Aspirante optimiste > 20 ani (582)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Eu mi-am cumparat branca ursului dar nu am luat si nici al meu nu s-a atins de el asa ca... l-am luat degeaba.
Bebelu ce-ti mai face fetita?


sa devin !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

ms, fetele, Branca Ursului e pt sotul meu...eu iau Naprasnic... adica am cumparat, dar nu am inceput inca, tocmai de asta intrebam.(sunt comprimate)
Cu ovulatia, nu e prea grav, ca nu am ovulat inca , plus ca fac teste de ov. zilnice.
Bebelu bine ar fi daca as avea vreun doctor ca sa intreb, dar aici la mine nu se poarta sa iei "ierburi" (am intrebat deja si mi s-a zis ca sunt prostii si ca etc).


www.fertilityfriend.com/home/30fde4" target="_blank">TTC
Will you love me in the December as you do in May, Will you love me in the good old fashioned way? When my hair has turned all gray, Will you kiss me then and say, That you love me in December as you do in May?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Katy bb e bine..jucausa de dim pana seara. ea da trezirea, ea adoarme ultima
de azi intr-o sapt mergem la eco

gaby vezi si cu testele alea de ovulatie..k pot sa iti dea un rez gresit.
nu stiu..nu mia zic nimic...dar eu nu as lua nimic de capu meu asa...






Ralu si buburuza va
Marriage Ticker
Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt 25+ cu Natalia Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi32 spune:

Katy, asa e, sunt ff aproape de FIV, dar nu ca vreau ci fiindca n-am de ales. Nici eu nu mi-am luat temperatura niciodata, stiu doar dupa mucus cand ovulez, temperatura mi se pare un stres in plus. Oricum, am facut in trecut monitorizari eco si ovulam de fiecare data, deci nu mi-am pus aceasta problema. Dupa investigatii indelungate s-a dovedit ca problema este endometrioza si deci degeaba ovulam eu. Asta e.
Dragelor, eu profit de ocazie si-o sterg de la birou ca si-asa am stat toata sapt pana tarziu.
Va si ne mai auzim in week-end!
Cosmi, nu te-am vazut azi, sper ca esti ok.

in devenire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi32 spune:

Ralu ici si pt bebelina. Gata, fug!

in devenire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Didi si eu mi-am urmarit mucusul, dar sincer nu-l prea inteleg. Cert este ca incepe f. devreme Z7-8. Si dureaza cateva zile. Tin pumnii sa vina bebe!


sa devin !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_i spune:

Citat:
citat din mesajul lui Katy82

Didi si eu mi-am urmarit mucusul, dar sincer nu-l prea inteleg. Cert este ca incepe f. devreme Z7-8. Si dureaza cateva zile. Tin pumnii sa vina bebe!


Katy, stai linistita, mie nici ginecologu' nu mi-a inteles mucusul eu zic sa exersati si voi indelung, cu sau fara mucus, ca sa fiti siguri de rezultat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Buna, fetelor

Am intrat scurt sa va spun ca a trecut cu bine drumul de 1000 km cu masina,a durat cam 20 de ore datorita unor mici aventuri(gen pierdut frane si cautat service sa dea altele) si am ajuns cu bine la Timisoara. Acum am venit de la doctor, am facut eco si saculetul a crescut de luni de la 9.7 mm la 14mm si s-a vizulaizat sacul Yolk de 3mm.Doctorul m-a chemat si luni poate vedem si embrionul dar m-a asigurat ca sarcina este in grafic si corespunde varstei de 5 sapt si 4 zile. Inca sunt in stres deoarece am niste mici scurgeri maronii, dar poate da DD si se opresc. Dureri de burtica nu prea mai am si sper sa nu mai apara. Maine merg la nunta si voi fi nasica iar marti ne intindem inapoi la drum pe cei 1000km.

Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bellasamoyed spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda15

Buna, fetelor

Am intrat scurt sa va spun ca a trecut cu bine drumul de 1000 km cu masina,a durat cam 20 de ore datorita unor mici aventuri(gen pierdut frane si cautat service sa dea altele) si am ajuns cu bine la Timisoara. Acum am venit de la doctor, am facut eco si saculetul a crescut de luni de la 9.7 mm la 14mm si s-a vizulaizat sacul Yolk de 3mm.Doctorul m-a chemat si luni poate vedem si embrionul dar m-a asigurat ca sarcina este in grafic si corespunde varstei de 5 sapt si 4 zile. Inca sunt in stres deoarece am niste mici scurgeri maronii, dar poate da DD si se opresc. Dureri de burtica nu prea mai am si sper sa nu mai apara. Maine merg la nunta si voi fi nasica iar marti ne intindem inapoi la drum pe cei 1000km.

Va pup pe toate




bine ca ati ajus cu bine, ai grija nasico fara efort prea mare maine

aspiranta la bebik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

anda, ce ma bucur ca e totul bine
lasa ca trece timpul repede, mai ales ca ai si activitati si o sa-l vezi pe bebe mare si frumos

ajuta-ma sa devin o cu sanatos si la termen

Mergi la inceput