Dulceturi si papanasi de 3 ani, sept-oct2007 (407)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Citat:
citat din mesajul lui luy

Bine v-am regasit, dragele mele !

Va multumesc mult pentru sustinere si pentru mesajele de felicitare, au insemnat f.mult pentru mine

Am venit acasa ieri si acum incercam sa ne adaptam vietii in 4. Momentan e haos , chiar ca era floare la ureche cu un singur copil. Acum parca suntem la un meci de rugby, asa ne pasam fetele de la unul la altul ( eu cu tati ) in incercarea de a le face fata si de a nu neglija pe niciuna .

Ah, s-a trezit Maria - trebuie sa ma duc la ea. Scuze, revin... Dar vreau sa-i acord toata atentia mea atunci cand nu sunt cu Irina . Am trimis cateva poze pe mailul comun.

Va pup si va rog cand are timp cineva 'sa ma nasca' si pe mine pe prima pagina a capitolului . Multumesc mult !

P.S.- Mi-e tare tare dor de voi si desi mai apuc sa trag cu ochiul nu reusesc sa postez din motiv de maini ocupate
P.P.S. - Sabina, multumesc de incredere . Irina papa numai laptic de la mine acum. Ce a fost la Euroclinic o sa povestesc, dar ca o concluzie : am facut alegerea corecta cand am mers acolo, chiar daca nu a fost totul perfect. Important e ca suntem amandoua sanatoase si am ajuns cu bine acasa si acum papam exclusiv natural.

Acum chiar am fugit ! Va pup tare pe toate !
Promit ca saptamana asta finalizez plicurile cu dvd-uri si vi le las la hotel. Va anunt

Luy, mamica de Maria Teodora si Irina Alexandra


Luiza draga am intrat in miez de nopapte special sa o vad pe Irina Alexandra! E o minune dulce, cu pielea ca laptele si ochi tare expresivi!!! Eu zic ca a gurita seamana cu tati!!!

Sa va traisca frumoasa draga mea!

-------------------------------

mamica Dariei si a lui David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Piciulika


Copiii-s bine, Micha cam egoist - fata de cum era - Alex un soare.

Ah, da doar postarea Erinei cautat-o in urma [pt Luy-status / Sabina's comment] - si m-am si trezit pomenita acolo , ma bucur - si DA, asa e, Erina draga! (Da, asa e, sa stii, Maruntziko! Tii minte ce spuneai cu iubirea pentru Puppi...?!)
Ieri lacramam la greu, ca vreau sa opresc timpul in loc, sa ramana totul exact asa: baby frumos, pufos, parfumat, dormind cu incredere in bratele mele, pupat, amusinat, mangaiat cu nasul, cu buzele, cu fruntea, asa cum nici un iubit nu a fost vreodata, adorat cu disperare, cu patima.
Pe Micha parca nu-l iubeam asa, desi credeam atunci ca nu se poate mai mult. Se poate. (Nu stiu daca mai mult, dar mai constient, altfel, sigur.) Toate mamicile care se tem ca nu au loc in inima pentru un al doilea prunc: au! Va promit eu. E loc berechet si in inima, si-n mintea care realizeza acum, la al doilea, ca momentele astea trec chiar atunci, cand le constientizezi gratia desavarsita.
Si uite asa al doilea copil e mult mai savurat si pupat, 'rasfatat'/carat, necomparat, doar intuit, iubirea pentru el constientizata altfel...

... si asta e unul din motivele pentru care m-am retras in familie si-n cochilie: timpul e extrem de putin si acum extrem de pretios.
Sper sa ma iertati.

Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) si Alex (16.01.2010)


Piciulika, bine ai revenit cu vesti! Ai scris minunat despre trairile la al doilea bebe!

Am vazut pozele cu fratii frumosi! Alex e mereu cu zimbetul pe bunze si in ochi (pare atit de mare) iar Micha e asa de protectiv cu el si la rindu-i o fire tare vesela si pus pe glume!
Mi-au placuit toate, cea cu alex cind rontaie morcov si in picioare la patut pina la cel cu Michael contemplativ sau preocupat cu joaca!

-------------------------------

mamica Dariei si a lui David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Gabriela sa fie totul bine cu Sara.
Nu vreau sa te sperii,nu stiu la virsta loc cum e operatia si recuperarea dar la mine la 15 ani a fost o trauma.

Cred ca si la noi va fi nevoie. Daria are amigdalele modificate rau, polipi nu stiu...

Editez sa spun ca beneficiile operatiei au fost foarte mari. unde pina atunci aveam mereu problemeplus ASLO marit deodata s-a reglat totul.

