Fluturasi de martie-aprilie 2011 (38)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Lalely i-am transmis pupicii lui bebe si ce crezi, mi-a zis ca te pupa si el

Pentru vergeturi eu ma dau cu un ulei de la Dr. Fischer, insa mi-l aplic pe pielea uda, pentru ca este prea unsuros si se lipesc toate de mine, lucru care ma enerveaza.

Viss mai bine sa nu te stresezi cu examenele, ca nu le faci bine bebicilor.

Ba sunt absolut sigura ca vitaminele ingrasa, intrucat eu nu mananc f mult, si dulciuri daca stau sa o iau asa ieri am mancat un bol de orez cu lapte si o inghetata, ceea ce nu este mult, insa pentru mine, care inainte de a ramane insarcinata , traiam cu aer, e ceva si nici dupa mancare nu ma omor. Azi spre exemplu am mancat de dim 2-3 felii cu pate de ficat si ardei gras si 5-6 bucatele de kaiser si jumatate de bol de orez cu lapte. O sa mai mananc pe seara ceva sau poate acum sa ciugulesc ceva de nervi ca nu trece timpul mai repede sa plec la doctor. Mi-e dor de bebe si am si emotii. Asa ca si eu ma gandesc sa le iau la 3 zile , cred ca e rezonabil pentru ca, nu ma hranesc corespunzator, dar nici nu vreau sa iau cate 1,5 kg pe saptamana, sa ajung un mic monstru.

tuturor. A iesit soarele, stie ca ma duc la doctor, sa imi vad printzul.

P.S. Nu va mai spun cat de agitat e sotul meu, care abia asteapta sa ajunga si el la doctor sa ne vedem puiutzul. Off si el ma agita tare rau.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

M-a pupat bebele lui Mandreac...Uraaaaaa...
Sunt tare fericita..sa ma pupe un bebe mic si frumos!!
Scrish..multumesc..pana la urma m-am descurcat.
Diseara intru si eu sa pun niste poze..daca ma descurc..
Bine poze cu mine..ca burtica nu prea am...

10+
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Andreea,maninci putin...dar fii atenta ca acum organismul asimileaza toti nutrientii, deci chiar dc papi ca inainte depui mai mult decit inainte. Oricum nu cred ca ai sa iei proportii mari, mai ales ca nu-ti place sa maninci.
Abia astept sa vii de la eco!


Simona, mami de baieti David si Matei si 17+
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

stiti dc exista ceva naturist ptr constipatie? mananc fructe,beau lapte, iaurt, compot,ciorba si 2 litri lichid pe zi, dar de 2 saptamani, am luat-o razna, nimic nu mai merge.am niste chinuri groaznice.inafara de supoz. cu glicerina - pana acum nu le-am folosit, dar a scris cineva ca a intrebat dr si sunt ok.altceva mai stiti?

14 SA+


eu mi-am facut un obicei din a papa in fiecare dim cereale si chiar ma ajuta...eu am avut o viata probleme cu 'tronul' si acum iau si fier care constipa,dar eu ma descurc destul de bine...

cea mai fericita ce asteapta cea mai frumosa si sanatosa Christina Gheorghia 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Andreea,maninci putin...dar fii atenta ca acum organismul asimileaza toti nutrientii, deci chiar dc papi ca inainte depui mai mult decit inainte. Oricum nu cred ca ai sa iei proportii mari, mai ales ca nu-ti place sa maninci.
Abia astept sa vii de la eco!


Simona, mami de baieti David si Matei si 17+
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


Da, nu mananc mult, dar am luat 6,5 kg in 18 saptamani de sarcina, cam multicel as zice eu, dar pana la urma, bebe sa fie sanatos si eu pe langa el sa pot duce sarcina la bun sfarsit.

Ma duc sa ma pregatesc, sa ma aranjez pentru marea intalnire. Abia astept miercurea viitoarea, sa ne dai si tu vestea cea mare.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

multumesc , fetelor.am sa incerc sa fiu aprovizionata peste tot cu nospa si supoz glicerina. in caz ca ma apuca la servici, sa pot ataca problema.
deea- m-am uitat si eu pe site-ul de la kiabi- promotii sunt de vis- 5 body-uri cu 5 euro, adica 160.000? aproape ca imi vine sa inving superstitiile si sa dau fuga sa iau cate cevama abtin, astept promotiile din ianuarie.ptr ca tot o sa fie ziua mea, o sa-mi cumpar niste hainute frumusele de bebici..mmm.. suna delicios.cine stie, dc suntem bine amandoua pana atunci, poate mergem impreunasau in grup, nu ar fi haios? ne stabilim o intalnire , bem un suc, mancam o gogoasa, si navalim la cumparaturi..
lauriciu - o sa incerc cu kiwwi.


14 SA+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Andreea,maninci putin...dar fii atenta ca acum organismul asimileaza toti nutrientii, deci chiar dc papi ca inainte depui mai mult decit inainte. Oricum nu cred ca ai sa iei proportii mari, mai ales ca nu-ti place sa maninci.
Abia astept sa vii de la eco!


Simona, mami de baieti David si Matei si 17+
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


Da, nu mananc mult, dar am luat 6,5 kg in 18 saptamani de sarcina, cam multicel as zice eu, dar pana la urma, bebe sa fie sanatos si eu pe langa el sa pot duce sarcina la bun sfarsit.

Ma duc sa ma pregatesc, sa ma aranjez pentru marea intalnire. Abia astept miercurea viitoarea, sa ne dai si tu vestea cea mare.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 18+





si eu tot pe acolo sunt...5-6 kg...nici nu ma mai cantaresc ...astept sa ma bata dr

cea mai fericita ce asteapta cea mai frumosa si sanatosa Christina Gheorghia 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Eu miercurea asta merg, Andreea!!am si mai putin!
Stefy, tardyferonul fol nu constipa. Tu de care iei? Oricum e posibil chiar si cel simplu sa dea fie constipatie fie viceversa. Pe mine cerealele ma ingrasa, d-aia le maninc mai cu precautie... desi-mi plac tare tare mult...de oricare ar fi

Simona, mami de baieti David si Matei si 17+
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Viis, incalca superstitiile, stii c eimportant e sa ai totul pregatit cind vin bblusii??? Ca atunci nu stii ce sa faci mai repede, sotul umbla dupa acte, etc....Sunt doar superstitii, nu-i nimic real.Cumpara tot, iti dau eu voie

Simona, mami de baieti David si Matei si 17+
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Eu miercurea asta merg, Andreea!!am si mai putin!
Stefy, tardyferonul fol nu constipa. Tu de care iei? Oricum e posibil chiar si cel simplu sa dea fie constipatie fie viceversa. Pe mine cerealele ma ingrasa, d-aia le maninc mai cu precautie... desi-mi plac tare tare mult...de oricare ar fi

Simona, mami de baieti David si Matei si 17+
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


Nu am inteles ce inseamna " am si mai putin"??/ Da, de miercurea asta vorbeam si eu, ma refeream la saptamana viitoare si m-am exprimat gresit.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 18+

Mergi la inceput