Burtici nov - dec 2010.(118) alexa nastere usoara!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danaint

Fetele care nasc sf lui octombrie, inceputul lui noiembrie: voi in ce il scoateti pe bebe din spital? Ma tot uit la ce hainute i-am luat, si nu ma pot decide... Cat de gros sa fie? Plus ca trebuie sa fie ceva asa, special , nu? Ca doar e prima iesire in lume a lui bebe, sa nu se simta complexat

Si pentru noi, ca si haine de dupa, ne luam tot gravizenii, nu? Ca vom fi tot burticoase...

s34 Lucas Petru


eu il voi scoate in acel scutec gros, asemanator ti-ai luat si tu de pe bebelusul.ro, Walaboo

33+
34 ecografic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

azi am avut 2 contractii mai dureroase..mi-e asa teama....luni merg la dr..sper sa fie bine pana atunci....voi ati inceput sa simtiti aceste contractii mai dureroase??

31+ cu
si ingeras in ceruri


AMR 6 SAPT(pana la desfacerea firului=nastere)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

azi am avut 2 contractii mai dureroase..mi-e asa teama....luni merg la dr..sper sa fie bine pana atunci....voi ati inceput sa simtiti aceste contractii mai dureroase??

31+ cu
si ingeras in ceruri


AMR 6 SAPT(pana la desfacerea firului=nastere)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

le simt si eu Ratusca. pe de o parte, na!se pregateste organismul de nastere!

33+
34 ecografic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_vio87 spune:

Acum am vazut si eu ce am scris si am uitat ce era mai important FELICITARI MOSULIK!!! Sa'ti traiasca fetita mare si sanatoasa!!! in plus am mai si plans de emotie..ca toate ca eu nici nu o cunosc... sunt emotionata ca au inceput nasterile la noi in odisee

pupici pe burtici :*:*:* 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misticgirl spune:

ratusca,nu te panica! este posibil sa experimentezi contractiile B.H. sau sa fie contractii din cauza efortului, stresului sau unei pozitii neplacute pt uter. Daca se repeta, ia no-spa si stai cumintica. eu am astfel de contractii dureroase f des, cel putin 5-6 pe zi, plus noaptea 1-2 noaptea M-am obisnuit cu ele, din pacate! Dar colul era inchis, bb e bine, deci sper ca mai sta cumintel acolo, cel putin 5 sapt.

Claudia 33+ si Nicholas (25.11.04)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misticgirl spune:

Danaint, sa stii ca nici eu nu ma gandisem pana acum in ce il imbrac pe bebe la iesirea din spital. Trebuie sa umblu mai intai prin magazine si ma decid dupa ce termin toate cumparaturile. Depinde si de vreme, de cate grade vor fi, daca ploua etc. Eu nu am hainele lui bebe aici, ce am de la Nicholas si ce am mai cumprat am dus la nasa mea, care le-a spalat, le-a calcat si mi le-a pregatit, doar sa ma duc sa le iau cand voi avea unde sa le pun.
Maine iau salariul si vineri cred ca ma duc sa cumpar cele necesare bagajului pt spital, atat pt mine, cat si pt bebe.

Claudia 33+ si Nicholas (25.11.04)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Ce vreme de cacao!

33+
34 ecografic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Woooooowwwwwww! Primul ursuleeeet!!!! Vai, nu pot sa cred, Moshulik a dat startul...

FELICITARI MOSULIK, SA ITI TRAIASCA MINUNEA SI SA II DE A DUMNEZEU SANATATE, SA VA BUCURATI UNII DE ALTII VIATA LUUUUUNNNNNGA!!!!

********************

Eva & Luca (08.09.2008) acum 27+ cu Noah (30. 12. 2010)


"To fill the hour -- that is happiness." (Ralph Waldo Emerson)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui beatrice75

Ce vreme de cacao!

33+
34 ecografic



asa este!! cred ca din cauza vremii am contractii..sau le simt mai intens..

31+ cu
si ingeras in ceruri


AMR 6 SAPT(pana la desfacerea firului=nastere)

Mergi la inceput