Burtici nov - dec 2010. Felicitari MOSHULIK(116)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Nu-mi vine sa cred ca au inceput nasterile.

Felicitari Mosulik!

Ana am vazut poze cu tine, esti super sexy si super slaba. Cate kg ai luat pana acum? Dar oricum tu erai super slaba si inainte.

Corina am vazut si pozele tale. Esti asa de slaba...si ai un burtoi.......... Cred ca ai un ditamai bebeloiu. Oare cate kg are? Imi place ca esti optimista, parca vad ca duci sarcina pana la 38 sapt ca si cu Arianna.

Noi suntem bine, am fost sapt trecuta la eco si mi s-a mai lungit colul, nu am mai avut nici contractii, insa am dureri se mijloc.
Gata nu mai pot scrie...

Fericita mamica de Lorena Elena 07.11.2008 si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misticgirl spune:

Buna dimineata!
Am reaparut si noi, dupa 3 zile de lipsa. Am fost plecati la Telega, de vineri pana aseara. Ne-am simtit foarte bine, ne-am relaxat si am mancat mult... cred ca o sa iau 20 kg pana la finalul sarcinii
Felicitari Mosulik!!!!Multa sanatate si tie si bebelusei!Acum ne dam seama toate cat de putin a mai ramas pana la momentul magic!!!
Celesta, multa sanatate si un bebe cumintel, care sa stea in burtica cat mai mult posibil!
Incerc sa ajung astazi la intalnire. A ramas la ora 18:00 la LaCena2? Sper sa ajung,deoarece sotul nu se simtea dimineata prea bine si sa vad cum se simte mai trz. Trebuie sa stea cu Nicholas si daca nu se simte bine, e cam greu.
Incerc sa recuperez ce ati scris in aceste 3 zile si revin. Intre timp,mi-am propus sa bag aspiratorul, sterg praful, fac ordine, schimb lenjeria de pat, bag la spalat ...sa vedem ce reusesc, incerc sa nu ma obosesc prea tare, ca nu am chef de contractii mai trz. Vreau sa vin la intalnire!!!

Claudia 32+ si Nicholas (25.11.04)
http://community.webshots.com/user/misticgirl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Neatza!
La mine ziua a inceput rau..m-a scos zanica din sarite Trebuie sa-i recoltez urina ca o suspectez de infectie urinara si 2 ore am alergat-o. Ea NU<NU<NU...vrea pampers ...bineinteles ca n-am reusit sa recoltez, se tine cu manuta de pasa,dar nu face. S-a lasat cu tantrumuri din alea nasoale. Imi vine sa-mi smulg parul din cap.

Hera, bubu e ceva mai mare decat era Arianna la aceeasi varsta. La 32s avea 2100g. Sper sa nu depaseasca 3500g, sa scap netaiata

Sugubina, la primul restaurant vreau. La Arianna am facut tot la ei, dar in sala Paris. Nunta aia era in sala Milano. bine, eu nu-s fitoasa ca mireasa aia pe care imi venea sa o bat...mi s-a parut ca era asa cu nasul pe sus

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria si 34+

POZE CU PRINTESA
BEBE2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

Bebelutu si pe aici esti de mare ajutormerci
CELESTAMosulik iti ureaza multa sanatate si rabdare,incredere in Dumnezeu si vei avea un bb minunat

Angie+22

bebe jucaus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misticgirl spune:

Este in reluare "Nunta cu stil". Am vazut o parte din prima nunta, acum e la a doua. Tare fitzoasa miresica blonda, cu pene la nunta! Numai cu nasul pe sus sta. Localul este frumos, as face botezul acolo, dar banuiesc ca e destul de scump si nu cred ca ne permitem Ma apuc de schimbat lenjeria si aspirat.

Claudia 32+ si Nicholas (25.11.04)
http://community.webshots.com/user/misticgirl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Mi-as dori sa pot veni si eu la intalnire, dar nu promit nimic, pt ca de ieri am iar contractii puternice. Maine ajung la dr!

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misticgirl spune:

Mi-am amintit si eu sa va intreb ceva important pt mine, am si eu o dilema, ce sa fac: o intrebare pt burticile care merg la control la dl dr Haiduc, la Filantropia: cat ii dati la o consultatie la spital? Eu am fost doar la Medical City si am platit consultatia, insa nu stiu cat sa-i dau lui la spital. Saptamana viitoare, marti, am programare la echo pt verificare dezvoltarii fetale si apoi vreau sa merg la dr Haiduc. Si mai am o intrebare pt voi: are cineva programul garzilor dr Haiduc la Filantropia?. Daca stiti voi, nu l-as mai suna, sa-l deranjez doar pt asta.

Claudia 32+ si Nicholas (25.11.04)
http://community.webshots.com/user/misticgirl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymona spune:

felicitari Mosulik!!! sa creasca mare, frumoasa, sanatoasa, cuminte si sa va bucurati de ea si de realizarile ei!
mie tot nu-mi vine sa cred ca multe dintre voi veti avea bb-i de 2 luni cand o sa nasc eu. ma simt asa mica (ca nr de saptamani)!!!!
bine ai venit Aneud. sarcina usoara, bb sanatos si la termen
MSymo, merci de pontul cu SPA-ul de la Cornu. eu sunt din Campina de fel, merg aproape saptamanal acolo, dar habar nu aveam de existenta acestui SPA la cateva min de mine
ref la sughit, si Clara sughita la greu in burtica si, din pacate, si-a pastrat acest obicei si dupa nastere. spun "din pacate" pt ca, de regula, o apuca dupa masa si o data cu sughitul regurcita si o mare parte din lapticul baut :(. nu stiu dc e o regula ca dc sughita des in burtica va sughita si afara, dar la Clara asa a fost.
mai aveam de zis, dar....imi amintesc si revin

o sapt minunata tuturor

28+ + Clara Maria (01/02/2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEXA1985 spune:

Neata fetelor.

Mosulik multa sanatate tie si bebelusei. Si mie imi dau lacrimile. Deja au inceput nasterile. Fiecare dintre noi mai are putin . Sper ca la sfarsit asta sa fie o odisee plina de vesti bune.



32+ ANDREEA LAVINIA

AMR 6 saptamani !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui misticgirl

Mi-am amintit si eu sa va intreb ceva important pt mine, am si eu o dilema, ce sa fac: o intrebare pt burticile care merg la control la dl dr Haiduc, la Filantropia: cat ii dati la o consultatie la spital? Eu am fost doar la Medical City si am platit consultatia, insa nu stiu cat sa-i dau lui la spital. Saptamana viitoare, marti, am programare la echo pt verificare dezvoltarii fetale si apoi vreau sa merg la dr Haiduc. Si mai am o intrebare pt voi: are cineva programul garzilor dr Haiduc la Filantropia?. Daca stiti voi, nu l-as mai suna, sa-l deranjez doar pt asta.

Claudia 32+ si Nicholas (25.11.04)
http://community.webshots.com/user/misticgirl


Stiam ca este in fiecare zi la spital de la 9 la 12. Dar mai astepata sa-ti raspunda una din fetele care poate stiu mai bine.

33+

Mergi la inceput