Burtici nov - dec 2010 (119)Felicitari, ALEXA!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lore1983 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ukume24

Fetelor voi in ce va puneti bagajul de spital?
30+ Luca Stefan
S-a intamplat minunea mult asteptata!


Asta era si dilema mea la un moment dat . Eu am o geanta mai micuta si o voi lua pe aceea.

27+ viitoare mami de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui beatrice75

Lore 76
din cate stiu eu, dr. Botica a lucrat pana acum un an la Filantropia, dupa care s-a mutat la privat. Lucreaza numai la privat acum, la fel ca si Pelinescu, un alt dr foarte bun, care pana de curand, tot la Filantropia a fost, iar acum lucreaza numai la Medlife

33+
34 ecografic

aaaaaaaaaaaaa, naspa ca sa zic asa
vai de mine, ce ma fac daca nasc mai repede si nu ma primeste la medlife....
chiar m-am panicat acum
noroc ca la 18 am eco si-o sa-l intreb ce fac in cazul in care ma apuca ceva

merci mult beatrice

Lore 29 + &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns syl spune:

Ratusca, . Merci de ganduri bune. Mai ramane sa-l conving si pe sot, el are un dinte impotriva medicului meu

26+ Thomas Bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

Eu mai am sa calc hainutele pt BB, tocmai ce am spalat paturicile si lenjeria de pat pt BB
Sper ca astazi imi va veni mobila in care am de gand sa pun lucrurile copilului si sa le pot aseza frumos, ca mai mult de asta nici nu m-am apucat de calcat hainutele lui BB

Si eu ma gandesc in ce sa pun bagajul pt spital ...
am si eu un troller dar mi se pare cam mare pt spital
cred ca o sa iau totusi o geanta de voiaj de mana si ma gandesc sa nu iau chiar totul cu mine din prima, mai las acasa, de exp, paturica si costumas pt scos BB din spital, schimburile mele pt stat si iesit din spital, schimbul pt lenjerie pat spital, si poate mai gasesc ....
Ma gandesc ca mi le mai aduce sotul cand mai vine pe la mine si nu are rost sa le tin pe toate in spital din prima zi ....

35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vmadelain spune:

Buna Burtici,

Am intrat si eu o leaca (e sotul acasa si stam si noi impreuna ) si vad ca deja sunt VESTI MARI!!!

Alexa1985 Suntem alaturi de tine!!! Sa va dea Domnul multa sanatate si tie si bebelinei tale sa decurga totul bine! Anca, tine-ne te rog la curent cu vestile! Sunt sigura ca o sa fie totul bine!Sa ai o nastere cat mai usoara!!!

Bebelu la multi ani cu mult drag!!! Sa te bucuri de o viata minunata alaturi de bebe si sotul tau!

Sashenka Neplacuta situatie, te inteleg ca iti este greu! ...Eu stiu de dr Filipescu ca este ft bun! Eu personal mergeam la el cand eram in facultate, era coada constant la el, si am stat de vb cu multe femei care veneau sa nasca la el al doilea sau al treile copil, si aveau numai vorbe de bine! Este un pic arogant, dar ii pasa de paciente si bebei! Eu nu m-am mai dus la el, pt ca ma simteam oarecum inconfortabil ca era barbat si tanar, acum am trecut peste, nu mai conteaza! De asemenea, merge la el, o fina de-a soacrei care saracuta a pierdut un bebe la 7 luni cu o doctorita care nu i-a supravegheat preeclampsia si acum are mare incredere in Filipescu!

Kamik A fost o mica greseala de exprimare, nu trebuie sa vorbesti la subiectul zilei, de asta ne-am adunat aici, ca fiecare sa-si exprime cate un punct de vedere, nu avem moderatori! Exista cate un subiect fierbinte care ia putin mai mult de dezbatere dar revenim si asupra altora! Cred, ca nu exista burtica care sa nu creada ca a fost neglijata cateodata, dar nu a fost niciodata cu rea vointa,e vb doar de amploarea subiectului si de verva! Asa ca, oricand crezi ca putem ajuta cu un sfat, insista! eu cu siguranta asa o sa fac!

Celesta felicitari pt externarea curanda! Asa asteptam si eu luni, ca pe jar sa plec acasa!

Ukume Un troler micut cred ca e ok ca bagaj, avem ceva lucruri de luat, acum sa nu fie ditamai geamantanul, dar cred ca e ok al tau! Si eu mai am putin si cam termin bagajelul!

