Prietene la bine si la greu - 55

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Salutare!!!
Imi cer scuze ca nu am sarit cu cinsteala de dimineata dar era frigiderul gol.. intre timp l- am umplut si a trecut si ziua(nici nu stiu cand) dar va cinstesc acum si ma iertati pt intarziere
Smarandita dovleceii ii poti pune la congelator dar se vor muia, dak vrei sa-i folosesti la supa e ok.
Ionela am intebat medicul de prevenar si a zis ca se fac doar 2 doze ca are aproape un an si i s-a format un mic sistem imunitar.
Deja am impresia ca mi se impleticeste degetul printre litere... ma culc ca sa nu scriu in limbaj necunoscut
Va pupik pe toate

Mami fericita de strumfita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

neata!

!

Smarandita, eu dovlecelul micut, l=am taiat cubulete si l-am pus asa pentru iarna...si anul trecut...si a stat foarte bine...dar sa ii scoti miezul!

Gabi, f tare Eva!

Pup u all...sunt rupta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Neata!

nu v-a ajuns cafeaua de la Reghin? sa suplimentez


Alexa


draga noastra burticuta, sa-ti dea DD o nastere usoara, copilas sanatos si o viata frumoasa de acum inainte

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

M-a topit Eva inventiva cu .... mersul in buci. E o scumpa, cum topaie ea acolo. Dragos, in schimb, pare tipicar. Scumpi rau!

Dana, mama lu' Pinky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui angi_san

Buna seara, fetelor!
In afarsit am poposit si eu dupa ce a adormit bebelusa energetica.
Ziceati ceva (Ralu)de carusel. Si Ana Maria a avut pana s-a ridicat in picioare si prima ei grija a fost sa traga de animale pana le-a scos din tzatzani. Acum si noi avem o steluta Tomy (75ron) cu 3 melodii si care chiar are forma de steluta. Pentru noi e comoara la casa omului, nici nu plecam fara ea cand ramanem peste noapte in alta parte. Are 3 melodii f dragute si poti seta la 5 sau 10 min.

Angi de bebe Ana Maria (03.12.2009)


si noi avem steluta asta. Este pe roz si o adoarme pe Pinky. La inceput se uita un pic pe tavan si numara ursuletii si apoi adoarme pe melodie. Buna investitie.

Dana, mama lu' Pinky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Smara mama pune dovleac placintar la congelator. Curata un dovleac mare si nu putem sa-l mancam o data pe tot. Asa ca il rade pe razatoarea mare, il pune pe foc sa se caleasca (fara apa, fara ulei). El se inmoaie. Cand se raceste, il pune intr-o punguta si direct cu el la congelator. Il foloseste la placinta.
Dovleceii se pun si ei la congelator. Spalati, curatati, taiati si bagati in pungute. Cand faci o ciorbica, o mancarica, scoti din congelator, cateva bucati si adaugi in mancare.
Just for the record (oracol)! Sotul tau e bulgar? De aia estei tu pe acolo si nu in Romania?

Dana, mama lu' Pinky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

neata fetelor,

ieri m-a capiat fiica-mea...
am plimbat-o ieri dupa-amiaza, am avut si noi de rezolvat niste treburi si am stat cam 2 ore jumate prin oras. bineinteles ca i s-a facut somn si a inceput matzaiala. acum in carut sta numai in fund, incordata si nu mai vrea sa doarma deloc. am dat spatarul carutului pe spate, am pus-o si pe ea pe spate, incepea sa planga si se ridica inapoi in fund. asa m-a tinut circul asta jumate de ora, timp in care aproape ca fugeam spre casa... am si oprit intr-un loc mai ferit sa-i dau sa suga, poate-poate, da de unde, nici nu suge in public, ca sta si casca gura la ce e primpreajma, n-o intereseaza

acasa a dormit o ora, iar aseara m-a capiat iar... a adormit pe la 10 seara, dupa o ora continua de matzaiala. nu inteleg daca ii e asa somn, de ce ii e asa greu sa adoarma? rabdarea mea a cam atins si ea limitele ei. as vrea sa o pot ignora cand plange, dar ma zgarie efectiv pe creier...
azi dimineata nu mai spun ca s-a trezit pe la 7, s-a foit jumate de ora, apoi a adormit iar vreo ora, pana s-a trezit taica-su si la cea mai mica miscare (daca misc un deget dimineata) se trezeste copchilul
nu stiu de ce e asa sensibila.
plus ca mi-a facut si tztzele sensibile de la atata supt... si dupa ce ca o pun mereu la tztz nici nu adoarme.
nu stiu ce sa ma mai fac...




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Neata!

Alexa draga, sa ai parte numai de bucurii si impliniri in viata! Nastere usoara si un bebe sanatos, papicos, necolicios...etc !

------------------------
Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Alexa - La multi ani! sa fii sanatoasa si fericita si sa nasti un bebe sanatos si frumos

gabitza - super tare Eva cum merge ea, e drept ca o ajuta si gresia...

lili si monis - imi pare rau ca a fost naspa la concert, intr-un fel era de asteptat sa nu mai fie ce a fost... ma gandesc serios daca vin Bon Jovi daca sa merg sau nu...

smara - ma bucur ca Timi si-a revenit

nu mai stiu ce voiam sa zic...




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Smara, tot pt oracol...o poza cu voi?
si nu ne-ai spus cum te mai simti

Ramonika, suntem in aceeasi situatie cu tine, doar ca alex mai adoarme in carut, dar cand il apuca nervii o iau repede spre casa. de tztz sensibile...nici nu mai zic
pt moment suport asa, si urletele si bubele (alea multe care s-au adunat)

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
poz(n)e

Mergi la inceput