Iepurasi de Martie-Aprilie 2010 (59)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


nibi_niki bravo, Maria! Sa-i fie de bine!
S-a trezit si Justina. Trebuie sa-i dau si eu legumele.



ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

ami de curiozitate am facut o paralela cu un caz de aici si anume:
in iunie-iulie a fost un concurs reality, una din participante ieri la tv a spus ca a luat o bacterie de pe insula respectiva unde erau trimisi sa supravietuiasca, deci si.a facut efectul la 2-3 luni...
o fi posibil si dupa 6 luni ce sa zic

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

am vazut poze in albumul comun, cu maria si niki
ce palariuta a avut la botez! tot tati a fost responsabil?

eric care s.a diversificat cu telefonul oanei :)))
si are niste gene

fetelor cana mea! intrebam si eu de cana aia de inceput, ce bea din ea, cat? de care aveti?

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Gata, masa!

A papat 100 gr de supa crema, si dupa aceia i-am dat apa, nu i-am m dat lapte. Sa vad dupa cat timp il cere.

Roxana noi inca nu am luat canuta..
freedelia ai mail cu poze.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Am adormit-o (sa vad pt cat timp). Inseamna ca s-o fi saturat cu mancarea..

Mda..e weekend , nu prea e activitate pe forum.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_84 spune:

Am adormit-o pe Irina si am intrat nitel inainte sa merg la ...

Va spuneam zilele trecuta ca s-a deranjat un burtica / diaree, i-am facut analize si i-a iesit un microb. Doctorita spune ca e sigur din maternitate, ca a avut cazuri si la opt - noua luni, cand s-a manifestat, dar, eu am citit ca se poate lua din carne de pasare de curte!!! daca nu este pregatita bine. Acum, nu stiu ce sa zic... eu i-am fiert carnita bine, sunt atenta cu separarea alimentelor in bucatarie atunci cand le prepar (mai intai pregatesc, spal legumele, le pun separat, si apoi carnea, sau invers...)... cica si o picatura ajunsa pe alte alimente pot duce microbul in organism. Oi fi gresit eu cu ceva? Dar zau ca nu stiu... si chiar daca ma tot plangeam pe aici de spalatul vaselor, sunt atenta, si nu fac de izbeliste nimic pe la bucatarie, tocmai de frica sa nu ne imbolnavim. Doctorita mai spunea ca ar fi posibil sa o mai ia de la cineva... luni o sa facem si noi analize, ca ieri era prea tarziu, am stat pe drumuri cu Irina pana pe la 12, plecati de dimineata. In fine, sa dea Domnul sa se faca bine!! Papica e de regim, inclusiv lapticul (dupa ce a plans o jumate de noapte de foame, noaptea trecuta)... Dar m-am speriat tare si acum sunt si mai precauta cu lucrurile ei. Ma invinovatesc, desi dr a zis ca nu crede ca provine din alimentatie... dar atata timp cat sursa nu e sigura, sunt asa si asa!! Sunt o mama tampita ca mi s-a imbolnavit copilul asa de mic? Zau ca nu stiu ce sa zic... ma opresc, ca incep sa vb aiurea.

_

Mamica cu iepuras cuminte de sase luni

"Intr-o caverna se puteau citi aceste incizii pe pereti: 1+1=1 si, imediat dupa, 1-1=2. Nici chiar cei mari mari matematicieni nu au fost īn masura sa descifreze acest paradox; cu toate acestea, rezolvarea enigmei este una simpla. Este vorba despre aceeasi simplitate care permite oricaruia dintre noi sa se nasca. Lipsa aparenta a logicii dispare daca ne gāndim la procesul nasterii: mama cu copilul sau īn pāntece formeaza un tot si, imediat dupa nastere, mama si copilul devin doua fiinte distincte."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

ami zau ca nu e cazul sa te invinovatesti, culmea e ca sunt unele bacterii care sunt frecvente in jurul nostru, dar nu mereu si nu toti ne capatuim cu ele, virusii sunt mai usor de luat, eu prefer sa ii invat sa traisca cu ele
uite tipa asta din 10 concursanti e singura care a luat bacteria si tot asa s.a manifestat, diaree, febra etc

eu la ivan eram stresata, inainte sa ii dau sa manance, ii spalam toate cele, bol, lingura, chiar daca erau spalate, le spalam imediat inainte sa.i dau, le stergeam cu hartie speciala...exageram
acum ii cad jucariile pe jos, eu asa i le dau, si cad acolo unde noi calcam incaltati, deja nu ma mai stresez ca degeaba o fac, asa pot merge cu ea in carucior si sa pun mana din zbor pe ceva afara si sa duca la gura, daca e sa ia va lua oricum, trebuie o igiena dar normala
cel putin eu nu mai am de gand sa exagerez deloc, da sterilizez biberoanele pt ca dupa ce le spal cu buretele si detergentul le bag in sterilizator sa le pastrez acolo si nu mi.e greu sa apas pe buton, dar in rest nimc, si baga in gura tot ce prinde


roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_84 spune:

Roxana - am citit ca intrebai de cereale. Eu i-am luat pana acum doar de la nestle si de la humana. La o parte din ele tb sa adaug doar apa, (avea LP in continut) si o partea tb sa adaug eu LP. Asa, dar niciuna nu mi s-au facut subtiri spre sfarsit. Chiar daca le las mai mult inainte sa i le dau sa pape, am observat ca se ingroasa. Canita inca nu i-am luat. Banuiesc ca am sa ii iau ceva in genul www.google.ro/imgres?imgurl=http://www.RECLAMA ILEGALA.ro/articles/1590/1&imgrefurl=http://www.shoogle.ro/cautacapac-wc-cersanit_5_s354-RECLAMA ILEGALA&usg=MC9wP2NoiHXqHdMD9DaM5rvUQx8=&h=288&w=288&sz=15&hl=ro&start=40&sig2=yFCyq42jGrAiAy8DhwbnJw&zoom=0&tbnid=bWc8B7fDQh6lvM:&tbnh=115&tbnw=115&ei=qM-dTLDlI8uNjAeJpNS_DQ&prev=/images%3Fq%3Dcanita%2Bcu%2Bcioc%26hl%3Dro%26biw%3D1212%26bih%3D585%26gbv%3D2%26tbs%3Disch:10%2C941&itbs=1&iact=hc&vpx=467&vpy=298&dur=190&hovh=115&hovw=115&tx=90&ty=86&oei=gM-dTMCoFYzKswbMzmDg&esq=2&page=3&ndsp=21&ved=1t:429,r:9,s:40&biw=1212&bih=585" target="_blank">asta.. desi nu stiu cum pot bea din ea si am vazut ca cam asta se ia. Ma refer la tipar, nu la marca. Denisa spunea ca i-a luat dr. Brown.

_

Mamica cu iepuras cuminte de sase luni

"Intr-o caverna se puteau citi aceste incizii pe pereti: 1+1=1 si, imediat dupa, 1-1=2. Nici chiar cei mari mari matematicieni nu au fost īn masura sa descifreze acest paradox; cu toate acestea, rezolvarea enigmei este una simpla. Este vorba despre aceeasi simplitate care permite oricaruia dintre noi sa se nasca. Lipsa aparenta a logicii dispare daca ne gāndim la procesul nasterii: mama cu copilul sau īn pāntece formeaza un tot si, imediat dupa nastere, mama si copilul devin doua fiinte distincte."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_84 spune:

Roxana - multumesc!

Merg la trebaluit...
Mai revin daca mi se permite.

_

Mamica cu iepuras cuminte de sase luni

"Intr-o caverna se puteau citi aceste incizii pe pereti: 1+1=1 si, imediat dupa, 1-1=2. Nici chiar cei mari mari matematicieni nu au fost īn masura sa descifreze acest paradox; cu toate acestea, rezolvarea enigmei este una simpla. Este vorba despre aceeasi simplitate care permite oricaruia dintre noi sa se nasca. Lipsa aparenta a logicii dispare daca ne gāndim la procesul nasterii: mama cu copilul sau īn pāntece formeaza un tot si, imediat dupa nastere, mama si copilul devin doua fiinte distincte."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliraluca spune:

Intru un pic sa zic cu canitele. Noi avem asa http://www.tommeetippee .co.uk/product/tip_it_up_cup_6m/ si Kirei ii plac maxim fiindca au tuturoiu moale ca tetina de la bibe. Ce nu am stiut la ele este capacul de deasupra, nu sta fix acolo asa ca am ales sa le folosesc in casa. Nu stiu eu daca am fost proasta si nu le-am desfacut bine sau asa sunt. Pentru afara am luat de la avent cu tuturoiu tot moale dar nu se compara cu primele care sunt minunate.
Bem apa si am baut si ceai, ii dadeam eu ceai dar nu mai stiu de ce. Ii place mult si bea singura din ele. Azi vreau sa fac suc de morcov si mar, il diluez cu putina apa si ii dau sa bea cand vrea.



Ileana si Kira Maria (11.03.2010)

http://picasaweb.google.com/ilenuta79/PozeKira#

Mergi la inceput