INSEMINARE 69

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

ioana2010 – nu stiu si sincer nu m-a interesat de unde are Moisa proba. L=a ales ea. Eu i-am zis ca as vrea anumite culori de ochi si de par si mi-a zis ca nu are si ca imi allege ea unul asemanator cu mine. Si asa a facut si la Giulesti si la cabinet.
Eu sincer nu am auzit pe nimeni nici la clinici private (nu zic ca nu exista) sa imi zica ca i-a dat nu stiu ce lista sa isi aleaga nu stiu ce. 400 lei cu tot cu preparare sau monstra de sperma si eco in ziua IA sau IAD.

Oanamares – simti noi ca e un bebe pe aproape si e chiar al tau ! maine in a cata zi dupa IA esti ?

claris – o IAD la cabinet la Moisa costa 400 lei cu tot cu preparare sau monstra de sperma si eco in ziua IA sau IAD. O spermograma e 70 lei si o eco e 60 lei.
.Stimularea la mine personal a fost vreo 20 de lei deoarece am luat o stimulare usoara dicata de dr Moisa si care a avut effect.
Pentru IA sau IAD se cauta 1 folicul si bun, nu mai multi.
Cel mai bine fa-ti o programare la ce dr vrei tu sit ii zice acolo si ce stimulare iti recomanda daca e cazul si tot ce mai costa.

REPET ! EU NU AM FACUT IAD PT CA AVEAM PROBLEME. SOT NU EXISTA ASA CA NICI EL NU AVEA PROBLEME.

AM FACUT IAD PT CA IMI DOREAM UN COPIL SI ASA AM ALES SA IL FAC.

alinutahu – ce frumos arata semnatura ta. Cand ai apelat nu era la birou si messul ramsese deschis. Astept pe mail daca pe mess nu mai intri sa imi trimiti poza cu puiul vostru. Cum te simti ?

de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Sensibila,esti o adevarata comoara la casa omuluice ne-am face fara tine
Oana,hai cu vestea buna

"DOAMNE FA SI PENTRU NOI O MINUNE CU PAMPERS"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

Oanamares – daca este sarcina iese din z14, tu maine ai fi z15, deci eu zic ca e ok. CM vine dupa 12-14 zile de la ovulatie, deaia se zice ca sa faci test dupa z14.

cora - multumesc frumos, incerc sa ajut cum si cu ce stiu si pot.

de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Sensibila esti o buna prietena sa stii pentru noi toate si intr-adevar mie mi-au fost de ajutor sfaturile tale,datorita tie si fetitei tale merg mai departe cu inseminareasper sa fie bine

"DOAMNE FA SI PENTRU NOI O MINUNE CU PAMPERS"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana2010 spune:

Senibila, multumesc de raspuns!
Nu am stiut contextul cu privire la tine, sper ca nu am deranjat sau suparat cu ceva Felicitari pentru curaj, si sa te bucuri de minunea ta toata viata. Un copil e o minune, oricare ar fi modul cum a ajuns pe lume.
Da, stiu clinici care lucreaza cu Cryos Bank, au vreo 400 de donatori si fiecare are o pagina personala cu toate informatiile despre el, despre familie etc, ba chiar si poza de cand era mic.
De aia am intrebat, sa stiu daca dr. Moisa lucreaza cu aceasta banca internationala, cu care de altfel lucreaza si alte clinici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana2010 spune:

Scuze, am scris gresit numele tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Ioana si tu vei face IAD la Anca Moisa?

"DOAMNE FA SI PENTRU NOI O MINUNE CU PAMPERS"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana2010 spune:

Cora, pentru mine deocamdata IAD e o optiune pe care o iau in calcul, ca oricum vreo 2 luni nu pot face nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana2010

Cora, pentru mine deocamdata IAD e o optiune pe care o iau in calcul, ca oricum vreo 2 luni nu pot face nimic
Scuze,nu am retinut care sunt problemele voastre,dar presupun ca una dintre ele este spermograma sotului

"DOAMNE FA SI PENTRU NOI O MINUNE CU PAMPERS"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Ioana,nu mai fii trista,Doamne Doamne are si pentru noi cate un bebe,dar se pare ca trebuie sa ne asteptam randul
Eu il astept pe bebe cam din anul 2004,si inca se lasa asteptat

"DOAMNE FA SI PENTRU NOI O MINUNE CU PAMPERS"

Mergi la inceput