Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (173)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Buna!

Laura, Doloress, multumesc. Intr-adevar am un robinet in loc de nas, de o saptamana ma tine adevarul e ca nici n-am pus nimic in el, ca nu suport...

MsBB, merci...la fel? daca-mi aduc bine aminte si tu tot pe 9 ai avut nunta?! si Crina, la fel (scuze ca-ti aduc aminte, Crina) wow, cate suntem miresici de 9 septembrie 2006!!!

Crina, sa stapanesti sanatoasa masinuta...sa te bucuri de ea...si mai bine singura-singura, decat singura in doi...

Gabi, felicitari pentru apartament, sa-l stapaniti sanatosi!
Ufff, ce mai visez si eu sa am casa mea, sa nu stau cu sabia deasupra capului zi de zi.

La multi ani Ancaurn!

MsBB, azi sunt mai linistita intr-adevar, parca se vede o luminita la capatul tunelului; mi-a revenit speranta ca o sa iesim din "rahatul" cu mot in care suntem. Da Doamne!

mi-e dor de Cris ma uit la fiecare copil de pe strada si mi-o imaginez pe ea...
Cred ca si ei i-e dor, cica ma striga in fiecare zi prin curte.
Si-o sa mai stea si saptamana viitoare la tara

copilasii!

Lumi si zulufina Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=733a9f9f274d6633afc942&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Buna seara fete scumpe,

Am creierii franjuri....taiculita sunt seri cand am senzatia ca nu mai rezist psihic. Vlad a devenit asa demanding de cand a reinceput gradinita....seara cand plecam in parc e ca o moara stricata si maraita......vrea in fiecare secunda cate ceva, daca nu i se da pe loc urla, miorlaie in loc sa vorbeasca ceea ce ma scoate din minti....LUca dupa 7,30 oboseste si cand plecam din parc spre casa avem doua urlatoare.....deci vreau un geam din acela ca la limuzina antifonic si vreau sa stau in fatza sa nu mai aud nimicutza

MsBB, felicitari pt Sofia, frumos nume!!! sar'mana de complimente

Laurita, s-a comporatat bine Luca, n-a prea plans...pup si eu abia astept sa ne revedem

Adriana sunt de vis pozele, fetele frumoase....mi s-a facut iar dor de vacanta!

Gabitzam sa stapaniti sanatosi apartamentul!! si noi avem mare nevoie de patiu in plus

si Crina, sa stapanesti sanatoasa masinutza!

Belleane, da, asa se practica se pare, se aseaza doar baieteii pe jos in fata altarului.



Tre sa fug sa-l scot pe Vlad din baie.....va puuuuuup, somn usor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Alysh, draga de tine, cum te inteleg... si noi la fel suntem la final de zi
Gabitzule mare lucru afacerea cu apartamentul! Sa-l stapaniti sanatosi, mi se pare excelent!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Buna dimineataaaaaaaaaaa ...



Uraaaaaaaaa, este vineri, se anunta un sfarsit de saptamana insorit, este absolut minunat, nu am dormit prea mult insa m-am trezit plina de energie.

MsBB, cu drag. Sa zicem ca am trecut de problema cu suzeta, de vreo 2 nopti nu a mai plans decat spre dimineata. Oricum la noi nu ar fi tinut vreo faza gen "a papat-o catelul" sau "am pierdut-o", etc. Insa pentru ca singur a rupt-o , o vede tot timpul rupta, am fost la magazin si ne-a spus doamna de acolo ca nu exista suzete pentru varsta de 2 ani, toate acestea l-au convins ca nu exista alternativa.

Simonita, ce mai faci ?

Simonix, tot in concediu ? Va asteptam cu dor sa ne povestiti cum v-ati distrat.

Fug sa fac papica la copii, va doresc multa sanatate si daca nu mai intru, un sfarsit de saptamana minunat. toate mamicile cu drag.








Dani, mami de

Rasfatzel Vlad Andrei 23.06.2008 si
Rasfatzica Andra Elena 31.03.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

niatza



a aparut reportaj cu SIluan: http://www.acasatv.ro/emisiuni/un-bebelus-de-7-luni-are-urgent-nevoie-de-ajutor-video.html



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Buna dim!

Crina, am uitat sa te felicit pentru masinuta! S-o stapanesti sanatoasa!

Si eu zic ca Doloress, mai bine o mamica sau tatic singur in parc, decat o familie care se cearta non-stop.
Eu in general vad mamici singure in parc sau bone, numai in weekend sunt mai multi tatici

Doloress, multumesc de urari!
Cu Mamaia, nu sunt inca hotarata -- abia ne-am intors de la mare si inca nu reusesc sa-mi intru in ritm, drumul asta trebuie sa-l fac singura cu doua posibile urlatoare mici in spate, ca sotul e deja acolo ... nu stiu, sa vedem

Alysh si noi mai avem seri din astea -- eu incerc sa nu stau prea mult cu ele pe-afara, sa nu ajungem in sit. de crize, cand sunt flamande, obosite etc.
Mai exista si varianta sa iei mancare serioasa cu tine si sa-i hranesti in parc.
Si eu mi-am dorit de multe ori geam antifonic sa nu le mai aud miorlaielile la unison

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Buna dimi!

Gabitzam, felicitari pentru apartament! Ma bucur ptr voi! Si cand va mutati?

Alysh, Laurita ptr voi, of... Si eu sunt varza zilele astea cu creierii, Eva e foarte nervoasa iar personalitatea ei incepe sa isi arate coltii Incerc din rasputeri sa ma stapanesc, dar nu reusesc prea bine, apoi logic imi pare tare rau si sufar... Noi renovam (si) sufrageria ca nu mai suportam sa traiesc inconjurata de vechiturile alea in care nu puteam sa organizez nimic, cu atat mai putin sa fac o curatenie care sa dureze, am tot mers si pe la Ikea zilele astea (seara) cand Eva era logic obosita, acolo devenea si mai si, ce sa mai, groaznic, cu tavaleli pe jos, fugit de bezmetica prin magazin, nu o puteam linisti sub nicio forma, ieri am avut o cadere, ce sa mai, m-am simtit neputincioasa, nu ma asculta sub nicio forma... Eh, dar in weekendul asta sper sa terminam cu treaba si sa ne linistim. Diminetile sunt de cosmar, abia reusesc sa o imbrac... Ma supara foarte tare ca a devenit agresiva cu mine, una-doua vine spre mine si ma loveste, arunca in mine cu diverse obiecte, nu inteleg de ce... Ce sa mai, sunt intr-o pasa foarte proasta, am ajuns sa cred ca nu ma vrea langa ea, il prefera numai pe tati - logic, eu fac tot ce nu ii place (o spal pe cap, ii dau medicamentele, o bag in pat la culcare, o trezesc dimineata, o grabesc, etc, etc...) Sper sa fie totusi paranoia mea. Mai mult, azi vorbea numai cu tati... mami nici nu a existat in masina. Ma gandesc sa merg la psiholog, cred ca am multi pitici in cap care ma dezechilibreaza... Sa nu radeti de mine fetelor... ma descarc si eu la voi ca nu prea am cu cine vorbi. In ultima vreme am fost si f ocupata, mult de munca, pe drumuri toata ziua, alte frustrari legate si de al doilea teren, care inca n-a intrat in intravilan, deci si aici alte alergaturi, alta perioada de asteptat, am ajuns sa cred ca nu voi avea niciodata casa mea. Moartea colegului meu m-a terminat psihic de asemenea, inca ma gandesc destul de mult la el, nu reusesc sa accept ce s-a intamplat... Pe de alta parte viata continua cu problemele si grijile dintotdeauna... So, incerc ca de fiecare data sa ma imping mai departe, fiind recunoscatoare si constienta ca am un copil sanatos, un sot minunat dar care nu ma ajuta prea mult (ci uneori chiar ma incurca, dar totusi este minunat)
Ma scuzati va rog, poate dau impresia ca scriu numai cand am probleme... imi cer scuze, am incercat sa fiu activa aici cat de mult am putut caci toate imi sunteti foarte dragi...
Va pup si va urez o zi frumoasa!
MsBB felicitari ptr Sofia!

