Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (115)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALEXA1985 spune:

Multumesc.

Citat:
citat din mesajul lui sorinaalex

Citat:
citat din mesajul lui ALEXA1985

Fetelor unde ati comandat prosopelele pt bebei?

32+ ANDREEA LAVINIA

AMR 6 saptamani !!!


Aici: http://www.p uf-bebe.ro/oferta.php

26+


32+ ANDREEA LAVINIA

AMR 6 saptamani !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Va las ca-mi vine sora cu cumnatul in vizita. Cred ca sunt singurii pe care-i mai accept in vizita, deoarece casa noastra este un conglomerat de cutii cu lucrurile lui bebe si pana nu are loc curatenia generala, nu vreau sa le scot si sa le expun la praf.

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pissi78ro spune:

ana_o- iti multumesc tare mult ca mi-ai raspuns. Stiu ca s-a tot discutat si rasdicutat, dar parca sunt asa multe ca nici nu stiu ce as alege, sunt confuza. Si intradevar mi-ar fi mai usor sa merg intr-o farmacie unde sa le gasesc pe majoritatea. Te pup, ai grija de tine


26+ Roberta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore76 spune:

buna seara fete

apropo de cosmeticale pt bebe, eu am luat din uk marca weleda
o sa vad daca sunt bune si daca nu, ma reprofilez pe altceva

despre acele prosoape vad ca pe site sunt mai scumpe decat erau la expo baby.....

Lore 28 + &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Pissi, am 3 carti despre sarcina/nastere, am info de pe DC si nu in ultimul rand, de pe forum, ce s-a scris. Ce-ti recomand, e o lista, scrisa pe o foaie, cu bagajul necesar pentru spital, atat pentru tine, cat si pentru bebe. Iei lista cu tine, mergi in farmacie si bifezi tot ce ai luat. Eu am pus un cos deoparte si cum gaseam cate un produs, cum jap in cos. Si uite-asa mi-am eliberat din listuta. Am "furat" o lista de la odiseea de sept/oct si m-am inspirat si de acolo. Oricum, fiecare isi "alcatuieste" necesarul lui, scoate si adauga ce considera. Daca vrei, iti trimit un PM cu lista, sa te inspiri.

Citat:
citat din mesajul lui pissi78ro

ana_o- iti multumesc tare mult ca mi-ai raspuns. Stiu ca s-a tot discutat si rasdicutat, dar parca sunt asa multe ca nici nu stiu ce as alege, sunt confuza. Si intradevar mi-ar fi mai usor sa merg intr-o farmacie unde sa le gasesc pe majoritatea. Te pup, ai grija de tine


26+ Roberta


Ana
33+, viitoare mami de, David Ciprian
AMR 26 de zile(sper eu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Cu toate ca sunt din Bucuresti, cer pe transport aproape 30 ron!

Citat:
citat din mesajul lui lore76

buna seara fete

apropo de cosmeticale pt bebe, eu am luat din uk marca weleda
o sa vad daca sunt bune si daca nu, ma reprofilez pe altceva

despre acele prosoape vad ca pe site sunt mai scumpe decat erau la expo baby.....

Lore 28 + &




Ana
33+, viitoare mami de, David Ciprian
AMR 26 de zile(sper eu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_o

Cu toate ca sunt din Bucuresti, cer pe transport aproape 30 ron!

Citat:
citat din mesajul lui lore76

buna seara fete

apropo de cosmeticale pt bebe, eu am luat din uk marca weleda
o sa vad daca sunt bune si daca nu, ma reprofilez pe altceva

despre acele prosoape vad ca pe site sunt mai scumpe decat erau la expo baby.....

Lore 28 + &




Ana
33+, viitoare mami de, David Ciprian
AMR 26 de zile(sper eu)
da ana dupa ce ca sunt scumpe mai pun si transportul mult
le-am vz si eu la baby expo dar nu mi-a placut tipul care le vindea, mi s-a parut putin arogant si de aceea nici nu am luat

Lore 28 + &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Ana, felicitari pt achizitii. Nu am zis ca nu-mi plac, ci doar ca ma asteptam sa fie mult mai pufoase. De mari, am zis in sensul bun, mai ales ca Ariannei chiar ii trebuiau din astea mari, ca nu prea mai incape in celelalte. Nu sunt din Bucuresti, ci din Slatina. Cel putin asa mi-a zis de la Fan Courier, si asa scrie pe colet.
O sa le incerc pt bubu si pe cele de la Nan, ca sunt ieftine si zice ca sunt din acelasi bumbac pieptanat bla, bla.
A...in afara de chestia aia de pus in apa de la Weleda care miroase prea tare si urat , restul, dupa ce treci de mirosul initial, care mie nu-mi place (e miros de galbenele, pe car eeu nu-l suport), mi se par super ok. Nu miroase Arianna decat f discret, deci nu neplacut. Pe mine m-a convins cel mai mult eticheta, mi se pare ca chiar sunt naturale...in cmparatie cu altele.

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria si 33+

POZE CU PRINTESA
BEBE2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Mie mi s-a parut drogat... sincer.

Citat:
citat din mesajul lui lore76

Citat:
citat din mesajul lui ana_o

Cu toate ca sunt din Bucuresti, cer pe transport aproape 30 ron!
da ana dupa ce ca sunt scumpe mai pun si transportul mult
le-am vz si eu la baby expo dar nu mi-a placut tipul care le vindea, mi s-a parut putin arogant si de aceea nici nu am luat

Lore 28 + &




Ana
33+, viitoare mami de, David Ciprian
AMR 26 de zile(sper eu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Nu ma tenta... Ca eu inca NU le-am vazut in farmacii.

Citat:
citat din mesajul lui BraveGirl


A...in afara de chestia aia de pus in apa de la Weleda care miroase prea tare si urat , restul, dupa ce treci de mirosul initial, care mie nu-mi place (e miros de galbenele, pe car eeu nu-l suport), mi se par super ok. Nu miroase Arianna decat f discret, deci nu neplacut. Pe mine m-a convins cel mai mult eticheta, mi se pare ca chiar sunt naturale...in cmparatie cu altele.

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria si 33+

POZE CU PRINTESA
BEBE2



Ana
33+, viitoare mami de, David Ciprian
AMR 26 de zile(sper eu)

Mergi la inceput