sa ne numaram binecuvantarile (cap.7)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Spune-i. Spune-i ca tu ai 2 fete de care trebuie sa ai grija si nu poti mai mult. Si punct. Si are x zile sa se reorganizeze altundeva, altfel.
Urata treaba cu mancarea, cunosc sentimentul, doar ca io`st luata de val la faze de`astea si urlu. Urat, dar ma iau toti nervii
Si pana pleaca as pune mancarica fetelor in cutia roz si as accentua ca acolo e a fetelor !!!

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"


*** Concursul KloraneBaby *** www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=6" target="_blank">mam.jpg ***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

ALOOOO Alice ai doar sufletul bun nu esti cum ai zis tu.
Doar ca el e un nemernic in toata regula.Tu ai de crescut doua fete el sa se duca la shelter..ce-o fi ala..banuiesc ca adapost.Si de acolo sa faca salsa cat o vrea.
Bagi pe dracu` in casa....zau.Cele mai negre presimtiri s-au adeverit.
Scapa de el ca-ti sare tot forumul in cap zau.
Te pup iubito si scapa de nemernic.
A mancat mancarea copiilor?
I-as scoate-o eu ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Alice, gata cu el. Hai ca ai trecut tu prin atitea si exact in asa ceva sa te impiedici. Dar hai sa nu dramatizam. Ai ajutat un om de Craciun, asta da un feeling bun, ai avut un partener la party-ul de la job, ai stralucit in seara aia ca pe vremuri! mai bine ca l-ai avut mai aproape in ochi, asa ti-ai dat seama rapid ca e soi rau, decit s ate fi zapacit dupa el si sa-ti fi pierdut timp pretios in ginduri si ginduri.Ai facut cum ai dorit tu, cum ai simtit tu, fara sa te simti constrinsa de absolut nimic si acum trebuie sa-ti gasesti cuvintele sa faci la fel, adica cum simti. Nu-l mai vrei in preajma, gata, nu se mai poate. Chiar nu merita sa te deranjezi prea mult. Zici adevarul asa cum e, zici ca e un deranj, mai zici ca fetele nu se mai simt in largul lor cu un barbat in casa si gata.Ia-o ca o treapta in evolutia ta, adica da, ai facut cum ai dorit, ai descoperit ceva de prost gust, acum arata-ti ca poti pune si punct atunci cind doresti.Pune in balanta sa vezi ce atirna mai greu: disconfortul creat de prezenta lui ori disconfortul de a-i spune verde ca nu se mai poate.Fii sincera cu tine si nu lasa pe nimeni sa-ti atirne pietre de git ori sa te faca sa cari greutati in plus.Pt ce:)?Plus ca anul asta, trebuie sa vin in canada sa te marit. vezi ca iti ia din timp, incurca acum tipul.daca tot nu e bun de nimic, atunci pa!chiar nu trebuie sa fii maica tereza, sunt copii nenorocit pe lumea asta care chiar au nevoie de un blid de mincare, nu ditamai vlajganul in dansuri de salsa.Acum cel putin mie imi este f clar, ca el te-a luat ca o femeie buna de folosit si in cazul asta, vorbele alea si tinutul nu stiu cum au fost cu scopul sa te ameteasca ca sa te foloseasca.si cit mai repejor, lasa ca adapostul nu-i in strada, ca doar nu o fi lagar de prin siberia.te pup cu drag si nu-ti fie teama de nimic, nu te invinovati cumva, ca sincer, nu are rost.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

oof, nu te mai framanta, nu e datoria ta sa-l sustii , l-ai ajutat pana a treut hopu, acuma ca s-a acomodat si stie si unde merge la salsa, eu zic sa ii spui sa plece fara nicio remuscare, gata, nu mai e singur, bulgaroaica, frantuzoaica...:)

