Licurici de ianuarie-februarie 2009 (119)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Cadia s eu sunt in aceeasi situatie cu pampersul si suzeta dar nu ma stresez, Doar nu le-o purta pana la 5 ani.

Sora mea l-a dezvatat pe Stefan cu o suzeta care i s-a rupt, nu i-a mai dat alta, l-a lasat cu aia rupta pana la ranit un pic la limba si a aruncat-o singur ca nu mai e buna. Nu era prea igienic dar i-a iesit. Problema e ca nu stiu ce suzeta buna am nimerit tocmai acum cand vroiam si eu sa fac faza asta care nu se rupe, oricat ai trage de ea, celelalte se rupeau in 2 saptamani.

Lisa si a patit ceva de la Clin??Si Vlad are obiceiul sa umble cu el, desi nu il las...dar ii mai scapa

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si samburel mic de 23 saptamani



"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Naty, . Ilinca nu sta nici pe scaun normal, nici pe fotoliul ei, nicaieri.
Roxana, . Credeam ca numai mie mi s-a intamplat asa ceva. Cel mai tare ma bucura ca nu s-a speriat nici ea, nici Tudor care era si el in apa si a vazut ce s-a intamplat.
Tudor la sfarsitul verii abia astepta sa inceapa gradinita. Sunt tare bucuroasa ca-i place.
Patricia, cand era mai mica Ilinca a cazut peste mine din patutul ei. Mare noroc am avut ca nu a cazut pe alaturi, ca aveam lumina stinsa si n-am vazut-o ce face.

Ieri am uitat sa va spun datele tehnice. Ultima oara cand am masurat-o avea 82cm si 10,600kg. Cum a venit frigul, am trecut brusc la pampers nr.4, pana acum ne era f. ok nr.3.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009


Delu Prichindelu'
Prichinduta

Speranta si incredere pentru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui andre_ea
Roxana, . Credeam ca numai mie mi s-a intamplat asa ceva. Cel mai tare ma bucura ca nu s-a speriat nici ea, nici Tudor care era si el in apa si a vazut ce s-a intamplat.


crede-ma ca eu una m-am speriat, tineam colacul de cordonul lui, valul a venit din spate si mi l-a smuls din mana iar maimuta a stat vreo 4-5 secunde sub apa. am zis ca gata, incepe circul.. aiurea, am scos-o razand cu gura pana la urechi, tragand aerul... ce mai, sporturi extreme pentru bebelusi, vorba lui taica-su
Cadia imi pare tare bine ca sunteti ok toate 3.
frateee.. nu va stresati cu olite si pampersi, zau.... e timp pentru toate. doar sa fie copchiii pregatiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Cadia, nu-i nici o problema cu nici una. Cu pampersul stiu sigur ca se rezolva cand e copilul pregatit. Cu suzi nu prea stiu cum e ca Tudor n-a avut, dar eu nu o vad pe Ilinca pregatita sa renunte. Plange tare la somn cand e obosita si n-am sosit inca cu suzi.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009


Delu Prichindelu'
Prichinduta

Speranta si incredere pentru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yashy spune:

Lisa, cat e de scumpa Ana! Ce bine vb si cate stie!! Bravo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Oho, ce m-am speriat si eu Roxana. Eu am vazut valul, dar nu mi-am imaginat ca o poate rasturna. Credeam ca o va stropi si ea va rade cum mai facuse. Io tineam colacul, da' nu prea bine, mi l-a smuls cu totul si l-a dus la mal (nu ca mi-ar fi pasat ce se intampla cu el). Nu stiu cat a stat Ilinca in apa, stiu ca n-am ajuns la ea din primul pas, ci din al doilea. M-a surprins ca n-a luat deloc apa. Ea n-a ras, a miorlait putin ca in disperarea mea am tras-o de par ca s-o scot din apa si sigur a durut-o, dar decat sa fie mai rau...
Dupa asta i-am luat si pernite pentru manute, dar si noi am fost mult mai atenti.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009


Delu Prichindelu'
Prichinduta

Speranta si incredere pentru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fetele

salutare si de la noi
noi avem analizele bune
doar putin mai mult calciu si fier
stie cineva daca acest lucru dauneaza?

sanatate bolnaviorilor
sa treaca mucii
noua ne-au trecut in 2 saptamani cu o saptamana cu nimic si a doua cu sumetrolin

starea subfebrila se pare ca a fost de la dinti

NOI SUNTEM EMOTIONATI
MAINE SUNTEM NASI DE CUNUNIEEEEEEEEEEE a 8-a oara
SPER SA REZIST CU BINEEEEEE

lissa ma bucur ca ai dat copilul la un fel de cresa
e f bine cu 2 educatoare la 8 copii
la noi e una la 30
asta e
eu de aia o tin acasa
macar pana la anul



de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Cami sa va fie de bine, stiu ca e bine sa nasesti, noi avem 2 perechi de fini pana acum.

Andre_ea am auzit ieri o melodie frumoasa populara care se chema ILINCA

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si samburel mic de 23 saptamani



"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Flo,sa dea Dzeu sa iasa toate analizele bune.

Miere,ma bucur ca Aidan este bine.

Lisa,felicitari Anei pt gradi si pt progrese.

Bebelusi,am incercat eu ceaiul de ceapa si am vomat..Era o chestie mai consistenta..oribila.El saracu ia mult prea multe,asa ca nu stiu daca sa-l mai incarc si cu asta,mai ales ca stiu eu cum este..
ma bucur ca la voi functioneaza.

Andreea,da,imunitatea mea e zero..mi se trage de la stres,ce sa fac..

Naty,sanatate multa Nadiei.

Cadia,sanatate multa Clarei.

Sanatate multa tuturor.

De Irina mai stie cineva ceva?
Restul fetelor?ariya?Alina?Dark?..restul???
pup.



POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar pt copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

cristi tocmai vroiam sa-ti dau o strigare.
Brrr, ce patanie. Acum sunteti bine?

bebelusi Govora la anu` ... Nu mai am concediu.

Nadia sare din pat cu multa usurinta, de regula in patul mare care e lipit de al ei. Ca sa evitam sa sara in partea ailalta i-am deschis "oblonul" (patul are pe una din laturile mici un buzunar mare care se deschide cu fermoar si pe unde iese usor). Acum iese numai pe acolo dar daca il mai uitam inchis sare fara probleme.

andreea, rox cred ca v-ati speriat, nu gluma!

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana


Mergi la inceput