Burtici nov - dec 2010 (121) Felicitari, ALEXA!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Citat:
citat din mesajul lui douradoudou

beatrice sper sa se opreasca contractiile




alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si 33+ cu


cand am citit denumirea capitolului, mi-a stat inima
sa ne anunti si pe noi sa facem
pupam burticuta si posesoarea ei

va tinem pumnii fetelor!!!

ps: (scuzati ca am dat buzna asa )

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MSymo spune:

Salutareeee!
Am lipsit motivat cateva zile, treburi administrative, spalat, calcat, curat....etc
Mobila noastra intarzie sa apara (Ana, am avut o discutie f aprinsa cu patronul firmei si a ramas ca livrarea va fi pe 11 oct; i-am zis ca daca nu am mobila pe 11, nici nu-l mai sun, direct la OPC o sa merg). Astazi am spalat lenjeriile, prosoapele, paturici...si de luni ma apuc si de hainute chiar daca nu avem mobila, le voi pune intr-o cutie, dar chiar nu mai pot sa stau cu camera fetitei ca un depozit (cutii, cutioare, pungi, pungute).
Corina, sper ca esti bine! Ai ajuns la 44style? Am fost pe punctul de a cere inapoi avansul dat pt mobila si sa iau de la 44style, fiindca aveau pe stoc, dar pretul m-a terminat psihic.
Alexa,iti doresc o viata frumoasa alaturi de minunea ta-Andreea, plina de liniste si bucurii,sanatate si mult, mult noroc!
Beatrice, sa dea Dumnezeu sa mai stea bebe sa creasca!

Noua ne-a zis dr sa oprim Gynipralul, iar Nospa sa iau cand am contractii dese. Probabil vrea sa lase uterul sa-si faca treaba in mod natural....dar ne simtim bine, e ok, ma bucur ca am scapat de gynipral ca tare rau imi era.. Insa....Diana este o fortoasa, impinge de zici ca imi va muta coastele.
Aseara a venit tati de la Paris si am primit multe cadouri, Diana are costum de schi, alb ca neaua, superb! Si .....shhhhtttt, cred ca mi-a luat cadou de nastere, un bijoux, ceva .
L-am intrebat ce o sa facem noi cand ajungem cu bebelina acasa si el: pozeeee! Va dati seama fetelor ce tatic pregatit!!!



Symo 36+ Diana Nicole
AMR 17 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MSymo spune:

Crisis, foarte draguta dansatoarea, dar matza-i tare prostanaca...o face Teo din priviri.

Symo 36+ Diana Nicole
AMR 17 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

symo bine ai revenit...succes la pregatiri
lyl stai linistita ca nu nasc eu fara voi



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si 33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MSymo spune:

Citat:
citat din mesajul lui douradoudou

symo bine ai revenit...succes la pregatiri
lyl stai linistita ca nu nasc eu fara voi



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si 33+ cu


De unde atata succes cand astia cu mobila isi bat joc de mine!? Si am dat avansul pe 28 august... Mi-a zis atunci Corina ca nu sunt seriosi si m-am incapatanat, asa-mi trebuie.
Tu esti bine? Cum te simti? Bebelina are totul pregatit?

Symo 36+ Diana Nicole
AMR 17 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

sper sa vina mobila mai repede..inainte sa nasti..noi suntem bine..fara mobila (nca nu am fost)..mai am de luat haine..si multe altele..eu ca de obicei las totul pe ultimul moment...dar pana la urma , sa se nasca fata mea sanatoasa si de restul ne ocupam noi sooner or later...



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si 33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore76 spune:

buna seara
e cam liniste pe aici, se vede ca e weekend

beatrice sper ca acele contractii sa treaca si sa revii acasa iar bebe sa mai astepte putin si apoi sa iasa in lume

am si eu o intrebare pt cine se pricepe, care e treaba cu gradele placentei 1,2,3?
mie mi-a zis la eco ca am gr 3 si parca tineam minte ca nu e de bine, insa dr mi-a zis ca isi face treaba si ca nu sunt probleme
voi ce stiti despre asta?
si ms pt cine ma poate ajuta cu o parere

Lore 29 + &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

lore daca a zis ca isi face treaba bine presupun ca e ok...e mai matura placenta si trebuie urmarite mai atent gemenele tale..daca e prea "batrana" placenta s-ar putea sa nu mai faca fata f bien cerintelor si atunci fetele tale o sa fie mai micute ..cam atata stiu..



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si 33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Pup fetele!
Ma declar epuizata. Nu pot percuta nimic. Va raspund maine. I-am trimis sms lui Beatrice, dupa ce-am terminat, dar inca nu mi-a raspuns, poate doarme.
Somn usor, efectiv sunt franta...

Ana
35+, viitoare mami de, David Ciprian
AMR cateva saptamani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui douradoudou

lore daca a zis ca isi face treaba bine presupun ca e ok...e mai matura placenta si trebuie urmarite mai atent gemenele tale..daca e prea "batrana" placenta s-ar putea sa nu mai faca fata f bien cerintelor si atunci fetele tale o sa fie mai micute ..cam atata stiu..



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si 33+ cu
doura nu stiu ce sa zic, dar dr nu parea ingrijorat
l-am intrebat eu daca nu e nasol ca e gr 3 si el a zis ceva de genul ca ''e functionala sau ca isi face treaba''

d-aia sunt in dilema acum
dar banuiesc ca daca era ceva grav imi spunea

Lore 29 + &

Mergi la inceput