Trombofilia cauza a infertilitati 37

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

felix76motanel si de la mine

Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-homozigota. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floaredemac spune:

Denisa, am inteles acum. Am crezut ca tu ai avut impresia ca te-am contrazis, dar eu ... la slabele mele cunostinte bisericesti, nu mi-as permite sa contrazic pe nimeni, ca as fi fatarnica rau! Sincer, acum incerc sa ma apropii mai mult de biserica si fac eforturi sa imi gasesc linistea si in cea ortodoxa, fiindca de obicei biserica evanghelica saseasca ma atrage mai mult. De fapt, noi suntem cununati si la sasi si la ortodoxi, iar baiatul nostru este botezat la fel. Va fi alegerea lui in viitor. Noi avem rude in neam care au avut aceasta religie si am decis sa ii respectam in acest mod, desi sotul meu este tot ortodox. Dar as vrea sa ma apropii mai mult de biserica, oricare ar fi ea, pt baiat, sa nu creasca si el ca noi pe timpul comunistilor, fara sa mearga la biserica si fara sa spuna rugaciuni...
Am fost cam off topic, stiu



11+
FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural
Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_leah27 spune:

Buna dimineata,
va salut pe fuga, va urez o saptamana usoara si soare mult!
Eu m-am saturat de pastile , tratamente si tot felul , imi e dor de starea de inainte cand nu luam nimic, nici o amarata de aspirina la raceala, ei dar uite ca lucuruile de schimba si o data cu asta ne schimbam si noi.
Si eu m-am gandit sa merg la biserca, imi doresc asta, ca sa ma mai linistesc, sa gasesc pacea interioara, dar mai ales sa gasesc o firmitura de forta ca sa merg inainte.Am inceput sa discut cu sotul meu, sa-i spun exact ceea ce simt si cat de inutila ma simt ca femeie pentru ca nu pot sa am copii, imi vine greu sa vorbesc despre asta , dar nu vreau sa fie bariere intre noi si mai ales nu vreau sa ma inchid in mine...
am zis ca va salut pe fuga si m-am cam intins, revin mai tarziu , pupici!

Mama unui ingeras din ceruri...
MTHFR C677T genotip heterozigot , A1298C genotip heterozigot, 2 sarcini oprite in evolutie:21s si 6s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

floaredemac indiferent de religie suntem oameni, toti credem mai mult sau mai putin intr-un DD, conteaza sa te simti aproape de el,indiferent de ce religie esti. Nu am nicio problema, respect religia fiecaruia,fiecare face ce simte.


Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-homozigota. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna_leah27

Buna dimineata,

Am inceput sa discut cu sotul meu, sa-i spun exact ceea ce simt si cat de inutila ma simt ca femeie pentru ca nu pot sa am copii, imi vine greu sa vorbesc despre asta , dar nu vreau sa fie bariere intre noi si mai ales nu vreau sa ma inchid in mine...



anna_leah27 Faaattaaa, ia uita-te tu in oglinda si vezi ce esti? Cum adica, esti inutila ca femeie? Dar in viata , nu ai facut nimic? Crezi ca totul se rezuma la a avea copii,sunt lucruri mult mai importante, pe care noi nu le observam din cauza noastre, a luptei noastre.

Foarte bine ca ai discutat cu sotul,este cel in masura sa te inteleaga si sa te sustina, noi gresim de foarte multe ori ne interioriza si ne macinam in interior, fara sa comunicam cu cei din jur.
Sa stii ca problema pe care ai discutat-o tu acum cu sotul tau, eu am avut-o cu sotul, problema era invers, el avea probleme, am avut o singura discutie in care sau lamurit toate probleme , acum parca ne leaga si alceva, pe linga toate celelate.
Hai capul sus, orice sut este un pas in fata.


Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-homozigota. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floaredemac spune:

Denisa Am vrut sa fac o singura precizare: biserica evanghelica saseasca nu este acelasi lucru cu biserica pocaitilor. Nu ca as avea ceva impotriva lor, dar mi-am adus aminte ca multa lume crede asa si nu este corect. Transilvanenii stiu exact despre ce e vorba fiindca au trait cu sasii, dar prin Sud se face mereu aceasta confuzie. Eu sunt o sudista ajunsa in Transilvania si inteleg ambele parti.

Anna_leah, e bine ca te-ai hotarat sa ii spui tot ce simti sotului tau. Eu am incercat sa maschez suferinta fiindca fiul meu simtea imediat daca plangeam sau altceva, si suferea si el. Dar asta nu inseamna ca suferinta mea a disparut pur si simplu, din contra. E tot in suflet, chiar daca nu o pot exprima, si asa e mult mai greu. Din dorinta de a ii proteja pe el si pe sotul meu, precum si pe restul familiei, am dus-o singura si nu e bine. Iti doresc sa gasiti impreuna puterea sa depasiti asta, sa va bucurati de fiecare zi si sigur va aparea minunea cand nici nu va veti astepta.



11+
FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural
Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Floaredemac multumesc de schimbarile facute pe prima pagina.

Aristica esti puternica , de aceea capul sus si mergi inainte ca sa iti indeplinesti visul. Stiu ca nu e usor , vb din propria persoana care stiu ca e fff greu dar trebuie sa ne luptam pt visurile noastre.

in asteptarea unui ingeras


Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit, MTHFR A1298C heterozigot, cardiolipina pozitiv, PAI1(675 4G/4G) homozigot, mutatia V34L pozitiv-genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_leah27 spune:

denisa220972,floaredemac
Am spus-o si o mai spun , bine ca exista forumul asta si bine ca am avut inspiratia sa scriu, tot ce e scris aici e ca o alinare si o sustinere morala nepretuita.Am trecut si trec prin momente grele dar imi e mult mai usor sa le suport pentru ca sunteti voi aici
Am speranta ca o sa fie si mai bine!

Mama unui ingeras din ceruri...
MTHFR C677T genotip heterozigot , A1298C genotip heterozigot, 2 sarcini oprite in evolutie:21s si 6s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Buna fetelor,

Va salut tot pe fuga ca suntem inca in miscare. Nunta a trecut cu bine, totul a fost superb, burtica nu prea a durut tare. Azi mai merg la un eco inainte de a face drumul de intoarcere de 1000km
Am o intrebare la voi: dna doctor U mi-a dat sa iau acid folic 10 mg/zi pana fac rost de Femibion 1 si weekendul acesta am facut rost dar se cheama Femibion 800. E acelasi lucru? Si nu stiu cate pastile sa iau pe zi din asta si daca renunt complet la acidul folic, acesta regasindu-se in Femibion?

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floaredemac spune:

Anda, Femibion 1 este Femibion 800. Eu cand l-am gasit, am scos B complex-ul dar am mentinut acidul folic de 5 mg (1/zi). Femibion-ul se ia 1 /zi. Asa a fost indicatia dr. Cred ca este prea mult 10 mg acifol /zi plus Femibion, dar nici sa renunti total la el si sa lasi doar ce e in Femibion nu cred ca e bine.
Ar fi foarte bine daca i-ai scrie d-nei dr.
Ma bucur ca sunteti bine si ca a iesit fain nunta!
Magduta cu placere!



11+
FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., obtinute natural
Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!

Mergi la inceput