MONTIGNAC (147) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Fetele, mai trimiteti-mi si mie datele de la contul comun inca o data. Multumesc.

Am facut aseara pizza conforma cu blat din faina integrala cumparat.
Cred ca e ok, este subtire si uscat ca la wassa.

Asa ca de dimineata am mancat 2 patrate de pizza din asta + cafea.
Gustare: pepene
Pranz:sufleu de conopida + 1 carnate + 2 patrate cioco neagra
Gustare: iaurt 0%
Cina: orez basmati cu legume

Somleac, scrie-ne ca noi suntem Monti "pour toujours".

Anne Mary, bafta la interventie. O sa fie bine.

Puisor, Ninha, Maya, Valentina, Nikole

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Somleac, felicitari si din partea mea! Si eu te consider o curajoasa si te admir!Cge, unde ai gasit bla integral pt pizza? Ca si eu as vrea , saptamana trecuta am facut pizza de 3 ori la solicitarile sotului si doar o data am rezistat tentatiei dea lua o felie (micaaaa).Astazi am mancat aiurea, adica la micul dejun mai nimic, doar cafea multa, la pranz in schimb am mancat corect, zic eu, adica pulpa de pui la gratar cu broccoli cu mozzarela si salata de rosii si castraveti. Si apa plata. Cred eu ca pana maine nu mi se mai face foame, pentru ca masa a fost luata tarziu, acu juma' de ora. Stiu ca nu-i corect cum procedez, dar nu am reusit sa ma organizez mai bine astazi. Poate maine!Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalishka spune:

So, bine v-am regasit...

Am scapat de cutit, dar era sa o imbulinez. Brief: am avut un chist subcutanat sub urekea stanga, nedureros, si pe care l-am amanat de vreo doi ani - mi-a aparut, am ramas insarci, am nascut, am alaptat si chistul l-am neglijat...mno, bine, mi-a fost si frica sa ma duc la cutit...asa, si incele din urma am ajuns la operatie, unde insa s-a dovedit ca era foarte profunda treaba si era maaaare dar maaare risc sa imi fie afectat un nerv facial f important...anyway au evitat cu succes nervul acela, m-au pus sa fluier, am fluierat , deci totu e ok, numa ca io acum is incapabila sa imi ridic cupilu in brate ca se pune o presiune acolo de ma doareee rau. Sper ca vineri sa im scoata firele si sa imi puna un plasture mai mic ca acu' am juma de fatza cu "lecoplast"...

Asa...acum: SOmleac, esti beton, io ti-am mai zis cat de mult te admiram pentru cate reuseai sa faci cand aveai doar 4 cupii, acu ca mai ai ink unu la purtator, ce sa mai zic sunt lesinaaata dupa tine...cred ca sunteti o familie minunata, mi se pare foarte frumos sa ai copii multi. FELICITARI SI sarcina usoara si nastere si mai usoara!

Va pup, o seara minunata va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Cge, unde ai gasit bla integral pt pizza? Ca si eu as vrea , saptamana trecuta am facut pizza de 3 ori la solicitarile sotului si doar o data am rezistat tentatiei dea lua o felie (micaaaa).



Am uitat sa va zic, ca saptamana trecuta am facut pizza pizza cu legume si cascaval cu blat de wassa dupa reteta www.culinar.ro/forum/continut/Diete-si-regimuri-alimentare/25420/Reteta-Montignac-Wasa/" target="_blank">asta. A fost bestial de buna, merge cu cascaval si carnuri daca vrei, ca blatul e 50-50 cu tarate. A mancat si sotu si nu a remarcat nimic suspect, io i-am confesat asa de gest . De-abia astept sa ma-ntremez si sa cumpar taratze sa mai fac odata, tot fara mezeluri ca vreau sa ma las.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Oooo Catalisha ma faci sa .Da ai dreptate e o atmosfera super la noi in casa, mie imi place foarte mult, chiar daca nu-i nicioadata ordine si ai mai mereu impresia ca tocmai ne mutam.
Super reteta de aluat, cred ca incerc si eu in wekend.
Bine ca s-a finalizat cu bine povestea cu chistul. Si eu am fost cu o prietena sa-si scoata unul minuscul care se dovedise o imensitate si a complicat rau de tot treburile.


Nici eu nu mai am parola de la contul comun. Voi cum le tineti minte?

Aseara am incercat sa iau o cina frugala, adica o bucata de pangasius. Ma refer de cina aia foarte tarzie in jur de ora 22, nici nu se mai pune problema sa iau cina la 17-18 ca pana acum. Si n-am putut dormi de foame. M-am ridicat pe la 4 din pat si am bagat o punga de pufuleti.

O zi conforma va doresc.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Neata fetele.
CGE ai PM.
Meniul de azi:
2 oua fierte si 4 masline
cioco neagra
muschi de porc la gratar cu salata de varza
niste fructe ceva,n-am idee ce
ciorba de purcel

"La vita e bella"
www.youtube.com/watch?v=-3fbAZECphs" target="_blank">Explore Romania

www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya_m spune:

fete bune vreau si muulte

am devenit prea intima cu pernitele viva ale lui fiumeu



NIMENI NU MOARE VIRGIN...VIATA I-O TRAGE FIECARUIA CEL PUTIN O DATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Maya,sa-mi lasi si mie din bataie,sa n-o iei pe toata ca m-am porcit!Din ce-am zis eu ca mananc,a iesit altceva!M-am intalnit c-o prietena care sta in Turcia si mi-a adus baclavale,am mancat 3 bucati,si cativa cartofi prajiti,aa si un pic de pui,goale,fara paine da!

"La vita e bella"
www.youtube.com/watch?v=-3fbAZECphs" target="_blank">Explore Romania

www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Da, da, si eu merit bataie, insa doar pentru alaltaieri, caci ieri am fost cuminte. Am gaitit linte, care a iesit foarte buna, chiar prea buna (am mancat o portie jumate din cauza asta) Astazi nu am servit inca nimic, nici macar nelipsita cafea, si nici nu stiu menu-ul, dar sigur va fi tot linte la o masa, ca a mai ramas de ieri.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Da, da, si eu merit bataie, insa doar pentru alaltaieri, caci ieri am fost cuminte. Am gaitit linte, care a iesit foarte buna, chiar prea buna (am mancat o portie jumate din cauza asta)
Astazi nu am servit inca nimic, nici macar nelipsita cafea, si nici nu stiu menu-ul, dar sigur va fi tot linte la o masa, ca a mai ramas de ieri.


Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)


Anemariame, ia povesteste-mi si mie cum ai facut lintea aia, ca am si eu o punga si nu stiu cum s-o mai fac, fiarta nu prea imi surade, cu carne nu e voie... ce alte variante mai sunt? mi-e pofta de o fasole cu afumatura, mmmmmhhh...

Puisorule, fursecurile erau alea cu caciulita pe care mi le-ai sugerat, si le-am mai pus niste ochisori din bilute de cereale date prin cioco, fixate cu putina cioco alba topita. vad ca v-au placut fursecurile, dr ariciul nu l-ati observat? mie ala mi s-a parut cel mai amuzant, ziceai ca-i viu :)
Ninha, mami lu' Mirci
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wI3O97P/weight.png[/image

Mergi la inceput