Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

bamboletta la multe lunite!! sa iti traiasca baiatul

iau spirulina de la hofigal, de 1 gram = de 2 ori pe zi, dimineata cu jumate de ora inainte de masa si pe la 4-5 dupa-amiaza

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

BUMBLEBEE-nu am asa mari merite,insa multumesc !
acum vad pozele mai usor,la semnatura.
oaaaaaau ce tare e poza cu pestele !!! e mai tare ca centimetrul


CRISPO ca sa nu apara tot linkul:
cand scrii tu raspuns la mesaj,ai sus niste butoane,apesi pe ala cu un plic alb si doua sageti circulare albastre pe care cand pui mouseul scrie "introdu Email".dai clic si apare o fereastra ,bagi acolo text care sa iti apara pe post de link(spre ex POZE VLAD),dai ok,se deschide alta fereastra unde lipesti cu paste linkul pe care l-ai pus tu acum la semnatura.dai ok,si da inainte VIZUALIZEAZA inainte de trmitere,ca sa vezi cum o sa apara.

PUIUt MIC imi pare tare rau ca v-au iesit asa prost analizele..sper sa fie vreo greseala,cumva...mititelul!

BtZ OVI,doar infasat,(nu si legat cu picioarele drepte!!!)le place uneori.sa isi poata misca mainile si picioarele sa le poata strange cand simt nevoia,ii ajuta la durerile de burtica.
legatul cu picioarele stranse,cum se credea pe vremuri ca face picioarele drepte si ca altfel ies cracanati,dauneaza bazinului.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Racusor, Aelita, merci... Am reusit!

Sterg eu acum pozele mele de pe cont, las numai una, iar restul la semnatura.

Noi seara il punem pe Vlad in fisher, si stam la TV, la o poveste, de pe la 8 jumate, 9. SI el tot motaie acolo. Pe la 11 s-a trezit din motaiala, i-am data papa, si a dormit pana la 4 jumate. I-am dat iara papa, apoi somn pana la 7, iar papa, si somn doar pana la 8. DUpa prima trezire din noapte nu mai doarme atat de mult, desi ii e somn. Dar e smecher, ca ar vrea sa doarma, dar tinut in brate, ca i se inchid ochisorii. Ori dimineata la 8, cand am vazut ca dupa o ora de la papa deja s-a trezit, si nu de foame, iar io muream de somn, am incercat sa il tin un pic in brate, sa adoarma repede, si sa ma mai bag si io la o tura. Dar el ar fi vrut mai mult sa il tin, sa il adorm... Pana mi-a zburat mie somnul... Asa ca m-am trezit cu totul, l-am adus inapoi in fisher, a marait de somn, ca i se inchid ochisorii, i-am bagat suzeta in gura, si a luat somn...

BTZ, intr-o carte cu somnul copiilor scria ca atunci cand ne chinuim sa il adormim in patututul lui, sa il infasam, ca le place. Dar asa cum zicea si Aelita, nu ca pe vremuri, de nu puteau nici misca un deget... Se simt ei bine, la caldurica, un pic stramt, ca in burtica. Cica pana pe la vreo 4 luni le place faza cu infasatul. Io peste noapte il tin in sac de dormit, ca ma tem sa il infasez, sa nu i se desfaca paturica sa si-o traga in cap...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Isa, LA MULTI ANI!!! - 3 lunite!!! Are mama fata mare deja! Sa fii sanatoasa si cuminte!

Iulia de Arissa, 2 lunite! La multi ani si tie! Sa fii cuminte si sa dormi noaptea cat mai mult...

Iulia de Mousel, prima lunita! Sa traiasca, La multi ani!!! Asteptam pozici cu tine!

Bambo, cu intarziere felicitari pt prima lunita a lui David! E bine cu greutatea, neonato zicea ca minim 500 grame in prima luna tre sa ia un copil sanatos! Deci, e de bine! Sa cresti mare si voinic! Ma bag la o felie din tortulet!

Si tot pentru ieri La multi ani! Sabinutei de Ramo, cum sunteti? Si lui Vladia pt bebele ei!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Isa, LA MULTI ANI!!! - 3 lunite!!! Are mama fata mare deja! Sa fii sanatoasa si cuminte!

Iulia de Arissa, 2 lunite! La multi ani si tie! Sa fii cuminte si sa dormi noaptea cat mai mult...

Iulia de Mousel, prima lunita! Sa traiasca, La multi ani!!! Asteptam pozici cu tine!

Bambo, cu intarziere felicitari pt prima lunita a lui David! E bine cu greutatea, neonato zicea ca minim 500 grame in prima luna tre sa ia un copil sanatos! Deci, e de bine! Sa cresti mare si voinic! Ma bag la o felie din tortulet!

Si tot pentru ieri La multi ani! Sabinutei de Ramo, cum sunteti? Si lui Vladia pt bebele ei!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze


Si de la noi

GEO, mami de gogosica ANTONIA MARIA (24.06.2010)

poze Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Bambo, acum ti-am vazut pozele! Ce bine arati! Deja la fustita...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Eladea, acum am vazut comentariile tale. Esti o draguta, merci!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Neata...am sters si eu din poze...am admirat pozele lui Bamboletta,Michelle,Mov,Bubster adorabili delfinasii

GEO, mami de gogosica ANTONIA MARIA (24.06.2010)

poze Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Neata de la Hunedoara!
La multi ani delfinasilor care sarbatoresc azi, sa creasca mari sanatosi si cuminti.
Puiutz imi pare rau ca puiul tau trebuie sa treaca asa devreme prin chinuri cu antibiotice. Pupam sa treaca repede repede.
Eladeea parca la tine era problema cu constipatia, incearca cu ceiut de musetel, zau ca la mine a dat roade.
Apropo de greutatea puiulor, n-are nimeni un grafic?
Ma duc sa vizionez pozele noi, revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Buna dimineata
La multi ani delfinasilor sarbatoriti azi!!
La noi au revenit in forta colicii...cred ca m-am bucurat prea repede...asa ca trecem inapoi la Colief. Toata noaptea m-a tinut treaza, asa de mult a gemut bietul de el.
I-am luat ieri paturica de activitati, a fost tare incantat, le-a povestit mult jucariilor de pe ea, acum sa vedem cat il tine.
Cristina, am vazut pozele voastre. F frumoase si Vlad e o minune
Puiutz, imi pare rau de pb puiutului tau. Sper sa se faca bine cat mai repede.
Noi ne pregatim de calatorie. Vrem sa mergem pana la Cluj, la cumparaturi. In Ms nu am gasit nici un leagan care sa-mi placa, poate am mai mult noroc la Cluj.
Sa aveti o zi linistita si frumoasa

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
poze

Mergi la inceput