-------------------------------

mamica Dariei si a lui David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

'Neata si pentru voi.

Luy, ma bucur mult ca ai reusit sa intri sa ne spui despre voi, am vazut printesa Irina Alexandra cu trasaturi superbe...intr-un cuvant frumosa ca si surioara ei, cu care nu seamna fizic...cel putin eu asa cred, e unica.

Piciulika, am vazut doi baieti adorabili, cu ochi minunati si mereu veseli...ma bucur ca ai reusit sa ne scri, te mai asteptam cand poti, imi este dor de postarile tale...



Cecilia si Cristian Matei
(07.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Doamne, ce minunatii am vazut pe mail...

Irina e o delicata si o frumusete care m=a cucerit din primaFelicitari, Luiza pt minunea pe care ati adus-o pe lume. Cat despre acomodare si armonizare, se va produce rapid si firesc


Cuscra draga, baietii m-au dat gata, ce poze....ce superbi sunt. Ochii lui Alex sunt de revista, e asa adorabil si vesel. A crescut foarte tare de cand nu l-am vazut. E mai frumos, mai expresiv! Si Micha e mare si la fel de frumos. El are o expresivitate greu de descris Sunt minunati si te-am zarit si pe tine, si zau ca nu am vazut niciun cearcan, esti tot asa frumoasa si sexoasa cum te stiu

Promit si eu o sesiune de poze cu fetele, sa nu ne lasam mai prejos!

Cat despre timp, asa e, de-acum cel pe care il avem, il vom pretui si dramui cu mare grija, impartit intre comorile noastre
Mina de aur, telefonul tau, am zburat pana acasa, asa bine ma simteam

Erina, sunt cu inima indoita, ca, minora -neminora, e totusi o interventie. pe de alta parte, dr in cauza e foarte bun si cunosc personal pacienti de-ai dansului care s-au recuperat fantstic dupa interventii, si e drept dupa nu au mai fost probleme. Nepotica mea a fost operata de dansul la 2 ani jumate, in aceeasi zi nu mai avea nimic. Doar polipii insa. Nu pot decat sa sper ca va fi bine si in cazul Sarei totul. Oricum, situatia e chinuitoare pt ea si mi-a zis ca fara interventii, complicatiile pot fi urate.

Fug sa pun fripturica, de dimineata curat si aspir nasuri, pun picaturi, fac aerosoli, dau siropuri...


Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Luy superba pitica. Sa va traiasca! Ma bucur ca totul a decurs bine cu nasterea.

Piciulika ti-am vazut baietii, imi plac foarte mult pozele, foarte expresive, iar ei sunt minunati impreuna. Ai cu ce sa te mandresti.

Mamica de Ana–Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Gabriela asa e, decat complicatii mai bine interventie, stiu ca la varsta lor recuperarea este mult mai usoara, cu cat mai tarziu cu atat mai greu. Sanatate multa!

Si Adelina este un pic racita, azi noapte mi-a facut si febra, dar tonusul este bun, sa vedem pana maine, mucisori nu sunt, doar putin infundata in nas.

Mamica de Ana–Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Sanatate Adelinei! Sa fie fara complicatii!

Sara si-a pregatit hainutele pt gradi, vrea sa mearga

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Pe maaareee fuga


Irina Alexandra esti absolut superba si minunata!Offf un pui mic si dragut.


Apoi m-am indragostit de baieti superbi,balani cu ochi albastri,Micha si Alex.Pai mamico,acuma te inteleg si mai bine de ce esti asa indragostita de ei.Sunt absolut mortali.


Gata fug,revin pe dimineata.
Ma asteapta una bucata Erika sa faca nani si una bucata sot sa lenevim pe canapea...se apropie deja de miezul noptii....



Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)
fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Citat:
citat din mesajul lui greyeras

Gabriela asa e, decat complicatii mai bine interventie, stiu ca la varsta lor recuperarea este mult mai usoara, cu cat mai tarziu cu atat mai greu. Sanatate multa!

Si Adelina este un pic racita, azi noapte mi-a facut si febra, dar tonusul este bun, sa vedem pana maine, mucisori nu sunt, doar putin infundata in nas.

Mamica de Ana–Adelina (2.

4.09.2007)



sanatate multa, Adelina

si noi avem de joi ceva mucisori si parca o usoara tuse seaca, fara febra...am inteles ca toti sunt plini de mucisori la gradi si tusesc...noi abia ce scapasem



Cecilia si Cristian Matei
(07.09.2007)


Mergi la inceput