Nasterea la Medlife (20)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns patriciadic spune:

Buna fetelor!

Iata ca am revenit printre voi ca mamica. :)
Sunt foarte fericita. Totul a decurs minunat, suntem foarte bine si eu si bebe Tudor.
Am fost foarte incantata de Medlife, chiar a fost totul ok. Asa ca nu aveti de ce sa va faceti griji. Isi dau interesul.
Iar cel mai mult sunt incantata de dr. Albu care este un adevarat profesionist. Eu m-am simtit minunat dupa operatie, calmantele pe care mi le-au administrat au fost suficiente, iar atentia pe care mi-a acordat-o medicul a fost maxima.

Sunt acasa de sambata de la ora 14 cand l-am instalat pe bebele meu drag. Prima noapte si a doua a fost ok, ne-am odihnit, dar din pacate mancam foarte mult biberon. Mie abia de acum se pare ca imi mai vine, dar sunt plina de rani, iar bebe, care la inceput tragea foarte bine, s-a cam obisnuit la biberon si se enerveaza cand il pun la san si nu gaseste mare lucru. Sper din suflet sa reusesc sa alaptez natural pt ca imi doresc tare mult asta.
Voi ati reusit sa renuntati la biberon? Cami? Alina( Ana P)? Cum mai sunteti?
Cori, inteleg ca sapt asta devii mamica. Iti tin pumnii sa fie natural asa cum iti doresti.
Este minunat sa fii mama! Mie imi vine sa il mananc cand ma uit la el.
Nu sunt prea ordonata in idei. Mi-am dat seama ca nu v-am mai nimic despre bebe. Cori avea dreptate, are in jur de 3400, mai exact 3370, 49 cm lg si a venit pe lume pe 15 la ora 09.15.
O sa va pun imediat ce mai am putin timp liber si poze pe adresa de yahoo.

Si mii de scuze pt informatiile cu intarziere, dar nu stiu cand au trecut zilele astea.

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns e_cami spune:

Felicitari Patricia, sa-ti traiasca flacaul si sa fie sanatos!

Bebele meu are tot alimentatie mixta, mananca cam 60-70-80 ml de la mine si restul (pana la 150)din biberon. Patricia, la mine a facut minuni garmastanul, fara el, sigur as fi fost plina de rani. Am renuntat din primele zile la mameloanele din silicon si acum, cam la doua subturi ma dau cu garmastan.

Noi ne pregatim de botez, sper sa se indrepte vremea pana duminica.

Stie cineva ceva de Cori?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_Perianu spune:

Patriciaaaa felicitari, ma bucur din suflet ca esti bine si ce sa zic ..bun venit in clubul minunat al mamicilor (minunate) !

sa fiti sanatosi si fericiti si sa va bucurati la maxim unul de altul !

Eu nu am mai reusit sa o conving sa o pun la san si deja imi scade dramatic, pe zi ce trece, cantitatea de lapte ...adica de la mine nu mai are decat 80-100 ml/zi, si aia obtinuti greeeu

Ii dau asa, ca sa zic ca mai alaptez dar ma doare sufletul

Fetelor, vreau sa va zic marea mea descoperire: baby wrapul !!!
Mi-am luat unul de pe un site romanesc si e suuuper, oricat de urlacios ar fi bebe, cand il pun asa se linisteste si am si eu libertate totala, pot sa fac treaba, sa scriu cu ambele maini la calculator, etc

Am dat si cautare pe net sa vad daca mai sunt pareri si sunt minunate (mi-era teama sa nu-i faca rau) dar se pare ca e o pozitie anatomica pt bebe si chiar ii face bine ...

Zau ca ar trebui sa-l incercati, e alta viata

Eu cred ca acum e cori la rand ...altfel dadea ea vreun semn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cori_mic spune:

Buna va spunem si noi ultima data in formula 2 in 1 .

Din pacate bebelina nu a coborat deci de provocare tot nu se pune problema si mai mult placenta e mult prea imbatranita pentru a o putea tine inca o saptamana. Dar nu asta conteaza ci sa fie ea sanatoasa si asta ma va face cea mai fericita mamica din lume.

Deci mare veste, mare: maine la ora 10.00 avem programata cezariana la 40s si 1 zi cu doamna dr Mirela Popa care a fost tare draguta desi am sucit-o azi pe toate partile ( eu ma bateam in locul ei )ba ca vreau cezariana, ba ca nu vreau, ba sa mai facem o ecografie, ba ca nu mai pot sa o tin (am rau probleme cu respiratia, am ajuns sa dorm in fund rezemata de perne pentru ca nu este numai pozitionata sus .. pe plamanii mei, dar e si f mare - intre 3700- 4 kg).

Asa ca maine, sa ne ajute Dumnezeu, va voi trimite SMSul cu vestea buna. Va pup.

Cori 40+ cu Maya. Doamne ajuta-ne sa crestem sanatosi.

http://blogulluibebe.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cori_mic spune:


Patricia felicitari si asa cum am mai spus ai un bebe tare scump.

Cori 40+ cu Maya. Doamne ajuta-ne sa crestem sanatosi.

http://blogulluibebe.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dreea_pit spune:

Buna fetelor!

Va doresc sa scapati cat mai repede de colici pentru ca dupa urmeaza o perioada minunata. Noi am folosit Espumisan si de la 2 luni 1/2 nu mai avem probleme decat putin spre dimineata cand se agita in patutul lui dar il luam la noi in pat si se linisteste. Picaturile mi-a recomandat cineva sa i le dau cu lingurita de silicon si astfel se obisnuieste cu lingurita pt. diversificare. Ca solutie pentru constipatie noi am folosit Humana Milkzucker care se pune in lapte si acum face 1-2 ori pe zi singurel. Am avut o perioada cand nu reusea decat ajutat cu supozitor.
Cum spuneam e minunat acum si am uitat de momentele de criza si plans. In fiecare dimineata imi zambeste cu gura pana la urechi cand se trezeste si ma priveste in ochi, iar pe parcursul zilei da din maini si din picioare cu o viteza mare, se intoarce pe burta, rade cand ne jucam, intruncuvant e tare fericit si el si noi cand il vedem asa. Am sa pun cateva poze pe mailul comun.
Pupici!
Andreea si Rares Andrei (aproape 3 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns E_Alexa spune:

Stiti ceva de Cori?A dat vreun SMS cuiva?

-----------------------------------------
Alexandra 32+ cu bebe Sasha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanadumi spune:

Felicitari noii mamici! abia astept sa te ajung din urma.

Azi am fost cu un set de analize la dr de famile si mi-a spus ca ea stie sigur ca Medlif-ul pe lienie de obstretica are un contrac cu casa de asigurari si daca ai bilet de internare iti ofera o reducere. Voi stiti despre asa ceva?

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemernica spune:

Buna mamici

Vreau sa merg cu bebe pana la spital la medlife. Daca a mai fost careva imi puteti recomanda pe cineva din spital? Sau merg pur si simplu acolo si ma preia un medic de garda?
Daca afost cineva internat cu bebele la ei de curand imi puteti da ceva detalii despre preturi?Intelesesem ca au contract cu casa de asigurari si se plateste numai cazarea..

Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniam spune:

FELICITARI CORI! Sa-ti traiasca bebelusa Maya si sa creasca mare si frumoasa!



Am primit mesaj de la Cori: " In aceasta dimineata de toamna fiica noastra Maya a venit pe lume la ora 10:50. Cantareste 3.350 si are 49 de cm."

Mergi la inceput