaaaaari, Adriana! Refacere rapida si mult laptic! Bun venit Alex!


Multumim, Steliana

Multu pt complimente, ce dragute sunteti voi



de David, barbatel iubit (5 nov. 2008) si 39+ Eric
Made in the Holy Land

Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

felicitari adriana! bine ai venit alex. sa fii sanatos si voinic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Felicitari Adriana, super nastere! Bine ai venit Alexander, sa fii sanatos, norocos si cuminte!
Ce ma bucur ca a fost repede si bine. Sunt convinsa ca refacerea va fi usoara.

Olivia, tu urmezi, curaj si noroc. Am vazut pozele si sa lesin cat de bine arati, ce cald e la voi, ce burtica delicata ai si ce silueta . Cred ca nici n-ai depasit 60 de kilograme.

Steliana

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput