Bobocei sept-oct 2008, la 2 ani (311)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Niko eu i-am scos cariocile sau culorile, peretii sunt varza din cauza lor, asa ca a ramas doar cu tablita magnetica

cum mai e K la cresa? s-a acomodat?

de Crina Alexandra Bobocelul este o floricica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Ange ai gasit deja de munca?Ca am vazut ca ai scris ca te-ai intors de la munci cum e??E ok?
Lumi daca asa ai simtit tu e mai bine ca ai renuntat.Daca nu ti-a placut din prima inseamna ca nu ti-ar fi placut nici dupa o perioada de acomodare.Cel putin la mine asa e.Cu apart e o veste buna ca se vand destul de greu in perioada asta noi de ex nu gasim cumparator din ianuarie.
Mamidestefan cred ca va fi super petrecerea asteptam poze!!!

LA MULTI ANI SARBATORITILOR AMALIA, EDWIN, GRUIA SI SASHA!!!!!!!

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Dya, nu, nu am gasit inca. Doar persoana unde ma duc 1zi/sapt.

de Crina Alexandra Bobocelul este o floricica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

buna

ange nici eu nu-mi gasesc de munca se pare ca este foarte greu in perioada asta ...dar nu ma pot vaita ca stau chiar prost la cap. finante, dar nici cum as vrea eu nu este...in fine spor la cautat si sper sa-ti gasesti cat mai repede, daca iti gascesti prima ia-ma si pe mine

lumi bine ai facut ca ai renuntat la ea (bona) iar daca instinctul nu te-a inselat niciodata si tot timpul ai ascultat de el, inseamna ca sigur iti va spune si cand va veni pers. potrivita, si sper eu ca se va intampla cat mai repede
Cat despre apart. o veste minunata....aaaa...trebe sa faci cinste

mimiho noi mergem la bbexpo si noi avem o invitatie ptr. sambata cand va concura Amaia si la "pitici sportivi"

AMALIA, GRUIA, SASHA SI EDWIN SA FITI SANATOSI, FERICITI SI SA AVE-TI PARTE DE TOT CE ESTE MAI FRUMOS PE LUMEA ASTA

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

Am fost azi-dim. la piata si am luat si eu catina sa fac cu miere ptr. imunitatate dupa modelul Giuliana....si mam apucat sa pigul la ea...deja mam plictisit atat de tare si este atat de migaloasa ca nu stiu daca o mai fac

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Amalia
Gruia
Edwin
Shasa


Klemmi tocmai am facut si eu sirop de catina
le-am slapat, am indepartat frunzulitele si ce codite au fost mai mari, apoi am pasat cu blenderul si ce a rezultat am trecut intai prin sita de spaghete, apoi prin strecuratoare...asta pt ca nu am o strecuratoare mai mare
iese f bine
eu nu am putut sa las cojile si samburii
apoi sucul l-am amestecat cu miere
am scris reteta si pe blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Am cumparat si eu cartea 'Aii magici'. Sincer spun, cu mana pe inima, ca e cea mai tare carte posibila despre psihologia copilului si din cate carti am citit pana acum. Imi place de mor!

Referitor la catina, eu am lasat amestecul cu totul si coji si seminte, lui Edi ii place 'textura' :)

Pupici!

Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

'Hei, salutare tuturor!' (eu asta aud de cel putin 20 ori pe zi, Gruia e din nou fan Mickey Mouse, se trezeste si noaptea si plange sa-l vada, zilele astea nici nu prea l-am refuzat, avand in vedere ca bolea (nu se uitam noaptea, totusi), insa acum a devenit o obsesie adevarata! , mi-e dor de jucarii intinse in toata casa, nici nu se mai uita la ele, vrea in continuu 'michi mus! michi mus! miniiiii!'

Multumim mult de urari pe care le-am primit in numeroase feluri , sa dea Dumnezeu toti boboceii sa se bucure de ce e mai bun!
Din pacate planuisem o petrecere in week-end, pe care o anulam, din cauza de enterocolita , nu vrem sa speriem participantii. Gruia a fost azi neasteptat de bine, dupa ce ieri iarasi depasise 15 scaune in 24h, azi a facut numai de 2 ori, normal spre moale . Am ales sa-l tratez cu Sumetrolim si a fost, se pare, o decizie excelenta, am scapat fara antibiotic, ii mai dau vreo 2-3 zile si sper sa uitam prin ce am trecut, ca m-a cam daramat experienta asta, mai ales in aceasta perioada ..
Cadou a primit numai de la buni, deocamdata, un trenulet electric Thomas care merge pe o sina, canta, scoate ceva fum si are o luminita, a fost extrem de incantat in primele 15 min, dupa care a revenit la 'michi mus! michi mus! miniiiii!'
De la noi va primi aquadoodle-ul, multumim din suflet de idee , sper sa ii placa mai mult, avand in vedere ca e mare amator de desene cu creta, pixul magnetic sau cariocile lavabile (, Niko, subscriu, nu-s asa lavabile cum umbla vorba, numai de pe piele ies usor, noroc ca inca Gruia e destul de docil si nu deseneaza chiar peste tot, desi azi a testat frigiderul (pentru ca nu voiam sa ma ridic de la masa sa ma uit cu el la 'michi mus! michi mus! miniiiii!' ) De pe frigider s-au sters usor, la fel si de pe piele, unde se tatueaza mai tot timpul.
Ce-mi mai amintesc .. 86cm, 12kg
Lumi, e teribil de greu cu bonele, aud si eu cereri prin parc, sper sa va descurcati cu forte proprii ...

Eu ieri am fost la dr pentru control, Cezara pare ok, e in termen, poate 3-4 zile mai maricica, colul e lung si inchis, ea e destul de sus, in pozitie oblic-transversala, deci nu cred ca voi naste curand.

va pup si multumim inca o data pentru gandurile voastre!

Mami fericita de steluta Gruia (16.09.2008) si Cezara

AMR 4 saptamani !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

ca dimensiuni, R, la 2 ani si o luna: 94-95 cm si 14.00 kg, poate un pic mai mult, cu vreo 100-200 g

_giulli_, eu le-am dat prin sita pana la urma, ca mi s-a parut imposibil sa adun toate coditele alea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

http://www.pro-librarie.ro/carte/anii-magici-cum-sa-intelegem-si-sa-rezovam-problemele-copiilor--i23614

Asta e cartea despre care ati tot zis??Ca as vrea sa o iau si eu.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput