Prietene la bine si la greu - 56

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

gata cu joaca....au adormit iar amandoi
sper sa nu ploua cand se trezesc,sa mai bagam o tura de parc
Ava...voi seara nu mai iesiti?

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:



Dana, mama lu' Pinky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

iesim numai daca ne incadram in program, de multe ori somnul de dupa-amiaza se prelungeste pana pe la 7 si pana mananca se intuneca afara... oricum, sunt satui de stat in carucior in fundulet de pe la 11 pana pe la 2, dupa amiaza se mai joaca si ei, mai fac miscare, se ridica in picioare, au inceput sa faca pasi pe langa mobila.
o sa fie mai greu la iarna cu iesitul afara, mai ales ca vor incepe sa mearga si nu stiu cum ii vom mai tine in carucior, va fi nevoie de 2 persoane ma gandesc, ca vor vrea sa mearga pe jos sustinuti... tu te-ai gandit cum vei face?

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

nu stiu cum voi face, probabil mama si soacra vor face ture sa am pe cineva mereu.
Eu am deja mari probleme de acum, abia il mai pot pune pe Dragos in carucior dupa ce il dau in leagan...se incordeaza tot si nu ma lasa sa il asez..plange si se agata de mine
Noi nu stam prima tura asa mult afara.Mai nou, dupa masa de fructe de la 10 se culca,in general 1.30-2 ore asa ca iesim in jur de 12 afara pana la 13.30 cand mergem acasa sa papam legumele;urmatorulsomn edela 16 la 18-18.30,papam repede si afara, uneori e intuneric cand coboram ( s-a intamplat sa iesim si pe la 20) dar tot iesim; stam pana la 21, apoi papam la 21.30 si somn de la 22. Daca nu iesim seara,de la 18 pana la 22 cand se culca se plictisesc in casa si incepe mataiala

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:



Dana, mama lu' Pinky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Dana mi-a placut tare Davidelul in natura. E din ce in ce mai frumos!

Dana, mama lu' Pinky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

pupam Pinky cea jucausa...
(in leagan sta bine in funduletz...)

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Am vorbit azi cu o mamica despre ROR. A intrebat-o pe pedi a ei, si ea i-a spus sa-l faca. Dar la o distanta de 3 luni fata de Pentaximul de la 12 luni. Deci, recomndarea lui pedi aia, este sa fie facut la 15 luni. De ce? Sa aibe timp corpul sa se reabiliteze, dupa doza de Pentaxim, ca nu cumva amandoua sa creeze cine stie ce probleme.
Am mai intrebat-o daca pedi asta este pro-vaccinuri. Mi-a zis ca pedi, nu i-a recomndat sa faca Prevenarul. Ii recomndase, totusi Rotarixul, dar a trebuit sa renunte la el, din cauza ca bebe nu vroia sa manance cum trebuie si mai si varsa, cel putin o data pe zi.


Eu nu am reusit sa iau o decizie cu privire la Ror. Probabil ca ma voi zvarcolii mult cu acest vaccin. Cet este, ca sunt gradinite, care nu primesc copii care nu fac acest vaccin.


Poate cineva sa-mi dea linkurile cu siteurile despre vaccinuri, pe care le-a pus Diana? Pleeeease. Nu le-am salvat. Le-am deschis la scoala si nu am avut timp sa le puric. Apoi, am uitat de ele.


Voi ce credeti despre vaccinul antihepatita A? Da? Nu? Ca eu iar sunt Of, greu e sa iei decizii pt copilasul tau, mai exact pt sanatatea copilui tau.

Dana, mama lu' Pinky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Riscurile si beneficiile vaccinurilor: 10 intrebari frecvente si raspunsurile lor


http://www.desprecopii.com/info.asp?id=1692

Dana, mama lu' Pinky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

Licurici, frumoasa seara la teatru. Stai linistita, ca isi revine rechinasa la vechiul program cat ai zice peste, nu i l-ai stricat. Si la noi s-a mai intamplat asa, sa adoarma nemancata pt ca eu lipseam si decidea ca mai bine grevista decat satula. Lucrurile reintrau in normal a doua zi. Sper ca ati gasit o bucatarie pe gustul vostru!

Gabitza, la ultimii muci nici eu nu am mai reusit sa actionez in niciun fel. Nu ma lasa nici sa pun ser/apa de mare, daramite sa ii aspir –asta era curat SF. Asa ca nu am mai facut nimic, cateodata reuseam sa pacalesc cu niste ser (doar intr-o nara, ca nu o fraieream de 2 ori) si ma declaram multumita. Au trecut tot in 2 saptamani, ca pe vremurile cand reuseam sa ii pun chestii in nas. Deci, curaj si rabdare, ca trec ei mucisorii.

Andre, cum mai e Chiara?

Monis, si Santi a stat in scoica sau carucior cat timp voi deveneati belle?

Ionela, condoleante pt bunica. In plus, a mai plecat si tati la Paris. Si Mihnea e racit... Sigur iti e greu zilele astea, dar sunt convinsa ca vei trece perioada cu maxim succes. Ca intotdeauna.

Am vazut-o pe Pinky in leagan, o mandrete de fata!

Dana, ce locuri minunate! Mi-au placut mult pozele voastre. Si David e frumusel foc, dar stiai asta deja, de la fan club-ul de mamici pe care il are aici, la noi.

Gabitza si Ariadna, frumos dialogati voi despre gemenei. Sora mea are gemeni si o perioada destul de lunga de timp a fost nevoie de 2 persoane cu ei la plimbare, cam de cand au inceput sa doreasca afara din carucior si mult timp apoi, pana au inceput sa priceapa si sa asculte comenzi.

Dankutza, astea sunt linkurile de la Diana:

http://en.wikipedia.org/wiki/MMR_vaccine_controversy
http://www.bmj.com/content/340/bmj.c655.full

Mergi la inceput