Iepurasi de Martie-Aprilie 2010 (62)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

oana tare de tot costumasul!
felicitari pt aplauze! ma tot repet, dar atat de mult imi aminteste eric de ivan si programul de masa :)

silvana are 69 de cm si 8.06 kg, e ok din toate pct de vedere
la vaccin a urlat rau , de somn mai mult, abia adormise cand a trebuit s.o dezbrac etc
http://picasaweb.google.es/roxana1777/Silvana5Luni#5522992666868900354
aici se mosmondeste si ea :)) cel putin sunt fericita ca.si gaseste singura suzeta si nu ma trezeste noaptea

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

am editat nu are 8.600 de grame ci 8 kg si 60 de grame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Rebi unde a scris Samaria????

Multumim pentru voturi.



Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)


Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!



Cand cineva acolo SUS te iubeste...

Un vot va rog:http://alimentara.libertatea.ro/OanaI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiacovita

Rebi unde a scris Samaria????

Multumim pentru voturi.



Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)


Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!



Cand cineva acolo SUS te iubeste...

Un vot va rog:http://alimentara.libertatea.ro/OanaI


La pagina 20 din capitolul trecut... dupa ce-ai facut tu capitol nou si inainte sa fie inchis cel vechi.

Mami de doua minuni: Luca si Mara


I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

E ok daca schimb parola de la picasa si trimit PM cu noua parola?

Mami de doua minuni: Luca si Mara



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Samariaaaaaa vai ce ma bucur ca ai scris. Sa iti traisca minunile si abia asteptam sa vedem poze. De ce ai inceput serviciul asa repede?

Roxi sa inteleg ca la bebe 2 o sa se scobeasca cu degetele ei/lui in nas? Sau o/il taie de Craciun??



Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)


Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!



Cand cineva acolo SUS te iubeste...

Un vot va rog:http://alimentara.libertatea.ro/OanaI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Rebi au fost iar probleme de schimbi parola? Eu nu ma supar.

Am uitat, Roxi felicitari pentru grasunica. Ce frumos isi cauta ea suzeta si imi place de mor poza de dinaintea filmuletului cand e in salopetica.



Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)


Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!



Cand cineva acolo SUS te iubeste...

Un vot va rog:http://alimentara.libertatea.ro/OanaI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

oana multumim
salopeta e a lui ivan :) doar ca silvanei i.a ramas mica
acum ivan ii zice silvanei "doamna perna" nu stiu de ce, asa ii inspira lui...iar chestia cu doamna e de ceva timp , domnul caca si tot asa, toti sunt domni deocamdata:)

rebiana trimite si mie

ma duc sa vad filmuletele sensibilei

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Roxi bine ca nu sunt "tovarasi: . Imi aduc aminte ce greu m-am invatat eu cu domn/doamna cand am trecut de la tovarasa invatatoare la doamna invatatoare.



Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)


Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!



Cand cineva acolo SUS te iubeste...

Un vot va rog:http://alimentara.libertatea.ro/OanaI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina_3040 spune:

Neatza si de la noi,

La Multe Lunite tuturor sarbatoritilor, multa sanatate si sa cresca mari si voinici!

nu prea am mai apucat sa intru, am fost ocupata la servici. De obicei mai prind cate 10 min sa intru dar a fost ca la nebuni...
Am vazut pozele cu printesa Adelina, tare frumoasa si delicata, se vede deja ca e domnisoara , si cu concitadinul meu Ovi (si eu is nascuta tot la Blaj, la fel si sotul meu) care s-a facut baiat mare, frumos si bulanos . imi place poza cu covrigul urias. Am vazut si pozele de la nunta cred ca au fost foarte mandrii mirii cu asa nasi frumosi.
Denisa si Robin a inceput de curand sa se intoarca, pana acuma era foarte comod. Pupam printesa Maya! Cu unghia nu stiu ce sa zic, am vazut ca deja ai primit sfaturi de la fetele mai experimentate. E sigur ca iepurasii uita, deja Robin a uitat sa imite masinuta, daca nu am practicat cateva zile s-a terminat
Roxana maica cate ai mai patimit tu acolo! tin pumnii sa fie rezultatele bune!
Justina fetita mare, parca vad ca o ia in curand din loc.
Oana sanatate sotului. Andra o sa scanez saptamana viitoare capitolul urmator din carte.

mai citesc din urma si revin. Pupici tuturor!

Ina mamica fericita de printisor Robin Sebastian 15/03/2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

Oana, imi pare rau sa aud ca sotul tau drag are probleme de sanatate. sper sa ne dai in curand vesti mai bune. Cat despre Eric, zau mie mi se pare ca la nici 8 luni are niste achizitii formidabile. Sa imite calutul si sa "danseze" sunt niste lucruri demne de lauda ! bravo !! Iar genele...
In casa la noi sunt maxim 21 de grade. Pe atat e setata centrala noaptea . Ziua in jur de 20.Nici seara la baita nu incalzesc mai mult. Pozele le-am facut cand il schimbam...il las cateva minute asa de obicei, mai ales ca-i place..
Anca, hai tu, asa-s eu no, nu ma prea ingras...din contra , slabesc prea mult, cand avea Alex in jur de un an aveam vreo 45 de kg, si crede-ma, nu aratam bine deloc !!! da de tine-mi place, zau, ti-am mai zis si-n sarcina, nu te stresezi de kg in plus, ca doar stii ca le dai jos...oricum esti secsssy mama
tot vroiam sa-ti spun, stii cand iti testa Codrin rabdarea si nu mai vroia sa iasa odata din burtica? te consolam cu "las sa vezi ce flacau o sa ai ", da vad ca asa si e Fat-Frumos, ce mai, creste intr-o luna cat altii-n trei
Denisa, ha, ha, se poate si mai slaba, tocmai ziceam da tzitzi de astea nu mai pup eu...adica sotul asa ca facem poze pt vremurile ce-o sa vina...
Alex sa stii ca era mai marisor decat Ovi ca greutate si lungime, dar cam aceleasi proportii..si cum iti spuneam, a fost un spiridus..si drep dovada, la 4 ani jumate are 18 kg amarate
Asa ca fiecare copil are si bagajul lui genetic, caracter innascut, "datul sau ", noi le purtam de grija, dar nu-i putem modela dupa cum am vrea...important e ca sunt sanatosi !!!

trimit si revin

Mergi la inceput