Syl Noaptea e sfetnic bun! consulta-te si cu sotul si luati o decizie, cu toate ca in mare parte este a ta! Tu trebuie sa ai incredere ca medicul care va fi langa tine va lua cele mai bune decizii pt tine!

Ana O Multa sanatate tatalui! Sper sa se cuminteasca problemele, sa te poti pregati si tu sufleteste de ce ti se intampla tie!

Burticile cu crocobauri Nu puneti raul inainte, este intr-adevar o problema ca sunt mai rezistenti, dar daca pana acum totul a decurs ok, fiti optimiste si tineti contant legatura cu medicul supraveghetor!

Andreeacc Sa treaca contractiile, stai cumintica si poate te mai lasa!

Ah, si FELICITARI Burticilor care au schimbat semnatura! Sa dea DD sa stea bebeii cuminti si sa vina la termen!

Va las acum, ies in oras cu sotul si apoi ne ducem la Morfo de 32 de saptamani! De abia astept sa-mi vad fetita, si mai ales tati e ft nerabdator!

Pana ne revedem, sper sa gasesc numai vesti bune si ca spiritele sa nu se mai incinga, cred ca mai sunt si hormoneii la mijloc care dau loc de interpretari, ca sunt sigura ca nici una dintre noi nu este rea intentionata in vreun fel!

Pup cu drag pe toate!

Madalina31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ukume24
Fetelor voi in ce va puneti bagajul de spital? eu am un troler mai micut dar oare nu-s comica cu trolerul dupa mine? dar mi se pare ca acolo ar incapea f bine si as putea sa-l pun sub pat si toate satu mai bine dact in geanta. Nu radeti de intrebarea mea dar chiar nush

30+ Luca Stefan
S-a intamplat minunea mult asteptata!


Troler iau si eu si crede-ma ca am mai vazut. Deci nu vei fi ciudata deloc. Eu am un set de 3. Si initial am zis ca voi pleca cu cel mic, dar vazand ca numai halatul meu pufos ocupa jumatate...... greu de decis

Alexa nastere usoara si bebelina sanatoasa!!!

La multi ani BEBELU

Vreau si eu userul si parola de la subiectul nostru ca sa pun linkul cu listutza. Multumesc anticipat!


Cris mami de Teodora si 35+ cu Sebastian Mihai
"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misticgirl spune:

Buna,
Am citit decat titlul si mi s-a facut pielea de gaina. Ma duc sa citesc din urma, adica tot capitalol anterior, de la pag 5 pana la final plus aceste 2 pagini si apoi va scriu. Nu-mi vine sa cred ca Alexa naste, avem acelasi DPN parca ..... am transpirat instantaneu

Claudia 33+ si Nicholas (25.11.04)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Anca ii tinem pumnii Alexei sa aiba parte de nastere usoara si de bebeluhsa sanatoasa! Si eu sunt uimita ca parca ieri vorbeam cu ea de ureaplasma ei dar nu ma asteptam sa pateasca ceva in nici un caz. Ce supriza neplacuta cu Filantropia! Tot raul spre bine insa, in ciuda evenimentelor tragice de la Giulesti s-a stiut mereu ca acolo sunt cei mai buni doctori pentru prematuri si poate e mai bine asa. Cu ce doctor o sa nasca ?

Sashenka ambii medici care ti-au fost recomandati sunt cunoscuti si buni. Insa sunt sigura ca si altii te-ar lua la niste spitale mai OK chiar daca tu consideri ca ai probleme si asa mai departe si poate nu ar vrea sa te primeasca. Alege-ti un spital decent (nu musai Elias ) sau ma rog, unul care sa iti placa tie, ca cezariana se pricepe sa iti faca cu brio orice doctor. Pot sa ti-o recomand si pe dr care m-a taiat prima data. A lucrat f bine si nu am avut absolut nici o problema pana acum cu cezariana facuta de ea. Este si o persoana sensibila la problemele oamenilor si nu cred ca te-ar putea refuza.


Mami de (28.10.2008) si bb2 s 34

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

BTW....... scoatem agitatele ?



Mami de (28.10.2008) si bb2 s 34

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lore1983 spune:

Alinushca, sora Alexei zicea ca naste cu dr. Deva.

27+ viitoare mami de

Mergi la inceput