Floricele de Liliac mai - iunie 2010 (18)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cordelia spune:

Citat:
citat din mesajul lui arturicii

Neata

Rosanne, multumim pentru capitol nou. Nu am cum sa caut acum insa iti dau.

Cordelia, nu ai PM activat ca sa iti pot trimite parola

Ale, oricine are acces la contul de webshots poate schimba parola. Eu cand am schimbat-o v-am dat PM

Theophilina, pupici micului crestin.

Sabina, bun revenit acasa!

Cris, a reusi sa scoti lapte prin muls, e, dupa parerea mea, o super reusita; sunt mai multe elemente psihologice care se combina ca sa reusesti; stressul sigur nu ajuta;

Sorana, nu multumesc. Suntem ok asa.

Eu si baietii suntem raciti asa ca ioc scoala; azi vegetam si noi prin casa.




Ioana & Arturicii'S


Arturicii, am incercat sa verific dar cred ca nu stiu cum sa activez PM-ul,eu am mai primit un mesaj deci credeam ca e activ...

PLs help cand ai timp

saru'mana mult


Si pe mine ma intereseaza link-ul cu diversificarea cine il are - multumim!

Legat de cereale, si eu ii dau puiutului insa ii dau la o singura masa (cea de seara dupa baita), 1 unitate la 5 de lapte, Nestle ptr prima etapa (orez cu roscove) ptr ca si laptele este nan1. Este f important sa nu fie cu gluten.

seara buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

sara buna...va citesc, va citesc

- noi aparat de aerosoli avem pe asta http://www.sensicare.ro/produse-ingrijire-la-domiciliu/mama-bebelusul-123/nebulizatoare-aerosoli-128/aerosol-cu-ultrasunete-joycare-medifit-481.html

e cu ultrasunete adica nu face zgomot si poti "aburi" copilul si noaptea fara sa il trezesti; are 2 viteze de nebulizare; medicam se pun in aparat nu in dispozitiv in partea de jos a mastii si asta conteaza daca vrei sa faci aerosolii in pozitie culcata ca la unele aparate tre sa stai la verticala ca sa nu se verse medicamentul

- noi avem saltea dormeo si is fff multumita de ea; intr-adevar nu e f groasa/inalta dar nush la ce conteaza inaltimea. noi ne simtim super pe ea (io am pb cu spatele si pot sa spun ca si salteaua ma ajuta sa ma mentin pe o linie de plutire in ceea ce priveste spatele)


horicu a inceput sa isi suga pumnisorii...mi-e cam teamasa nu se transforme in sugator de deget...nu prea stiu cand/cum sa intervin. deocamdata il las sa savureze ca abia a dat de ei.

noapte linistita floricelelor

mama lu' Rares (23.03.2007) & Horia (21.06.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TEUTA2 spune:

Bun gasit dragelor,

Tare harnicute ati fost voi iarasi,iar eu ...mai putin
Am incercat sa citesc ,dar recunosc ca n-am reusit 100%...sunt tare ocupata si obosita ,caci Radu a inceput scoala,iar multe dintre responsabilitatile pe care le implica pica asupra mea...sper insa ca se va mai maturiza si el si nu va mai confunda scoala cu gradinita.
In rest vreau ca maine sa merg cu Tudor la controlul de 3 luni si va voi spune progresul pe care l-a facut(e vizibil si cu ochiul liber...dar sper sa nu fi depasit inca 9 kg).In rest este un cumintel si un dulce,doarme,mananca si se straduieste sa articuleze tot felul de silabe ,care de care mai haioase(ba',prrr,ma,imbu)
Ne pregatim si noi de botez pentru sambata .

Ma rog pentru bebeii si mamicile bolnavioare si stiu ca totul se va rezolva cu bine.Pup fetele si noapte buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Cordelia:
"Mergeti in meniul din stanga ecranului si apasati pe "Mesaje private". Apoi apasati pe "Optiuni" (in dreapta ecranului), bifati "Activeaza mesajele private" si "Trimite modificarile".
"

Pt diversificare
1. www.inspq.qc.ca/tinytot/Tab_Foods.pdf" target="_blank">Schema recomandata aici

Pt autodiversificare
1. Blog 1
2. Blog 2
3. Blog 3
4. www.babyledweaning.com/forum/index.php?sid=d21bb965e46ab141e13167f55ad50a9b" target="_blank">Forum


Ioana & Arturicii'S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:


Buna dimineata!

Iar eu cu cafeaua?

O sa raman fara provizii degraba


Corina, mami de Maria (14.06.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Neata ! si la toate floricelele

Suntem la zi cu cititul
Azi avem vaccinurile de 4 luni : infanrix + prevenar si sper sa ne si masoare dr de fam ca mi se pare ca tare ne-am lungit, am facut cadou deja 2 pungi mari mari de haine
Mi-am ridicat si decizia de la directia muncii si sunt tare multumita, iau mai multi bani decat ma asteptam, asa ca cred ca bye-bye servici pana la 2 ani
Multumim fetelor care ne-au dat informatii despre diversificare, Artu, Marlena, eu chiar am inceput sa ma documentez mai serios de ieri si cel mai tare ma enervez cand vad ca unele articole recomanda un aliment, altele il interzic pana la 1 an


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Neata fetelor!

Noi am avut o noapte tare intrerupta, dupa muuuult timp de nopti cu somn pufos si lung. Nu stiu ce se intampla, insa Maia cum e la orizontala, in secunda 2 se intoarce pe burtica, iar dupa ceva vreme incepe sa planga. Cand o intorc inapoi pe spate, din nou, in secunda 2 e pe burtica si plange din nou. Chiar si cand se trezeste noaptea de foame, pana ajung la patut ea e deja pe burtica Nu inteleg de ce se mai intorce daca cu o secunda in urma plangea ca nu-i place. Daca de vreo luna jumatate adormea singura, pe-o parte, acum nu mai adoarme altfel decat la san pentru ca atunci cand o pun in patut ea e hop pe burtica, indiferent de cat e de obosita,iar asta nu o lasa sa doarma pentru ca se tot uita in jur, se agita si maraie. Cand o pun in scoica, incearca sa se ridice, nu reuseste si o enerveaza si chestia asta Oare care ar fi explicatia? Puii vosri fac asa? e normal sa se intorca non-stop pe burtica chiar daca da semne ca nu ii place asa?

Corina, multumim de cafeluta Tare as mai bea si eu una, da'daca mai bag si cofeina ma intreb ce-o mai face Maia. O sa stea in limba Te rog nu ma uita cu link-ul pentru scutece. Site-ul de unde le-ai luat tu. Le folosesti acum? Esti multumita?

Bubu, super tare ca ti-a venit decizia de indemnizatie. Si eu o astept cu sufletul la gura.

Am o maraita si jumatate... Cred ca s-a minunat prea multa lume de ce copil cuminte am... fug sa vad ce sa-i mai fac. Oare se poate sa fie un puseu de crestere? ca mananca destul de des.

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:

Mira, nu te-am uitat, da nu ma lasa floricica sa scriu un mesaj mai lung
Acuma e nervoasa pe jucariile de la paturica
Promit ca revin azi cu mesajul pt tine.



Corina, mami de Maria (14.06.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

Neata!

am si eu o schema de diversificare facuta de medicii de la Medlife, daca este cineva interesat, o sa o postez
sunt curioasa kte kg o avea Karina, k la controlul de 3 luni avea 7kg si 60cm



ALE fericita de printesa Karinutza Scorpiutza (01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Are mama o fetita frumusica foc, are mama o fetita cat un ghemotoc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aleesicoo

Neata!

am si eu o schema de diversificare facuta de medicii de la Medlife, daca este cineva interesat, o sa o postez
sunt curioasa kte kg o avea Karina, k la controlul de 3 luni avea 7kg si 60cm



ALE fericita de printesa Karinutza Scorpiutza (01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Are mama o fetita frumusica foc, are mama o fetita cat un ghemotoc!!

Baga mare domnisoara
Eu una sunt foarte interesata



Cristina,mamica implinita de sufletel mic Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)

Mergi la inceput