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaH spune:

offf, mamicilor, cat de bine va intzeleg....
sa incep si eu? numai ce se termina, slava domnului, o saptamana grea. am fost singura trei zile, tati fiind plecat in norvegia. copiii mei cred ca se razbuna pe mine. adevarul este ca nu mai am probleme cu Alexandru, el chair ma ajuta, dar Teodora ma toaca de nervi. nimic nu ii convine, in fiecare dimineatza plecam de acasa in tzipete si urlete, nu vrea rochitza, nu vrea geaca, nu vrea pantofii, se suapra daca deschide frate-su primul usha (saracul Alex, acum cand deschide usa se utia sa vada daca e odo prin preajma). pana ajung la munca sunt transpirata, obosita, si ma trantesc pe scaun, numa buna de inceput munca.

aaa, am uitat sa spun ca nu vrea sa manance mai nimic. alaltaieri a vrut sa manance carnatzi cu cereale si lapte. aseara nu a vrut mazare cand i-am dat eu, a vrut mult mai tarziu, dupa ce si-a facut ea meandrele, dar numai mazarea, nu si carnitza. si asta circa 4-5 linguri. mi se pare ca a slabit. azi i-am pus strampi dupa mai multe zile de imbracat numai in pantaloni si mi se pare ca are niste betze in lod de picioare.

in plus, am tras-o si cu alex saptamana asta. evident ca toate se intampla cand e tati plecat. marti m-au suant de la gradinitza ca alex plange si ca vrea sa vin sa il iau. eu numai ce trebuia sa intru intr-o intalnire importanta. eee, ce era sa fac, m-am dus sa il iau pe alex. il durea urechea f tare. seara am incercat sa potolim durerea cu paracetamol, cu sare calda in saculetz pusa pe ureche. de bine de rau a dormit, dar a doua zi dimineatza iar a inceput. ne-am dus la doctor si a zis ca nu e de antibiotic, ci doar ca a avut nasul infundat si ca s-au infundat si canalul dintre ureche si nas. ne-a dat numai picaturi de nas si ureche. acum vad ca il doare in continuare, dar numai cand vine de la scoala, unde evident ca nu isi sufla nasul cum trebuie. acasa stam cate juam de ora la baie, cu spray cu apa sarata, eu ii pun in nas, el sufla si tot asa pana iese o groaza de mizerie de acolol. sper ca in weekend-ul asta sa rezolvam problema.

si in plus, m=au luat si pe mine niste ametzeli ieri, de nici nu stiam cum sa plec mai repede de la munca. si imi era si teama sa conduc. si trebuia sa mai si rezist o seara cu copiii, casotzul a venit acasa aseara tarziu. de la ce o fi, nu stiu. am crezut ca mi-a scazut tensiunea, dar aveam 11 cu 7, deci buna. poate pt ca in ultimele seri nu prea am putut sa dorm iar cat am dormti am visat numai serpi, nuntzi, oameni multi si necunoscuti, am fost intr-o continua alergare si in somn?

de citit va citesc in fiecare dimineatza, face parte din ritualul meu de relaxare dupa alergarea cu pelcatul de acasa, cu tzipete si urlete. dar fortza sa scriu... lipseste.
am vazut poze frumoase frumoase din grecia. doamne, cred ca apartamentele acelea pe malul marii sunt idealul meu nu numai de concediu, dar de viatza. ce "productiva" as fi sa lucrez de pe malul marii, la umbra copacilor aceia strambi....
nu stiu voi, dar noi deja ne gandim la cocediul de vara viitoare. evident, la mare si soare.

aaa, si daca gasiti geamul ala antifonic, vreau si eu, asa, cam cat pt o camera.

se anuntza un weekend ploios. asa ca o sa ne tocam de creieri in casa zilele astea. ii las cu tati si fug.... in magazie. oare de acolo s-o auzi ceva din casa?

pup si mai viu eu.


Poze
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aldaesme spune:

Salutare,

Gabiiii FELICITARI!!!! Ma bucur super tare pentru voi!!!Sa fie intr-un ceas bun!

Imi pare rau de nervii fetelor cu "terible two" in actiune. Lorelei are o frecventa de o criza la doua saptamani, pe cuvant. Sper sa nu se indeseasca. Ah si crizele ei nu afecteaza sub nici o forma mancatul...ala e sfant la copila mea :)
De fapt voiam s ascriu mai mult dar intre timp mi-am pierdut ideile, poate revin


o zi buna,

Esme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

sa va ridic moralul si sa nu mai rad singura in birou: http://www.cabral.ro/blognovela/ala-bleu-care-cac_-cuburi
http://www.cabral.ro/blognovela/farmacista-ii-si-va-doare-domnu-cabral

eu am avut o noapte MINUNATA (de juma de an avem parte de trezit de 1-2-3 ori pe noapte...)



edit: si asta e faina: http://teaca.wordpress.com/2010/09/16/carla-nuti/




Mergi la inceput