Floricele de Liliac mai - iunie 2010 (22)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

CrissyC imi pare rau ca treci prin asta, dar nu e o relatie directa intre timpul cat suge si cantitate.. asta ca sa nu te dezamagesti si sa mai insisti cu cu sanul
Artu am facut un album de floricele de liliac cu intalneala de ieri. am pus 2 poze, restul se repeta tare bine ai facut sa incerci aparatul si sa-l schimbi! In felul asta alegi aparatul cel mai bun fara sa citesti 1000 de review-uri. Sper asta sa fie ceea ce cautai!
Ramona imi cer 1000 de scuze, nu stiu cum am facut de m-am bagat pe albumul tau si l-am modificat, voind sa fac un album nou. nu te supara! Nu stiu daca titlul era Bogdan de Ramona, dar parca asa era, nu?? scuze scuze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzicab spune:

Mary, eu cu Maya sunt exclusiv pe lavabile de la inceput si ne merge bine. Iar apropo de umezeala, nu stiu daca e un raspuns la problema voastra, Maya practic sta cu fundul ud dupa ce face pipi (o schimb eu cam la 2 ore, dar orisicat) si nu se irita. Iar crema - ar trebui probabil sa folosesti in cantitati industriale ca sa impermeabilizezi pampersul.

CORINAAAAAAA! Pe unde umbli? Te-ai suparat pe noi?

Anca, mamina fericita a lui Luca 04.03.2008 si a Mayei Sofia 10.06.10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

Salutare, salutare...
Eu sunt in continuare zombi, sa va povestesc cum a fost azi noapte: l-am adormit pe la ora 21.15 dupa tot ritualul de seara si dupa fix 30 de minute se trezeste. A mai adormit la 23, s-a trezit peste 45 de minute. Pe urma am l-a mai luat si sotul si eu am pierdut sirul cronometrarii. La 3.20 l-am luat eu, il adorm cu chiu cu vai si al 4 iar e fresh. Dupa aceea l-am luat pe rand cand eu cand tati, l-am schimbat , a papat, la un moment dat am aprins lampa sa vedem ce figura are cand maraie asa, sa-l urmarim daca se vede vreo urma de durere si cand ii vad fata: el radea la noi....deci...fara cuvinte. A mai adormit la 6 si la 7.30 gata, ne-am trezit cu totii. Deci noaptea pentru mine a devenit un cosmar. Azi a mai adormit la 11.30 si pana la ora asta (13.00) s-a mai trezit de inca 2 ori dar l-am leganat si i-am mai dat titi si vad ca inca doarme.
V-am ametit dar nu mai stiu incotro ...
Am sa incerc sa ii dau si eu azi putin ceai de tei dar sa vedem daca va dori "pretiozitatea sa" sa bea cu biberonul. Oricum, indiferent daca vrea sau nu ceai, diseara ii voi face si un biberon cu LP sa vad daca se schimba ceva.

Mami de Matei nazdravan si Tudor (28.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

Wow, am vazut pozicile cu fetele care s-au intalnit, ce frumooooos, Bravo voua...ce-as vrea si eu dar in ritmul asta, poate veniti la mine la sp. Nr. 9

Mami de Matei nazdravan si Tudor (28.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

Crissyeu alaptez exclusiv insa consider ca pentru linistea ta nu e gresit sa cumperi o cutie de lapte praf
eu am cumparat, cand Matei refuza sanul, si a refuzat si laptele praf...macar m-am linistit ca laptele meu nu este de vina
sper sa nu atrag animozitati dar eu consider ca starea de spirit a mamei este foarte importanta
crissy
eu am luat milupa...caci nan nu avea la farmacie(iar Matei nu a mancat deloc...imi pun eu in cafea :D)

mamica fericita de cuminte Matei Sebastian
10.05.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Fetelor, eu cu Sorana incercam sa ne vedem maine in Tineretului. Vrea sa mai vina cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

Citat:
citat din mesajul lui marylenac

Wow, am vazut pozicile cu fetele care s-au intalnit, ce frumooooos, Bravo voua...ce-as vrea si eu dar in ritmul asta, poate veniti la mine la sp. Nr. 9

Mami de Matei nazdravan si Tudor (28.05.2010)

Mary sper sa revina Tudor la programul de copil cuminte...imi dau seama cat de obosita si frustrata trebuie sa fi
sper sa te ajute gandul ca este sanatos si nu stai cu el treaza din cauza unei afectiuni

mamica fericita de cuminte Matei Sebastian
10.05.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzicab spune:

Incercam si noi sa venim in 4, dar nu promit nimic.

Anca, mamina fericita a lui Luca 04.03.2008 si a Mayei Sofia 10.06.10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

Citat:
citat din mesajul lui veronicach

Citat:
citat din mesajul lui marylenac

Wow, am vazut pozicile cu fetele care s-au intalnit, ce frumooooos, Bravo voua...ce-as vrea si eu dar in ritmul asta, poate veniti la mine la sp. Nr. 9

Mami de Matei nazdravan si Tudor (28.05.2010)

Mary sper sa revina Tudor la programul de copil cuminte...imi dau seama cat de obosita si frustrata trebuie sa fi
sper sa te ajute gandul ca este sanatos si nu stai cu el treaza din cauza unei afectiuni


Aaaa, bineinteles, Slava Domnului ca e sanatos....dar vorba lui MAribell, ma cam face cu nervii


mamica fericita de cuminte Matei Sebastian
10.05.2010


Mami de Matei nazdravan si Tudor (28.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

nu stiu ce am facut in mesajul anterior de a iesit asa...sorry

Alinuta, ziceti ca av intalniti maine in Tineretului? As veni si eu, pe la ce ora? Nu promit nimic, deci voi va vedeti de programul vostru, dar mi-ar face mare , mare placere. Problema e ca noi nu suntem motorizati si ar trebui sa vin cu amadoi de la Parcul Sebastian, Calea Rahovei. Totusi pe la ce ora v-ati gandit voi?

Mami de Matei nazdravan si Tudor (28.05.2010)

Mergi la inceput