Prietene la bine si la greu - 56

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Inainte de nani am mai bagat un ochi pe aici si am vazut poze frumoase de David cu pozitia de stat in carutz de sef si cu matza. Frumoase poze Dana

GAta NB

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Inainte de nani am mai bagat un ochi pe aici si am vazut poze frumoase de David cu pozitia de stat in carutz de sef si cu matza. Frumoase poze Dana

GAta NB

mami de Vlad (29.10.2009)




Multumesc

Incep sa vad tastele dublu Noapte buna si de la mine.

------------------------
Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

M-am delectat si eu cu pozele Danei, ce peisaj mirific! Ce norocos e Davidel ca se poate plimba prin locurile acelea linistite si pline de de verdeata, la aer curat, cat de fericit este in poze!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

hei, nu s-a trezit nimeni inca?
inseamna ca dau eu cafeaua in dimineata asta

nu mai povestesc cum m-a capiat aseara de m-a scos din pepeni... azi vine mama la mine ca barbatu-meu e plecat la pescuit. sper sa fie mai cuminte cretulina...



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

bravo fetele care se culturalizeaza si lasa taticii in exercitiul functiunii si bravo fetele care se dichisesc la salon (aici nu am inteles, piticii asistau la procesul de infrumusetare, sau mamicile si-au facut de cap singurele?)?
mi-am adus aminte ca ar trebui sa ma duc sa mai tund si eu din pleata ca mai am fix de-un dus, nu stiu ce se intampla dar daca mai cade asa , in curand imi va trebui peruca

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

ava - si mie imi cade parul ceva de speriat.
nu stiu ce-i de facut.




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

a, cat despre copii cuminti, stiti ca nu exista, nu? ai mei au perioade, acum vad ca s-au gandit sa ma lase si pe mine sa-mi mai revin cu somnul, dar nu e mereu asa... adica am nopti si cu 5-6 treziri... acum vreo 2 nopti Dragos s-a trezit pentru ca nu putea respira bine din cauza mucilor si tusea la 3 noaptea si pana pe la 5 a urlat... s-a dus tati la farmacie in creierul noptii sa-i ia sirop de tuse si picaturi...

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

da, Ramo, dar tu alaptezi si dupa aia o sa-ti revii, dar la mine nu inteleg care-i cauza... m-am apucat sa iau revalid... ce par am avut in sarcina, niciodata nu l-am avut asa des...

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Niatzaa!
Va zice o fata culturalizata bre Ne-a prins bine iesirea intre gagici, m-a scos madam le Broscutz ca la intalnire, si m-a mai adus si acasa, asa trai pe vatrai demult nu am avut
Bre..tatii au stat si nu prea cu matzele motate, adica tati de broscutz Iulia era la munci, si pitica cu bunica de la Milano city.
La mine zmau s-a descurcat si nu prea cu mandra, adicalea: Amalia trebuia sa adoarma pe la 6 sa faca un somnic mic, si pe urma abia pe la 9 somnu de seara, dar...cand am ajuns acasa la 8 si ceva ea abia adormise. Cica a miorlait intr-una ma-ma-ma-ma, nu a vrut sa manance cerealele, si a adormit in loc de 6 abia la 8 cand a tras deja somnu de noapte. Am trezit-o cu chiu cu vai macar sa ii schimb pampersul, timp in care mi-a 'povestit printre suspine' cat de greu i-a fost cu tati. Concluzia: a dat-o peste cap iesitu meu din casa, i-am stricat tot programul
Cam astea au fost la noi. Azi e o zi noua, zmau a luat toate lustrele de aici sa le monteze la casuta noastra, si dupa-amiaza avem program de soping-tre sa gasim mobila de bucatarie. Nu va imaginati ca ne luam cine stie ce, ceva pana in 10-12mil. Si..ieri am dat comanda si de jaluzele pt toata casa, mai avem mobila de cumparat la bucatarie si probabil ca de saptamana viitoare incepem sa caram incet incet catrafusele spre apartamentul nostru
Ziceti bre Hoo! sa ma opresc din atata lauda

Va pupacesc de nu va vedeti(vedeti ca azi is in toane bune, daca am si blugi), si va citesc asa pe fuga, ca acus acus avem program de alergat la Constanta.
O zi placuta si cu bebei cuminti, da?

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Laurici imi place tare mult tonusul tau.

Buna dimineata

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput