Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (11)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Otilia, si io incerc sa nu fie liniste, adica tv-ul merg normal, noi vb normal, ca asa ii place . Dar se trezeste careva sa faca un zgomot puternic...de regula tata-so... La 1 i-am data papa, o juma de ora, si i l-am dat la tata-so. I-am spus ca e in grija lui pana la 5, la urmatoarea tura de papa. Ma enerveaza ca tre sa se implice si el, nu numai cand gangureste copilul sau are chef de joaca, ci si atunci cand trebuie adormit, sau plange, sau trebuie schimbat. Am niste draci in mine de numa...


scumpa de tine, ce bine te inteleg! al meu sot ar vrea el, dar eu eram tot cu grija ca nu o tine bine, ca nu scoate tot aerul, ca are barba prea aspra sa n-o mai pupe atata, ca nu s-a facut pe maini cu gel dezinfectant, prostii de-astea... dar l-am lasat sa le faca, asa cum au iesit, dar daca plange incearca in zadar s-o linisteasca. o ia in brate, o leagana, ii povesteste... dar cand apare mami parca rasare soarele, si atunci el zice ca tot ce face el e fara rost daca nu-s si eu. parca mi-e si mila de el, dar mai bine o iau eu s-o linistesc, economisim si timp asa... mai rau e daca intru in vreun magazin si uit sa mai ies, dar ultima data a gasit solutia: a luat fetele la plimbare cu masina

eu cand ii arat sotului pozele cu Vladut ma intreba: "ginerele din Zalau?" si repede veneau si nasii din Zalau sa vada si sa puna intrebari . lasa ca o sa ne vedem noi cand om da o fuga pana in tara, pana atunci o sa fie si Vladut mai maricel si cumintel cu siguranta.

anca, eu merg cu isabela pe acelasi principiu ca si cu maria: daca vrea ceva, imi va spune cumva... n-o pun eu in fund ca vreau s-o invat mai repede, n-am nici un interes, ca apoi o sa vrea tot sus ridicata . dar cum ma prinde cu manutele de degete se ridica la 45 gr, eu o simt ca e indesata bine si are oarecare stabilitate. acuma sa nu crezi c-o pun intre perinite si uit de ea , dar din cand in cand ne mai facem si joaca asta. la 4 luni, maria se ridica in fund tinandu-se de betele patutului, dar asta nu e o regula. cand va fi pregatita sa se ridice, o sa fiu langa ea sa o sustin... uite-o pe maria la 4 luni jumate, si la 1 an si la 1 an si 2 luni... fiecare in ritmul ei, oricum isabela e mai lunga cu vreo 4 cm decat sora-sa la aceeasi varsta, dar maria avea cu aproape 1 kg mai mult!!!

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Neata!

Bebe de Peta

Mirela, pe burtica! Dospesc acolo comorile

Rody, frumusica foc Isa, dar stiai deja

Trebuie sa ma indeletnicesc si io sa mai bag niste poze

In aceasta dimi gagiul a papat 160 -de la un san - si am mai scos io 200 cu pompa din amandoi . Pacat ca nu ma tine pe timpul zilei, dar oricum, sunt mandra de productia mea

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Pozici


Bravo!Hai ca incet, incet scoti laptele praf

Mami fericita si implinita de Radu Gabriel 16.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Rodi, cum ati hotarat pana la urma? mai veniti anul asta in tara?

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

am "colectionat" si eu pampersii dintr-o zi si, scazand 10 gr de fiecare, tot au ramas 960 g!!! nu e mult?! 180 g x 5 ori scrie pe cutia de lapte praf ca ar papa un bb intre 3-6 luni, adica 900... si de unde sa am eu atata laptic? normal ca-s in criza si tre sa intru la completari si stimulante... dar de aseara pana azi suntem doar pe lm, am inceput "tratamentul" cu vreo 5 pastile deodata : galafor, mami, spirulina, calciu+D3 si ceai din nou...

anca, uite pozele de care ziceam cu isa de-aici si pe-aici, dar si in brate sau in leagan sta ridicata...

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Rody, frumusica foc Isa, dar stiai deja


da, stiam , ca toata cioara isi lauda puiul... dar parca delfinasii nostri sunt cei mai frumosi copii...

citeam odata: "exista un singur copil frumos pe lume, si acela il are fiecare mama". pe vremea aia o aveam doar pe maria si eram perfect de acord, acum am doua printese si nu se mai potriveste...

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka




citeam odata: "exista un singur copil frumos pe lume, si acela il are fiecare mama". pe vremea aia o aveam doar pe maria si eram perfect de acord, acum am doua printese si nu se mai potriveste...

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)




Ce frumos!!!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Rodi, cum ati hotarat pana la urma? mai veniti anul asta in tara?


nuuu, ca programarea la vaccin e tare tarziu, pe 26 oct... si dupa ce-mi pun steriletul pe 6 oct, tre sa merg la control in noiembrie... si apoi e deja mult prea frig si pentru mine... dar la anul, cu siguranta!! tre sa-mi vad si nepotica mititica (se va naste la buburuzele de ian-feb 2011 )...

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Nepotica ta e colega cu Mirela.

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

fetelor, eu am fugit la dus, ca apoi dam iar o fuga sus la munte, poate avem parte de vreme mai frumoasa ca aici ploua , dar nu e frig... sa nu uit sa-mi pun "farmacia" cu mine

mai pove spre seara, o duminica placuta va doresc

PS: mirela, esti superba!!!

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

rodi citind despre isa mi-am adus aminte ca s-a nascut prematur si mi-a fugit gandul la vlad (el a fost un prematur ca la carte) de aceea am facut corelatia intre ei!
e normal sa te adaptezi la cerintele copilului!


Voi deja aveti 4 luni (ce repede a trecut timpul, sa cresteti mari si frumoase)-noi mai avem cale lunga...pe 30 abia facem 2 luni! sper ca nu te-ai suparat!




Anca fericita mamica de MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT
[/b]


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA, POZE MARIA si POZE SERBARE ABSOLVIRE [/b]

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput