INSEMINARE 69

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana2010 spune:

Yep, sotulache e problema.....
Si cine stie ce-oi mai pati si eu... Deocamdata sunt dupa o sarcina pierduta in 12 saptamani (FIV cu sotul) si sa vad cum ma voi recupera(nici nu mi-a venit CM inca, desi sunt 7 saptamani de la chiuretaj), dar nu prea ma mai tin puterile - fizic, psihic, financiar pentru un nou FIV, de aceea cochetez si cu IAD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana2010

Yep, sotulache e problema.....
Si cine stie ce-oi mai pati si eu... Deocamdata sunt dupa o sarcina pierduta in 12 saptamani (FIV cu sotul) si sa vad cum ma voi recupera(nici nu mi-a venit CM inca, desi sunt 7 saptamani de la chiuretaj), dar nu prea ma mai tin puterile - fizic, psihic, financiar pentru un nou FIV, de aceea cochetez si cu IAD.
Uffff,imi pare rau sa aud asa cevasi eu am un Fiv dar nereusit la Gynera

"DOAMNE FA SI PENTRU NOI O MINUNE CU PAMPERS"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana2010

Yep, sotulache e problema.....
Si cine stie ce-oi mai pati si eu... Deocamdata sunt dupa o sarcina pierduta in 12 saptamani (FIV cu sotul) si sa vad cum ma voi recupera(nici nu mi-a venit CM inca, desi sunt 7 saptamani de la chiuretaj), dar nu prea ma mai tin puterile - fizic, psihic, financiar pentru un nou FIV, de aceea cochetez si cu IAD.
Uffff,imi pare rau sa aud asa cevasi eu am un Fiv dar nereusit la Gynera nici noi nu mai dispunem de alti 5000euro pt FIV
La noi pe langa problemele sotului a mai crescut si FSH-ul meuceea ce inseamna rezerva ovariana pe drojdie

"DOAMNE FA SI PENTRU NOI O MINUNE CU PAMPERS"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

ioana2010 - nici o suparare si nici un deranj, doamne fereste !
Imi pare tare rau ca ai trecut prin asa ceva. Si eu am pierdut o sarcina la 5-6 saptamani, dar la tine a fost mai grav.
Da, e bine sa faci pauza 2 luni si mie mi-a zis la fel Moisa
pai side ce nu iei ceva sa vina CM ?
De ce nu iti faci o programare la sa te vada cineva cu care ai putea sa faci IAD, si sa iti zica ce si cum ?
Eu mai specific din cand in cand pt ca e bine de stiut pentru fetele care au probleme.

de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Dar...cu toate impedimentele voi fii mamica,simt astaDzeu ne va ajuta sa ne indeplinim visul

"DOAMNE FA SI PENTRU NOI O MINUNE CU PAMPERS"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana2010 spune:

Cora, imi pare rau!
Eu una nu-mi voi gasi linistea decat atunci cand imi voi tine copilul in brate, te inteleg perfect, si pe mine timpul ma preseaza si fiecare zi mi se pare ca trece degeaba.....
Sper doar sa fie asa cum am mai auzit si la alte fete care au reusit, ca atunci cand il ai pe bb tau, toate greutatile se sterg cu buretele, nimic nu mai conteaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana2010

Cora, imi pare rau!
Eu una nu-mi voi gasi linistea decat atunci cand imi voi tine copilul in brate, te inteleg perfect, si pe mine timpul ma preseaza si fiecare zi mi se pare ca trece degeaba.....
Sper doar sa fie asa cum am mai auzit si la alte fete care au reusit, ca atunci cand il ai pe bb tau, toate greutatile se sterg cu buretele, nimic nu mai conteaza!
Ioana,curaj si optimismtrebuie sa reusim

"DOAMNE FA SI PENTRU NOI O MINUNE CU PAMPERS"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claris spune:

Sensibila iti multumesc pentru raspunsurile prompte,le asteptam cu sufletul la gura
Felicitari ca ti-ai urmat un vis indiferent de obstacole,eu is cam pesimista de felul meu si ma bucur ca gasesc modele ca tine ca sa ma pot mobiliza.Da-mi te rog adresa cabinetului si numerele de telefon,o sa fie un pic mai complicat ca sunt din Iasi da vad eu cum fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

ioana2010 - asa e poti sa plangi in hohote cand isi arunca un zambet te topesti. Si chiar daca nu, numai sa il/o iei in brate si e o minune. Dar tu de ce vrei neaaparat donatori straini ?

cora - cu sigunta toate o sa aveti bebei vostri ! Sunt absolul convinsa !

de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstal_18 spune:

Dragele mele,haideti ca sa nu descurajam
Cu siguranta va veni si pentru noi ziua aceea in care vom fi si un pic mai tarziu il vom strange pe bebe in brate.
Minuni exista, dovada sunt povestile fetelor care si-au vazut visul indeplinit...si atunci de ce sa nu credem in ele ?
Cu credinta si speranta sunt sigura ca in curand vom deveni mamici

Vreau si eu sa traiesc acea clipa minunata...sa fiu mamica
CRISSTAL




Mergi la inceput