Copilasi de iulie august 2004 *56

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si ma mai pregatesc de ceva, asta cand va merge la scoala, o sa l pun pe taxu sa plateasca mai mult, momentan el da 300 lei cand stie ca bona costa 500; scoala va costa 250 lei / luna cu masa acolo si afterul. Ma gandesc serios ca daca nu va misca degetul, sa-l chem in instanta, chiar daca nu are carte de munca, achizitionarea bunurilor sigur nu denota ca e mort de foame, nu ?!

Imi cer scuze ca va frec voua capul cu de`astea. De obicei subiectul nostru e frumos si optimist, acum il stric io oleaca cu ale mele baiuri.

Cu mamicile, faza e ca majoritatea m-ar ajuta oricand, la orice ora, insa prefer sa rezolv altfel treburile. Cele care nu stiu cum o dreg eu luna de luna cred ca vorbesc din pura rautate si chiar cred ca ma sacrific in vreun mare fel, de genul ca nu port unghii false sau tocuri de 15 in parc

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Daria -

Eu iau spre casa...va pup pe toate!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si pe langa toate astea, Giulik era sa incaseze bataie ... de la un baiat de 3 ani ... deci nici prea mult bun simt nu e ok Erau sus in tobogan si vine asta a mea muta, cum o stiu. Se uita prietena mea mai atenta la ea si are gatul rosu. Am zis ca turb. Ea a zis ca era un baiat micut ... deci astept cursul de karate cu tot interesul dp lume. Si i repet zilnic, ca daca e ceva, sa urle dupa mine, sa nu se lase si sa stea ca piatra

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata!
Daria, sunt absolut sigura ca majoritatea mamelor fac ca tine. e normal ca Giulia sa fie cea mai importanta de pe lumea asta - ca asa si este . nu te intrista - tu stii ca faci ce e mai bine! (si DA, l-as pune pe exu sa dea muuulti mai multi bani!!! stii ca asa e normal!!!)
Carmencito, a iesit murata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mneatza
Azi sunt mult mai bine am achitat la stomatologie, am achitat dansul, restu` mai asteapta oleaca
A bifat Giulik inca o ora de gimnastica ... nush ce-i place asa mult, tipa e tero Azi merge la dansul mult visat Am instruit dadaca de dimineata, sper sa fie ok, chiar daca vor chiuli o ora de la gradi

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza..pana vine Carmencita cu murata ei dau eu un ceai de zmeura
Dariahai meii ca cineva acolo sus va iubeste si o sa aiba grija de voi
Leeloo faine pozele de la petrecere
Cristalina insanatosire grabnica...si tati al nostru este la a doua tura de virozasper sa nu fie asa de darnic sa ne dea si noua
Azi finutza noastra implineste un an sa ne traiasca,sa fie sanatoasa si cu mult noroc...(cica tacsu s-a anuntat ca vina sa o vada ..dupa aproape un an...)
hai sa avem o zi faina...la noi este vara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Citat:
citat din mesajul lui g_ioana
Azi finutza noastra implineste un an sa ne traiasca,sa fie sanatoasa si cu mult noroc...(cica tacsu s-a anuntat ca vina sa o vada ..dupa aproape un an...)


Sa va traiasca finuta si sa aiba parte de tot binele din lume si mult, mult noroc si sanatate

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Neata, neata!
Ioana, sa va traiasca finuta!!!
Daria - bravo, cred ca Giulika e super-incintata!
Caaaarmeeen....???

In dimineata asta m-am convins definitiv ca a venit toamna...mi-au inflorit crizantemele...

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:


murata nu`i gata ca nu m`am bagat inca s`o fac c`am asteptat retetili ca sa nu stric ceva;)) reteta a ramas aia "pe gustate", lool, mi`am gasit si multe ajutoare;)) par iegzampal, invatatoarea mi`a zis c`o putem face impreuna, intr`o dupa amiaza;)) las` pe uichend.
brei, pi la noi se`agita lumea cu dosarele pt inscrierea la scoli desi ofiacial nu au inceput, la voi cum e?
darioo, esti o fata as adesteapta da` cind te`aud ac te intere gura lumii mooor (si inca n`am facut murata:D) imi pare rau ca ti-e greu, si da, l`as stringe de c..e pe tacsu sa sara cu mai multi bani la fata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Carmen, lista neoficiala e inchisa si la noi, la doamna noastra, pe caiet.
Oficial din 1 ianuarie, asa am inteles, se merge cu cererea si dosarul si ne formalizam.

Acum ce ma framanta pe mine: faceti ceva acasa cu ei ??? caiete, chestii, trestii ?
Ca noi nu si ma simt tare singura in lejeritatea mea



Edit: LIA, MITZU, ce va fac fetele cu gradinita ???




Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput