Floricele de Liliac mai - iunie 2010 (18)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

Corina, nu merg siteurile


ALE fericita de printesa Karinutza Scorpiutza (01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Are mama o fetita frumusica foc, are mama o fetita cat un ghemotoc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

Bubu, o sa ajungem sa ne ducem copii la cabinetul "d-nului"Poc Poc, sa ii creasca ei cu 6 mil /luna
si sa nu se mai gand acest stat de ce nu o sa mai creasca natalitatea...
de fapt nici nu ii intereseaza...
cum a zis cheliosul ala de marinar: cine vrea sa mai faca copii sa se gand daca au bani de pampers
si analfabeta aia de fii-sa Eba e pro pt legalizarea marijuanei
dak atat o duce capul.......


ALE fericita de printesa Karinutza Scorpiutza (01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Are mama o fetita frumusica foc, are mama o fetita cat un ghemotoc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Odata si odata tot trebuie diversificati copii,si daca o schema nu mi se pare ok pt copilul meu,o sa incerc alta;sau o sa aleg ve-mi convine din fiecare,ca doar nu o sa incep diversificarea cu ostropel.
Si oricat ar fi de exceptional laptele de mama nu o sa-i fie suficient pana la 7 ani,deci casa tot va fi aburita,mai devereme sau mai tarziu,dupa preferinta.
Iar daca un copil are 7 kg ( ex.) la 4 luni, normal ca nu-ti faci griji dc creste sau nu 150 gr/luna,dar daca el are 5 kg si stagneaza normal k te face cu capul daca nu i-a in greutate.
Parerea mea



Cristina,mamica implinita de sufletel mic Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

cris a mea are 7 kg la 3 luni deci pot sa o trec pe sarmale
oricum de acum nu o sa mai ia asa de mult in greutate.....


ALE fericita de printesa Karinutza Scorpiutza (01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Are mama o fetita frumusica foc, are mama o fetita cat un ghemotoc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aleesicoo

cris a mea are 7 kg la 3 luni deci pot sa o trec pe sarmale
oricum de acum nu o sa mai ia asa de mult in greutate.....


ALE fericita de printesa Karinutza Scorpiutza (01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Are mama o fetita frumusica foc, are mama o fetita cat un ghemotoc!!

Pomana porcului e mai buna



Cristina,mamica implinita de sufletel mic Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns discordia spune:

Buna, fetelor!
Vorbeati de diversificare, pe mine ma ia cu fiori reci numai cand ma gandesc cate am patimit cu Claudia. Sper ca la Dragos experienta sa nu se mai repete.
Apropo, noi vom incepe diversificarea la inceputul lui decembrie, poate chiar pe 1 si trecem direct la fasole cu ciolan afumat

Mamica de doua comori: Claudia Andrada (09.04.2008) si Dragos Ovidiu (28.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:

Citat:
citat din mesajul lui aleesicoo

Corina, nu merg siteurile


ALE fericita de printesa Karinutza Scorpiutza (01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Are mama o fetita frumusica foc, are mama o fetita cat un ghemotoc!!



Ufff, am vazut!!!
Le considera reclama, desi am ascuns link-urile!

Bine, atunci intrati pe bebelusul tau punct ro si cautati produsele marca NIKIDOM (in partea dreapta sus exista optiunea "alege marca")


Corina, mami de Maria (14.06.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

Discordia sa spargi si o ceapa
fug sa imi vad filmul(Anatomia lui Grey), mai am 2 sezone si sa ma uit cu Karinutza la film pana adoarme
pup fetele
vb mai trz


ALE fericita de printesa Karinutza Scorpiutza (01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Are mama o fetita frumusica foc, are mama o fetita cat un ghemotoc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocurban spune:

Salutare tuturor...

Iar am absentat o gramada... De cate ori mi se intampla sa pierd cateva zile, nu mai reusesc sa recuperez din urma.

In acest weekend am condus-o pe ultimul drum pe bunica mea (eliberata dupa o lunga suferinta), ultima dintre bunici... Gata cu ei. Asa o disperare m-a cuprins gandindu-ma ca de-acum, in timp, va veni randul parintilor... Doamne, ce scurta e viata si cum o irosim pe nimicuri!

Abia am apucat sa citesc, dimineata aceasta, paginile ultimului capitol... Am vazut ca discutati o multime de chestii interesante, de la diversificare la aerosoli... O sa incerc sa urmaresc cat pot de des discutiile, ma intereseaza si pe mine...

Apropos de diversificare, noi ne pregatim pentru primele tentative de ”mozoleala”... Serile trecute i-am dat Sofiei o bucata de ardei crud in mana si l-a molfait cu disperare si ciuda, am ras de numa-numa! In rest, de 2 saptamani am pus si noi cate o masura de cereale in laptele de seara, iar de ieri am trecut la doua masuri... Am avut o intreaga aventura cu cerealele astea pacatoase, am cumparat initial Topfer - pentru ca noi lapte Topfer folosim... si nu au trecut prin biberonul marimea 3. Apoi am cumparat Milupa, ceva gris simplu, si am patit la fel... In final o prietena mi-a recomandat faina de orez marca Lalac, cu care ... surpriza, am patit la fel! Abia apoi ne-a dat prin minte sa facem niste gauri mai mari in doua biberoane mai vechi, marimea 1... si le-am facut asa, la ochi, cat sa treaca prin ele laptele... Acum am ramas pe Lalac, am observat ca e mai fina compozitia decat celelalte cereale.

Dupa cum ziceam si mai demult, eu nu ma grabesc deloc sa incep diversificarea, chiar daca mazarichile iau foarte putin in greutate. Am decis sa renunt la toate grijile, controalele si masuratorile, ma lua durerea de cap de cate ori citeam aici de bebelasi de 3-4 luni si 8 kg... Eu sper pentru fetele mele ca macar la 1 an sa ajunga la 9 kg... Le cantaresc pe fete din 2 in 2 saptamani si le masor la 1 luna. Atat. Sanatoase sa fie. Dupa DPN, ele ar avea acum abia 4 luni si jumatate, mi s-a spus ca asa sa le socotesc dpdv al alimentatiei si dezvoltari... si-mi convine sa nu-mi bat capul deocamdata cu altceva.

Apropos de indemnizatie... Ruxi, vine acasa vreo hartie ceva...? Sau trebuie sa merg eu undeva sa ma interesez?... N-am inteles cum ai procedat tu....

Apropos de safe-feeder, daca ne constituim mai multe, as vrea sa stiu si eu pretul. Sunt interesata de 2 bucati, treceti-ma pe lista!

Of... ma opresc, ma cheama fetele... revin...



Sa fii mama e cea mai frumoasa meserie din lume!

Carla, mamica fericita a mazarichilor Natalia-Emilia si Sofia-Maria (25 martie 2010).

Blogul mazarichilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Jocurban

Apropos de indemnizatie... Ruxi, vine acasa vreo hartie ceva...? Sau trebuie sa merg eu undeva sa ma interesez?... N-am inteles cum ai procedat tu....



Sa fii mama e cea mai frumoasa meserie din lume!

Carla, mamica fericita a mazarichilor Natalia-Emilia si Sofia-Maria (25 martie 2010).

Blogul mazarichilor


Nu mai trimit acasa decizia ca nu au bani , trebuie sa mergi tu dupa ea si te poarta de 2 ori.
Te duci pe Cosbuc, la Directia de Munca, faci o cerere ca sa iti dea decizia, iti da un nr de inreg si iti zice ziua cand sa mergi sa o ridici.
Eu nici nu ma gandeam ca nu mi-o da pe loc dar asta este la noi.
Vezi ca vinerea nu lucreaza si de luni pana joi programul e de la 8 la 12.
Eu am mers miercuri, mi-a zis ca pe joi e prea repede sa mi-o dea, vineri nu lucreaza asa ca sa vin luni sapt urmatoare .

Mergi la inceput