Dovlecei in sarbatoare*196*LMA Paul !!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Am disparut aseara asa repede pentru ca am facut capitolul nou practic cu ochii inchisi . Nu cu atata usurinta ci cu atata somn in gene !
Am petrecut de la 17 la 20.30 ore minunate alaturi de gashca de constantza,am ras si ne-am jucat cu copilasii,am mancat chec facut de mine,guguloiae cu sussan aduse de o alta mamica ,bomboane cu rom si crema de uischi cred ca de la ele m-a luat somnul ca au fost multe . Nu ne venea sa plecam acasa .Asa imi imaginez si intalnirile dintre mamicile de dovlecei .
Poate va fac sa zambiti nitel de dimineatza.Asa se rade la noi in casa :



Diamar daca nu am fi noi ar face capitol nou celelalte care stiu ,sunt destule,dar noi cred ca ne facem mai mult timp,sau suntem pe faza,nu stiu .

Paul insira un sul de hartie igienica prin casa si shiuie de fericire .

Lali mami de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
Poate le puteti da un banut de ajutor : Siluan; Robi; Alexia; Alex; Bogdan; David;Ema; Ionela; Marius-Andrei; Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Buna dimi!

La multi ani Raducu pletosu, sa fii sanatos, voios si frumos la suflet! Sa vedem daca te tunde mami acum.

La multi ani Emma si Maria!

La multi ani scolaritei roscate! Noroc cu x-ggg care ne-a spus ca e si ziua ei.

Curaj criss, te asteptam se ne povestesti de voi.

Biaz, incepe scoala si la tine. Stim ca nu ne lasi si cand o sa ai timp o sa intri pe la noi.

Raluk, asta cu vit C nu o stiam. Multam de indormatie. Vit. C solutie, cate picaturi, de cate ori/zi? Depinde cat de tare scade febra ca o sa "vand" pontul unei prietene care are probleme cu al ei baiat care e foarte sensibil si se raceste des, foarte des, cu febra mare si de fiecare data il indoapa cu antibiotic. Culmea e ca nu-i da antibiotic de capul ei ci dr la care merge.

mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

buna dimineata si de la Braila!

RADU - bebe voios

Emma Jasmine
Maria Parascheva

ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Crissbebe bine ai revenit !
Diamar fondantul e in pungutza,in frigider,asteapta sa il folosesc.Trebuie sa mai fac ca am doar albastru si roz facut,sa fac si alb,galben si verde . Sper sa iasa placut ce o sa fac,comestibil va fi cu siguranta.

Lali mami de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
Poate le puteti da un banut de ajutor : Siluan; Robi; Alexia; Alex; Bogdan; David;Ema; Ionela; Marius-Andrei; Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

ANDRA ROSCOVANA

mami Liliac, sa-ti traiasca fata, sa aduca numai note bune, sa fie cuminte si sa nu mai fie geloasa pe Raducu! va pup dulce pe toti trei!

ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

Lali, Paulica are un ras molipsitor! e scump tare!
Bia, noi te asteptam de fiecare data cand gasesi cateva clipe libere! succes in noul an!
Crissbebe bine ai revenit!

la noi ploua si e frig! si smotrul inca nu e gata si asa chef nu am pe vremea asta!!!! dar ma impinge mama de la spate

va pup pe toate si sa aveti o zi asa cum va doriti!

ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Buna dimineata dragele mele,

Si eu pe aici, ne mai tineti minte...de mult nu am mai intrat, mai precis mai citesc da din 2 in 2 nu ma bateti si nu prea am avut cand sa scriu.

Ralukuta, si eu tot Omron am, cu ser fiziologic fac si eu aerosoli la pui, la amandoua, mai precis Alessia cand prinde cate un virus din cel dragalas la ea cam la laringe se localizeaza si baga cate o tuse latratoare pe care o combat cu succes cu aerosoli. Eu nu as da nimic sub 38 grade, ba chiar peste ocean nu se da nimic pana la 38,4, sa mai lupte si corpul nu degeaba face febra ci il infierbanta pe virusul ala sa il ia mama zmeilor, dar si stau cu termometrul pe copil, tot Omron de ureche, e super, pe mine ma ajuta ff mult.
Asa ca votez pt aerosoli anytime anywhere, eu i-am facut Andreei si cu Dexa si cu adrenalina, ea are o hiperactvitate bronsica, dupa fiecare mini raceala ramane cu un harait in piept si secretii fara alte probleme si fara stare alterata si o cam tin 2-3 saptmani. Oricum, in loc sa mearga la stomacel ca alte medicamente sa strice si pe acolo de toate, asa e parfum.

Cat despre ce se poate intampla cu copilul mic in pat...si eu zic ca instinctiv il protejam, INSA, cand e fff mic bebelus e foarte riscant. Acum sunt mari, nu mai sunt bebelusi ci fetite si baietei, se misca, isi pot muta nasucul si fetisoara chiar si in conditii rele, insa mic mic bebelusul e riscant. Eu am o cunostinta care avea un bebelus, l-a sufocat noaptea in pat cu propriul corp fara sa isi dea seama, o cunostinta indepartata despre care nu mai stiu nimic, eram mai mica atunci cand am auzit povestea si nu stiu detalii, o fata fff frumoasa care nu a mai avut copii, nu stiu multe despre ea. In mod normal ne cunoastem la somn, insa cine stie cat de adanc sau profund poti dormi odata, ce vise iti strabat gandurile noaptea, ce model de somn ai, eu dorm linistita, nu se misca nici cearceaful de sub mine, nu deranjez dar stiu si taifunuri noaptea.

Si la noi in pat vine Alessia, are perna ei si i-am spus sa vina pana cand vrea ea, oricum la un moment dat nu va mai vrea, cand va creste mai mare si imi place de ea, sa o vad acolo, sa vedem ce-o fi cand o veni si Andreea , insa poate pana atunci le fac paturi in L asa cum vreau, cu capetele apropiate si dorm asa amandoua.

PUp si o zi frumoasa

Clau, mami fericita de printese: Alessia Maria 13 iulie 2007 si Elisa Andreea 03 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

La multi,multi ani sarbatoritilor zilei : Radu cel Frumos ,Emma si Maria sa cresteti mari,frumosi si sanatosi!
La multi ani Andra,sa inveti bine,sa iei note mari,sa prinzi curaj sa infrunti viata,sa capeti independenta !



Lali mami de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
Poate le puteti da un banut de ajutor : Siluan; Robi; Alexia; Alex; Bogdan; David;Ema; Ionela; Marius-Andrei; Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

La multi ani RADUCULE PLETOSULE!
La multi ani pistruiatei roscatele! (lilian sa ma corectezi daca nu are pistrui dar nu stiu de unde am retinut asta)
Crissbebe bine ai revenit.
Alex
Biaz multumesc mult pentru link.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Lali veselie mare nu alta. Ce razacios simpatic aveti

Mergi la inceput