trebuie sa va recapatati echilibrul. tu si fetele.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Sunt de acord cu Laura, adica pana unde, pana cind? Salsa? Apoi i-as arata eu Samba!
Ia sa va spun ca am avut si eu un episod din asta. Am cunoscut in 2007 pe la sfarsit un domn din Atena, nu pe oricine, ci taman capelmasterul orchestrei filarmonice din Atena, care m-a vazut intr-o poza la niste prieteni si a pus ochiu pe mine, m-a curtat de la distanta telefoane de ore in sir, m-a invitat la el, adica am mers la prietenii mei, si mi-a picat si mie cu tronc de la inceput, era cu 21 de ani mai mare ca mine, eu eram cu un an mai tanara ca fiica-sa, divortat era de cind fata avea 2 ani. Unde am vrut sa ajung e, ca la inceput, invitatii, cadouri, bilete de avion, ca dupa sa ajungem sa-mi spuna sa-l sun eu ca de la mine e mai ieftin. Am facut si "greseala" (a se citi "bine") ca l-am invitat la mine de revelion 2007/2008, si l-am luat cu mine si cu copiii la schi, asa am inteles ca nu e locul lui cu noi, ca nu avem nici o sansa impreuna. Dar am mai dus boala pana in februarie, cind de ziua mea m-a invitat la el, si vroia sa facem o croaziera de o saptamana, eu mi-am luat biletul de avion si cu o saptamana inainte de ziua mea, m-am imbolnavit rau am avut o gripa sora cu aviara, si el imi trimitea sms sa-l sun ca e mai ieftin, io lata in pat. Primul lucru am contramandat biletul de avion, apoi i-am scris sms inapoi ca telefonul meu pt mine e mai scump decit pt el, si ca de ziua mea voi petrece fara el, la fel zi zilele care vor urma. Punct.
Asa ca nu te sfii sa pui PUNCT daca asa simti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Yasmine, aia e ideea, mai da omul gres cu sentimenetele, dar nu conteaza, sa nu cumva sa se simta unica si singura pe lumea asta care s-a inselat, treci mai departe si cel mai important din povestea asta: sa faci asa cum simti! Nu-l mai vrei in preajma, fa ceva in privinta asta!Mai e un aspect. Tu, ai singe tataresc, insa esti o femeie moderna, independenta, trecuta prin multe si stii ce vrei de la viata asta, deja.Insa, sa nu uitam in povestea asta, ca S. poate e obisnuit cu confortul oferit pur si simplu din oficiu barbatilor turci, de catre femeile din familie. Pe aici de ex, sa zice ca barbatii turci is tinuti in familii ca pe flori, mamele, surorile fac totul pt ei, ei, adora sa iasa in lume aranjati, geluiti, parfumati si ferchezuiti, sa fie pusi la punct, atragatori si frumosi, sa aiba fun printre vestici, cu femei vestice, moderne, insa majoritatea isi ia o nevasta tot din comunitate care sa corespunda cerintelor.Eu ca strain, fac diferenta intre "se zice" si realitate, insa pe undeva nu-i rau sa mai arunci si cite o privire, macar asa de curiozitate. Ca nu strica.Tie-ti trebuie un barbat modern, indiferent de unde vine, un barbat pe picioarele lui, care are dezvoltat instinctul de a proteja o familie, care a trecut de perioada descoperirii salsei cu frantuzoaice, adica, barbat care a ars ceva etape in viata lui, asa cum si tu ai facut.El, la urma urmei, e fara obligatii, e tinar, descopara lumea, canada si salsa, trece de la aerul german mai altfel, la libertatea americana, la visul tarimului de peste ocean, are atitea de descoperit, de trait, de gustat. pina la urma nu e atit de vinovat, el isi traieste doar viata si destinul lui asa cum ii cere sufletul.Doar ca nu se potriveste decorului tau, atita tot.Si nu esti datoare cu nimic, tu esti cu drumul tau, el cu al lui.Si turc neturc, e pina la urma si el doar un barbat, care nu se va prinde in veci de semnale, ori de gafele facute, pina nu i le zici.Si lasa, ca te stiu femeie desteapta, gasesti tu vorbele potrivite pt a iesi curata din povestea asta, fara a te impovara cu ceva negativ. Eu una ma pot lasa cu toata inima in miinile tale, am incredere in tine, la fel ori chiar mai mare decit in mine. Acu' daca nu-l mai vrei, pai e treaba simpla. Greul a fost trecut.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
citat din mesajul lui vikingaAcu' daca nu-l mai vrei, pai e treaba simpla. Greul a fost trecut.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo
lol pai cougar woman e pisicuta pe linga tine si yasmine.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Io cred ca dupa divort fiecare am gresit
Bine, io am facut-o lata de tot, dar tot am rezolvat treaba. N-a mers cu frumosul, a mers cu forta Recunosc ca am stat cu telefoanele deschise pe apel urgenta, dar tot nu m-am lasat.
Inca ma mir ce curajoas am fost
Asa te stiu si pe tine, Happy, ca atunci cand te saturi, rezolvi treaba.
Io tin pumnii sa mearga rapid mutarea lui.
Si culmea ar fi sa te simti vinovata. La urma urmei, bine scriu fetele, nu vorbim de o fiinta neajutorata sau bolnava.

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"


*** Concursul KloraneBaby *** www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=6" target="_blank">mam.jpg ***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

tot io.cum zicea si sabina, daca a descoperit deja unde se face salsa, ehei, e integrat bine merci:)care dintre emigrantii cunoscuti de tine au stiut de salsa din prima luna?ah ca nu are inca una alta, asta e amanunt, la inceput toti am dormit in camarutele noastre si ne dram-uiam banutii, ba mai trimiteam si in tara.salsa, ehei, e lux chiar:)se va descurca stai linistita si chiar e mai bine pt un barbat sa invete sa se descurce singur, va fi si mai barbat, si mai mindru de el, pe urma!toti ne amintim zimbind cum era cind era greu pe la inceputuri:)asa e tineretea, poarta alti ochelari si prin ei se vad numai frantuzoaice roz, ce ger canadian lol:))daca vrei baiet de avut grija, ori faci unul ori inca un picut, vreo 3-4 ani, si-l trimit pe al meu la schimb, pt o vacanta si cred ca e mai independet ca S. ca simtit, asta e sigur!!!nu ca nu ar minca toate schnitzelele, ba chiar stie deja sa si faca! si nu glumesc.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

pe toata gasca!
Gata, stau de vorba cu el in seara asta si ii spun cu frumosul sa se mute pina de weekend sau cel tirziu 31 ianuarie. Nu mai stau sa ii dau expliatii nici sa intru in detalii!
Ma enerveaza ca nu a folosit timpul asta sa isi caute de munca pentru a se intretine singur. Pur si simplu a stat cu mina in kur... In fine, treaba lui!

Da, tu...asa facea... se gelea si parfuma si iesa afara. Unde pina atunci imi dadea telefoane peste telefoane, ieseam afara impreuna, acum de cind s-a mutat, eu stateam acasa si faceam toata treaba si el iesea in oras la diferite cursuri : de dans, de engleza, de aia, aialalta.... Si eu faceam snitele :)))
Vai... ce proasta a gasit!!! La naiba, ca eu nu sint turcoaica din aia traditionalista care face plecaciuni in fata barbatului!


Mergi la inceput